Малката кукла се роди неочаквано в 26 г.с. - а сега накъде

  • 30 684
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 732
Марти  Hug

# 16
  • Мнения: 28
Здравейте, да се разпиша: от 4 дни Кари я теглят всеки ден, защото вече на онази огромна машина за дишането, а някакъв апарат закачен на стената със стъклена бутилка. Милата след раждането беше свалила близо 200 гр. и от 820гр. беше към 630гр. За последните 4 дни е качила общо 50 гр. Към днес теглото и е 700гр. Искам да питам може ли заради кръвоизличетата в мозъка да си мята ръцете, понеже днес докторката каза много си мята ръцете , ама то е от кръвоизлива и аз бях много учудена и не ми стана ясно.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Малкият ми се роди в 34 г.с. , 2 350 гр. Спадна до 2100.
На мен ми обясниха,че в отделението за недоносени деца има оборудвана стая за майките на недоносените деца,които искат да останат с бебетата си ( говоря за Окръжна болница в Пловдив).Плащах по памет- 7 лв. на ден-това през 2005 година. Правят се много изследвания,че майката е здрава.На мен ми ги направиха още като лежах след секциото.Та от болничната стая ме прехвърлиха направо в отделението за недоносените деца.Изцеждах се и давах кърма..Синковецът наддаваше един ден по 100 гр, на другия по 50..Внушавах си,че е от кърмата,защото другите деца,които бяха на изкуствено хранене качваха по 10-20-30 гр. дневно..Изписаха ни след 1 седмица..
Сега е почти 10-годишен юнак,висок е 148,тежи 55 кг ( наднорменото тегло ни притеснява и в момента даже е на диета  Laughing) Носи 39/40 номер обувки..
Твоята мъничка мома ще порасне бързо, ще видиш..
Питай дали има вариант да си при нея,най-малкото поне да й носиш изцедена кърма..
Гушкам те и ви стискам палци-всичко минава и се забравя после,ще видиш!

# 18
  • Мнения: 1
И аз скоро взех моя юнак от болницата. Роден 27 седмица горе доло като при теб е ситуацията. Разбирам те как се радваш на 10гр качено тегло, 2мл прието мляко и всяка положителна новина.
Само едно бих те посъветвала, като прясно изживяла същия шок, а именно прави всичко възможно да запазиш кърмата си.
Чувала съм от доктори че момичетата по лесно се справят с тези ситуаци. Вярвай в успеха и той ще е с вас.

# 19
  • Мнения: 6 214
Марти, стискам палци и аз за твоята малка фея.  Praynig Praynig

# 20
  • Мнения: 28
Здравейте мили момичета, да кажа, че моята малка принцеса продължава да се бори,  вече е 770 град.  От няколко дни е задържала тези грамове.  Сега е на палатка с минимален кислород.  Предстои ни очен преглед.

# 21
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Браво на бебка,нека все така да е да расте и мн да ви радва  Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте мили момичета, да кажа, че моята малка принцеса продължава да се бори,  вече е 770 град.  От няколко дни е задържала тези грамове.  Сега е на палатка с минимален кислород.  Предстои ни очен преглед.

Браво на момичето..Герой е тя, малък боец- ще се пребори,ще видиш! Ние също 3 дни бяхме на кислородна палатка на времето..Треперих много за очния преглед..Стискам ви палци всичко да е ок при вас.Мисли положително.Аз бях изписала една тетрадка-с позитивни мисли, молитви,молби-помня че си ги четях непрекъснато... ( от сорта "Синът ми е силен, днес той е добре, утре ще е още по-добре.Закрилят го ..-тук изреждах имена на починали близки, светии, Богородица   bouquet .Може да ви се струва откачено,но на мен тогава това много ми помогна да не превъртя в отделението с недоносени бебенца..Не можех да гушна др. си по-голямо дете,защото трябваше да бъда изолирана в отделението) Още ги пазя-в тази тетрадка съм си и водила дневник ..Понеже в болницата доколкото си спомням ги теглеха по 3 пъти на ден..Грамове изпита кърма, качени грамчета за деня..Кога ни изписаха. После кг на всяка консултация и т.н.

# 23
  • Мнения: 14 133
Марти, кураж и виртуално гушкате и от мен!  Praynig  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294
Кураж, ще се преборите.  Hug Браво на момата, явно е силна духом! Мой приятел имаше близначета с по 800гр, бяха в кувьоз и после ела да ги видиш. 5-годишни виелици!

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте момичета,  моля ако някоя от вас е за позната с казуса, да пише:като ми изтече болнична след раждането,  кой трябва да ми издаде следващия,  при положение,  че малката няма личен лекар понеже е в болница.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 761
Личния ви лекар. На мен 3тия изравнителния ми го издаде личния ми лекар. Алекс го записах при нея. Имах уговорка с нея да го поеме, а документите му ги оформиха доста след изписването. В родилното стояхме само 11 дена.

Общи условия

Активация на акаунт