Правите ли забележки на непознати?

  • 22 772
  • 395
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 676
Спомних си наскоро някои случки и ми е интересно дали реагирате винаги, когато видите нередност или нещо ви подразни.Рискувате ли да нарушите спокойствието си и да си вдигнете нервите, влизайки в словестна схватка с някой непознат?Коя постъпка може да прелее чашата на вашето търпение и да реагирате?С каква ответна реакция се сблъсквате-извинение, гузно мълчание или вербална агресия?  newsm78

# 1
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Да, правя забележки и то редовно, без да повишавам тон. Не мога да си мълча и да гледам. Най-често в градския транспорт към младежи да станат , за да седне бременна жена или възрастен човек, да не крещят и прочие, правила съм и когато някой е пропуснал да се изкъпе, което за мое учудване е доста често срещано. Rolling Eyes Правила съм и в разни държавни институции. Не им е лесно на държавните служители, но понякога се държат с гражданите отвратително. В повечето случаи при запитване не могат да ти отговорят и гледат умно. Срещала съм и грубо отношение както към мен, така и към други хора без да са предизвикани по какъвто и да е начин.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 668
Много рядко съм си го позволявала. Трябва да е по-крайна ситуация, за да реагирам.

# 3
  • Мнения: 6 676
Да разбира се, всеки има различно ниво на дразнимост  Laughing и реакция.Общо взето забелязвам, че като цяло хората са изнервени, но много често си мълчат и "не им се занимава" или не искат да правят лошо впечатление, когато реагират.Случка от скоро-на родителска среща една майка ангажираше постоянно цялото време и внимание с настояването си да бъде изключен един ученик, защото "пречи на останалите".Въпросното дете наистина е палаво и непослушно, но не е чак в такава степен, за да се предприема тази мярка.Двама млади татковци зад мен през цялото време пуфтяха и изказваха неодобрение, защото беше адски досадно да се слуша едно и също, а и се пропускаха други важни неща, но мрънкаха плахо и срамежливо.Е, след една по-остра забележка въпросната престана, де.

# 4
  • Мнения: 2 760
На хора, които току-що са си изхвърлили опаковката от вафла, чипс или нещо друго на земята - "Извинете, изпуснахте си боклучето..." Реакциите са разнообразни - от засрамване и вдигане на боклука, за да го хвърлят в коша, до тъпо недоумение или цветиста псувня по мой адрес.

Рискът да направиш забележка на непознати не е само в това да те напсуват, ами и да налетят на бой - виждала съм го. Честно казано, малко се страхувам.

# 5
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Всичко идва от " не ми се занимава" и "видиш ли да не се обиди някой". Аз съм пряма, не мога да си търпя и както се казва- не цепя басма, което също не е особено хубаво. Още повече, че когато става дума за нередности и съм сигурна кое е правилното.


Съгласна съм с Монтесори. Особено като си опънеш хавлията на плажа и до теб 100 фаса от съседите. Бързо си ги прибират в торбичка.

# 6
  • Мнения: 10 547
Вече не, благодаря. Здравето- и физическо, и психическо ми е по-ценно и по-важно от това да се боря с вятърни мелници.

За справка- утре погребват един 60-годишен мъж в Правец.

# 7
  • Мнения: 4 500
Рядко правя забележки на непознати. Наскоро на една госпожа й казах да не се завира в мен толкова много, на една опашка се бяхме наредили.

# 8
  • Мнения: 2 752
Не правя забележки, освен ако нечие действие или постъпка не ме засяга лично. Останалото е навлизане в личното пространство на други хора, за които може да не е никакъв проблем това, което на мен ми се струва лошо.

# 9
  • Мнения: 6 676
Да, някои си мислят, че като ти скочат на врата и опашката ще се движи по-бързо.  ooooh!

# 10
  • Мнения: 2 760
Рядко правя забележки на непознати. Наскоро на една госпожа й казах да не се завира в мен толкова много, на една опашка се бяхме наредили.

И аз казах това преди години на една госпожа. Дръпна се жената, даже изчезнала от опашката, без да я видя. Като ми дойде реда да си купя кафето, за което се бях наредила на опашката, се оказа, че госпожата си е тръгнала с портфейла ми с цялата заплата, получена предишния ден.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не правя забележки. Най-много да съм правила забележка на някое дете и то по-скоро в контекст да не се нарани, не толкова като укоряване. Миналото лято два пъти съм викала полиция заради разни селяндури. Какво да се занимавам да правя забележка. Има си органи за тази цел.

# 12
  • Мнения: X
Да разбира се, всеки има различно ниво на дразнимост  Laughing и реакция.Общо взето забелязвам, че като цяло хората са изнервени, но много често си мълчат и "не им се занимава" или не искат да правят лошо впечатление, когато реагират.Случка от скоро-на родителска среща една майка ангажираше постоянно цялото време и внимание с настояването си да бъде изключен един ученик, защото "пречи на останалите".Въпросното дете наистина е палаво и непослушно, но не е чак в такава степен, за да се предприема тази мярка.Двама млади татковци зад мен през цялото време пуфтяха и изказваха неодобрение, защото беше адски досадно да се слуша едно и също, а и се пропускаха други важни неща, но мрънкаха плахо и срамежливо.Е, след една по-остра забележка въпросната престана, де.
А във този случай изглежда като на татковците да не им се е занимавало....
И изобщо ми е чудно как така се оставя на родителите да ги решават помежду си тези неща. Няма ли учители, директори, инспектори...?

Преценям според ситуацията, кога би имало ефект от забележка. Обикновено правя такава, ако съм лично засегната от дадена ситуация или съм част от група, която търпи някаква нередност. Като трето лице рядко си позволявам да взема отношение, защото обикновено човек в такъв случай го отнася. Ето онзи ден, едвам изтърпях поведението на една контрольорка в транспорта, която не спря да се заяжда и да се прави на велика пред едно момиче, което съвсем неволно й даде 1 евро, вместо 1 левче. Идеше ми да й кажа да спре да издевателства върху хора, които очевидно са учтиви, но се въздържах. Може би ако бях продължила до по-далечна спирка и онази не беше спряла да каканиже, щях да се включа с коментар.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 380
Вече не, благодаря. Здравето- и физическо, и психическо ми е по-ценно и по-важно от това да се боря с вятърни мелници.

За справка- утре погребват един 60-годишен мъж в Правец.
Съгласна съм  Peace В изключително редки случаи правя забележка на непознат, точно защото не знам каква ще е реакцията му. А по-горе някой беше писал , че прави забележка за хигиената на непознат. Това не го разбирам, да има такива особено в градския транспорт е нещо страшно, но ми се струва странно да направя забележка. Какво казвате в такива случаи - "Ей, ти, смърдиш"  Laughing или какво?

# 14
  • Мнения: 2 288
Ах, това е от снощи, някакъв забързан тип с БМВ и по анцунг (типичен селски пръч), който е забрави китката за женичката си на връх празника, премина през локва и ни изкъпа до ушите. Направихме му забележка, а той милия вика "Е, съжалявам не съобразих". Идваше ми да му разбия грозната физиономия, но се кротнах има кой да съди!

Общи условия

Активация на акаунт