Дерматолог или хирург за дете?

  • 851
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 353
Здравейте,

Пиша с молба и надежда евентуално някой да ме насочи/ориентира към правилният специалист. Дъщеря ми, която е на 9 години, има проблем с кокошите тръни. На малкият пръст на крачето има 3, към средата на ходилото още един + един доста голям на другото ходило. Не стига това, а и нокътя на пръстчето с много кокоши тръни е деформирано (расте почти перпендикулярно) и отдолу, което в този случай не е отдолу, защото нокътя не е "залепен" за кожата, се вижда нещо като брадавица, напукана кожа или бог знае какво. Нашето GP, което няма да критикувам и обиждам онлайн, каза, че било от запарени крачета  #Crazy Не съм лекар, но със сигурност това не е причината. Двоумях се между екзема, брадавица и гъбички.... В крайна сметка се спрях на предположението за още един кокоши трън, който бута нокътчето  Sad . Не съм специалист, но кожният лекар, който се опита да третира останалите образувания с азот, е пълен некадърник и не ми каза какъв у проблемът с нокътя и кожата около/под него. Първо, този псевдо доктор, "изгори" здрава кожа на дъщеря ми с азота и дни наред не можеше да стъпва нормално заради болката. За нокътя предложението му беше да се третира с вит. А. Седмица по-късно - да съм мажела с Ихтиол  Shocked ... но то няма какво да издърпва....

За това реших да попитам и помоля за съвет тук. Ако някой може да ме насочи към специалист, ще съм много благодарна. Знам, че ако нещото при нокътя се окаже кокоши трън, то нокътя ще трябва да се извади, но преди това искам да намеря правилният специалист.

Извинявайте за дългият пост и благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 437
Аз съм имала и баба ми ми прави смес от един жълтък,лъжица брашно,лъжица олио-обърква се да стане на каша,слага се от сместа обилно върху-кокошия трън и отгоре се слага листо живовляк,бинтоваш го...Мен ми падна след 5 дена.

Иначе и херурга и дерматолога ще ти по огнат:)

# 2
  • София
  • Мнения: 982
Моят преди години го изгориха с ток. Знам, че трябва първия да се изгори, тъй като от него се разпространяват и размножават. Дерматолог би трябвало да Ви помогне.

Общи условия

Активация на акаунт