Отговори
# 15
  • Мнения: 423
Казва че няма никакъв смисъл да се ходи там и че може да научи много повече на компютъра.


Мислите ли, че това беше малко прекалено, което мъжът ми направи. Вие как успявате да учите децата си за истинският живот и реалността? Моля разкажете ако имате такива подобни случки:)
Ходенето на училище има огромно значение за социализацията на децата. Не опира само до усвояване на учебния материал, а на това едно дете да развие умения да се вписва в обществото, да се научи да общува както с  връстници, така и с по-висшестоящи; да реагира в конфликтни ситуации; да си намери среда по интереси и т.н. Всъщност набор умения, които ги подготвят за истинския живот. Тенденцията към предпочитание към виртуалното общуване за сметка на нормалните човешки контакти е факт и може да има доста негативни последствия върху поведението на децата.
Според мен повече активности, каквито EXQUISITE ти е предложила, системно спортуване, хоби някакво биха помогнали. Иначе е хубаво, че сте го запознали с бита в циганската махала, но ефектът не мисля, че ще е дълготраен.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
животът винаги е истински. Не зная защо хората говорят така, все едно децата нямат истински живот, защото не са възрастни, и истинският живот е гаден, ще видят те като пораснат!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 305
Наблюдавам тази демотивация навсякъде. (говоря от 14 години нагоре, започнало естествено по-отдавна) Там вече положението е много... непоправимо. Веднага трябва да се вземат мерки, защото ще стане навик, мързел и незаинтересованост към каквото и да е ще се прояви... И ще стане начин на живот. Ще стане накрая така, че вие си мислите, че детето е на училище и учи, а всъщност седи в някое кафе и е на косъм да излети от училище (което няма да стане, защото днес училищата се борят за всеки ученик за съжаление). Ей така беше зададен един въпрос към такъв младеж. Отговорт беше " Ами не знам защо се получава така."- сякаш нещата не зависят от него. Ако ще на нивата да работи, да стане шофьор на автобус или хигиенист някъде - няма значение, няма срамна работа. Той трябва да осъзнае, че образованието е нещо важно.
Аз съм сигурна, че момчето ако не е ориентиран, то поне има някакви мечти. Освен тези уроци, които му се дават ( и ако се наложи още) седнете и поговорете за бъдещето му. Обяснете му, че с мързел и бягане от отговорност нищо не се постига. Трябва да има амбиции,да се мотивира да постигне целта си. Макар, че е рано за такива разговори, бъдете подготвени след време и за тях. Не знам по-лошо от млад човек без амбиции, а с възможности да постигне нещо, да стои да мързелува, да се оплаква от живота и как всички други са му виновни  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 14 478
Здравейте мами, искам да споделя и да ви попитам за мнение.

Нашият хубостник е на 12 години, от известно време отказва да ходи на училище. Казва че няма никакъв смисъл да се ходи там и че може да научи много повече на компютъра. Опитахме всичко. Караме се непрекъснато с баща му, но той е много твърдоглав и дори бяга от часовете когато баща му го  води до училище. Миналата седмица мъжът ми реши да му даде урок и ми каза че ще го повози с колата. Той го закарал в циганската махала и му показал стила на живот там. Казал му, че ако не ходи на училище и няма образование, точно такъв живот го чака. Детето си дойде малко травмирано, но мисля че имаше някакъв ефект, защото на другият ден не се прави на интересен и отиде на училище. Мислите ли, че това беше малко прекалено, което мъжът ми направи. Вие как успявате да учите децата си за истинският живот и реалността? Моля разкажете ако имате такива подобни случки:)
Изобщо не е прекалено. Между другото-чудесно хрумване е имал мъжът ви.
Даже може да го взема назаем, ако се наложи, може ли?
Както се вижда-имало е ефект.

# 19
  • Мнения: X
Спрете му интернета докато не започне да ходи редовно на училище.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 833
Спрете му интернета докато не започне да ходи редовно на училище.

Ти ужасно  много подценяваш изобретателността на децата

# 21
  • Мнения: X
На 12 години е едва 6 клас, според мен е много малък още, че да не ходи на училище и подобни.
Няколко дни без интернет, телефон и без излизане навън може да му се отразят положително.
Това е моето мнение.  Wink

ПП И аз съм бягала от училище, но бях 8-9 клас, а и нашите не ме хващаха.  Mr. Green
Щом са го спипали, явно не е толкова изобретателен.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 833
До колкото разбрах той директно е заявил, че не иска да ходи. Не останах с впечатление, че се е крил.

Сиси с тези методи у мен майка ми създаде много инат и издръжлив тийхеджър. Така и не го разбрах тоя метод със забраните. Не виждам нищо мотивиращо в него.

# 23
  • Мнения: 1 249
Цитат
А как да е мотивиран? Защото материалния стимул, и нямам предвид само пари, е единствения стимул за развитие на човека.

Я пак?! Какво материално има в това, да научиш кой е автора на произведение на изкуството и как ще се осребри? Парите са важни, но далеч не са единствен стимул.

# 24
  • Мнения: X
OrleanAngel Според мен са нужни по - строги методи за дете в 6 клас, което не ходи на училище.
В последно време много са се разглезили децата, нали я виждам братовчедка ми в 6 клас само на фейсбука е по цял ден и носи 2ки и 3ки вкъщи.. аз на нейната възраст оценка различна от 6 не съм виждала.
Имах една позната, която така започна с кръшкане от училище и накрая не завърши средното си образование.

То хубаво да сме добри и положителни, да сме либерални.. ама в 6 клас да не ходи на училище не мога да го приема.

# 25
  • Мнения: 14 494
Цитат
А как да е мотивиран? Защото материалния стимул, и нямам предвид само пари, е единствения стимул за развитие на човека.

Я пак?! Какво материално има в това, да научиш кой е автора на произведение на изкуството и как ще се осребри? Парите са важни, но далеч не са единствен стимул.

Тъй де, кажи кои са другите стимули? Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 833
А задава ли се въпроса "защо"?  Смятам, че трябва да се намери начин детето да се стимулира, а не взаимно да си вгорчавате живота. На сестра ми й е обещана екскурзия и знам, че няма да завърши с по-малко от 5.50. Аз учтиво й обясних , че средното няма да й свърши никаква работа, но без него няма да може да иде да учи в Холандия. Тя избира. Редовното посещение на училище и добрите оценки й осигуряват удобства.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Трудова терапия. Като новобранците в казармата и наркоманите и алкохолиците по комуните. За символични пари, за да не го чувства като наказание.  След две седмици ще е готов да се върне на училище. За съжаление няма как да го вкарате във военно училище, защото там също се влиза в изпити. Но една трудова терапия с хора извън семейството добре ще му дойде, защото няма да има кой да го жали.

Много очакваш с такива дългосрочни стимули! Почти до средата на гимназията повечето деца нямат идея за такива цели. Дете на 12, че и момче, направо си проси дисциплината в мъжка йерархия, щом има акъл да се прави на интересно.

# 28
  • Мнения: 14 494
А задава ли се въпроса "защо"?  Смятам, че трябва да се намери начин детето да се стимулира, а не взаимно да си вгорчавате живота. На сестра ми й е обещана екскурзия и знам, че няма да завърши с по-малко от 5.50. Аз учтиво й обясних , че средното няма да й свърши никаква работа, но без него няма да може да иде да учи в Холандия. Тя избира. Редовното посещение на училище и добрите оценки й осигуряват удобства.

Именно! Няма как да мотивираш някого с абстракции като извисеност, одухотвореност - не че това са лоши неща, разбира се Peace

# 29
  • Мнения: X
Аз лично бих стимулирала детето ако видя желание за учение и развитие. Виждам, че детето учи, бори се, дава всичко от себе си, тогава бих го стимулирала още повече с желаната екскурзия.

Всеки си знае, методи различни.  Peace

Образованието е важно, не съм съгласна с това, че нашето образование не струва. Учат се много и разнообразни дисциплини, които спомагат за умственото развитие, логиката, общата култура.

Общи условия

Активация на акаунт