Кой какви домашни любимци отглежда-нека ги покажем!

  • 14 623
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз щях да спомена, че в OLX, bezdom, facebook е пълно с обяви за кученца, които се подаряват, но странното е, че доста хора искат да им подарят кученце точно от типа, които струват по 300 -500  и повече лева. Те не искат да е от смесена и неизвестна порода. Те искат за йоркшир или пинчер или чихуахуа или померан. Те обаче не знаят, че тези кученца не случайно струват толкова и не просто за да се задоволи нечия алчност. Те струват толкова, защото не са никак лесни за гледане, защото искат доста повече грижи, храна от най-висок клас, доста често имат проблеми, чието лечение е доста скъпо във ветеринарните клиники и т.н. Понякога дори мисля, че има хора, които си въобразяват "да се прилъже някой да ми подари едно померанче. После ще е голяма далаваре и 5-6  кученца да продавам годишно ще ми капят по 3000 лв.".
Да се заема ли да ти намеря обяви за подарявне? Ама ще кажеш, че държиш на външния вид и не ти харесват кученцата от тези обяви.
Бележка: Моето куче (кокер) взехме безплатно но идеята не беше, че не желаем да дадем пари за куче, ние не желаехме да вземем (купим) куче бебе, защото нямаме време да се грижим и да възпитаваме бебе. Целенасочено търсехме куче на около 1-2 години и след известно време намерихме. сега хем ние сме щастливи и гледаме прекрасно животно, хем бившите и стопани са доволни, защото те вече нямаха възможност да я гледат.

# 61
# 62
  • Мнения: 186
Вентана, много красива калпазанка си имате  Heart Eyes
Благодаря Simple Smile

Ох ,аз съм ЗА осиновяване на кутре. Никога не съм си представяла да хвърля маса пари за животно,макар да е с родословно дърво,баща му е шампион с 20 награди примерно...на фона на това колко бездомни животинки има.
Сещам се ..ходихме на една котешка изложба и там имаше наистина красиво коте,което продаваха за 400 евро,но цената можеше да се обсъди пак Wink викам на мъжът ми....тя нашата не е кой знае каква порода,ама ще струва повече  Laughing Laughing Laughing а и е по-хубава

# 63
  • Мнения: 25
Браво на _Jack_ и на poohito! И аз това си мислех точно.

Не знам защо някои хора бъркат чистата любов към едно животинче с любовта да притежават скъпи и породисти животни. Това не е обич към самото животно...

Аз лично страшно много харесвам Мейн кун, мога да си взема такава котка, но никога няма да дам толкова много пари за животно, което и без това съдбата е облагодетелствала с добри шансове за стопани. По-добре да взема някоя бездомна душа от улицата и наистина да знам, че съм сторила добро на някоя животинка.

Другият проблем е с хората, незапознати какво ги чака, когато си вземат животно у тях, и представящи си, че то ще фотосинтезира и няма да има нужда да отделят пари и за него или пък някак по друг начин да се занимават...Няма такъв филм, хора, аз за моите гризачи отделям повече, отколкото за себе си, да не говорим за времето, което си изискват, защото и те се привързват, и на тях им е самотно и няма как да ги зарежеш в другата стая и само да им се "радваш" дистанционно. Да не говорим колко малко хора се запознават с начина за отглеждане, болести и прочие.

# 64
  • Мнения: 1 786
Има много хора, които все още си мислят ,че отглеждането на кучета и на котки е както едно време  - сипеш му остатъчуцте от вашата вечеря и това е . А кучето седи вързано на синджир на двора и е "щастливо" , защото е навън  ...

Да не говорим за развъждането с цел да се изкарват пари .....

# 65
  • Мнения: 186
мхммм съгласна съм  _Jack_ . Ама като се сетя тя нашата котка не чака на остатъци от нашето ядене Simple Smile въпреки,че си има в купичката храна,като оставя чиниите в мивката първата ѝ работа е да провери дали всичко сме си изяли и ако не сме ,облизва всичко! Толкова добре облизва,че направо не виждам смисъл после да мия (шегувам се)
ето я тук изпаднала в дълбок сън лудетината

# 66
  • Мнения: 5
Аз пък не мисля, че котката в апартамент се мъчи. Котката не се нуждае от много място да търчи и беснее (котките спят по-голямата част от денонощието, дори когато са навън). Много са щастливи ... няма що... дворните котки и приходящите. Ходенето по котаци и раждането на 3 поколения годишно е голямо щастие. Освен това риска котката да бъде блъсната от кола или жестока набита от други свободни и полу-диви котки или от куче също е голямо щастие. Тази тема за щастието на животните на свобода е любима на хората, които никога не са имали домашни любимци и май не осъзнават, че за домашните любимции щастието е да имат ДОМ, за това и така се казват.

 Абсолютно съм съглсна! Апартамет 70 квадрата, кучето ми спи в краката на майка ми! 😂

# 67
  • Мнения: X
Имам пинчер Руфъс, мн го обичам.
Имала съм кучета, котки, риби, папагали, канарче, калдаринки, пиле, костенурка, заек, хамстер.

Съгласна съм с Джак, пари нямат куче искат..

Може ли снимка на фретката?

Обичам мн гризачи, лих искала още кучета и

# 68
  • Мнения: 30
Имам котка която се казва Риси.

# 69
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Сигурно си спомняте за моята Мишел О,бама



# 70
  • Мнения: 25
Цитат
Нашата маца Мани.
Какво съвпадение! Това е МОЕТО име.  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 15 464
Имали сме канарчета,папагалче, рибки, хамстери, зайче , живя 10 години, морско свинче живя 14 години, кученце живя 14 години, тарантули, плъхчета и мишки, котки дадохме ги,че се оказахме алергични, фретка, продадохме я, много миришеше, а я къпехме всеки ден.Беше много забавна, но обонянието ми не издържа.

Сега имаме един стар питбул, вече глух, на 15 години ,чихуахуа  почти на 3 години с 5 бебета на 3 месеца, шестото го дадохме на таткото и две чинчили.

И аз се дразня на молби "подарете" защото всеки иска кученце, а изобщо не помисля колко разходи има по отглеждането.Дори да се продадат не покриват и четвърт от направените разходи. Как ще го гледат и хранят, като не могат да си позволят да купят, дори и на минимална, най-ниска цена.Повече никакво заплождане, и тя се измъчи и ние покрай нея.
Бонбоните.
Скрит текст:
Фретката
 Майката

Чинчилите
С едното плъхче.Чухуато с питбула.
И едно видео с прахосмукачките:

Последна редакция: нд, 17 май 2015, 00:32 от Тайна

# 72
  • Мнения: 14 079
Докато търся нещо за хамстери в една друга тема и попаднах на тази.   bouquet Бубанка, страхотни снимки!  bouquet
От дете обичам животни, у дома винаги е било пълно с много животни, не се задоволявам с едно. След раждането на първото дете, имаше "затишие" от 3-4 години, но тръпката си е тръпка, пак се обади.  Grinning
В момента си имаме - куче Дара, кръстоска с хъски; Заек Мимончо (уж беше Мими, пък то се оказа момче), папагали - 3 броя, едното умря преди година и половина, иначе бяха 4), рибки, а от вчера наш член на семейството е и Дарвин, сладък хамстер.

Това е Дара, голяма ми е чаровница, макар да е лоша по характер.  Heart Eyes



Това са папагалите ни:



Рибките:



Хамстерчето е още бебе и се "срамува". Рядко излиза през деня, спи си в къщичката, но пък през нощта вдигна шум за трима.  Mr. Green

А това са бебетата на пинчерката на сестра ми.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 13 471
Dara88, Дара е много, много красива  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 14 079
Благодаря Деси!  Hug Много си я обичаме. Открихме я чрез интернет. Подаряваха я заедно с двете й черни братчета, но харесахме нея. Така лошо гледаше...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт