Моля за помощ - психиатър или психотерапевт!

  • 5 536
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте, на 27 години съм.

Обръщам се към вас за съвет и помощ. Имала съм тежко детство и много негативни моменти в живота, които съм приемала и съм преминавала през тях мъжката, без да бъда разклатена по какъвто и да е начин. Винаги съм се противопоставяла на несправедливостите в живота и съм била борбена натура... И така до преди година и половина, когато най-добрият ми приятел се самоуби. Две седмици по-късно за първи път ми стана лошо докато шофирах, започна да ми избива студена пот, чувство, че душата излиза от тялото, сърцебиене и изстръпване. Няколко дни след това потърсих помощ от психиатър. Тя установи, че имам депресия с леко паническо разстройство. Предписа ми деанксит два пъти на ден. След месец отидох на консултация и тя каза, че нищо ми няма и всичко е на ред, така и се чувствах, но......

Две седмици по-късно започнах да се чувствам физически и психически зле. Мислех си, че ще полудея, че ще притеснявам близките си, че няма да имам възможност да създам семейство, че съм болна от какво ли не...... Не потърърсих помощ, защото исках да се справя сама, както винаги съм се справяла с несполуките в живота си. Имах периоди, когато се чувствам като старото си Аз, но имах и тежки такива, през които много трудно преминавах.

Започнах нова работа, която с днешна дата не понасям, работя с хората, които ни управляват и виждам колко са егоистични и несправедливи, какви бедни, мъртви души са. В края на миналото лято получих много тежък пристъп, зави ми се свят, изтръпнаха ми крайниците, исках да изрека едни думи, а от устата ми несвтрзано излизаха други. Колежката ми извика бърза помощ и те ми биха успокоителна инжекция. След това отидох при личния си лекар, който на своя глава ми изписа деанксит, 10 дни по 1. Световъртежа и изстръпването намаляха, но си останаха, до ден днешен ходя като пиян картоф и се притеснявам дори като шофирам, а аз много обичам да карам. Гледам да не оставам сама, започнаха и някакви мисли да не се самоубия, мисля как лесно човек за секунди може да направи някоя глупост със себе си, страхме е да не изпадна в такава ситуация. В работата нерви, в къщи майка ми влиза в критическата, сестра ми е бременна и има проблеми с бебето, все негативизъм. И въпреки всичко, разговарям, майтапя се, и се пробвам да се стегна, но в 2/3 от деня съм в онова замаяно, даже паническо вече състояние.

Моля ви дайте ми съвет как да вдигна това черно перде от себе си! Психиатър ли да потърся, психотерапевт ли, някакви книги ли да чета, сама ли да опитвам или да потърся специалист. От все сърце искам да се стегна, да си сменя работата, да създам семейство и да съм пълноценна за близките си, защото винаги съм им била упора, а сега сама на себе си не мога да се упра. Моля препоръчайте ми някой добър специалист от София, не искам да търся светила в областта, искам някой сърдечен човек, който да ми помогне и да ме насочи към правилния път. Ако някой има личен опит с това състояние моля да сподели как се е справил.

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте , прочетох много внимателно поста Ви и усещам колко Ви е трудно и мъчително в тази ситуация . Добре е да се свържете с някой специалист , който би могъл да Ви помогне , защото това няма как да стане през форума или през интернет . Много е важен личният контакт и човекът , на който смятате да доверите своите лични проблеми и съкровенни преживявания.За да усетите консултантът са необходими около 3 сесии и да прецените дали това е вашият човек , който би могъл да Ви подкрепи.Ако имате нужда от повече информация  можете да се свържете с мен на лично съобщение.

# 2
  • Мнения: 1 156
tremble87 като чета поста ти все едно чета за себе си! Все едно говори другото ми аз ... Може ли на лично да си пишем ???

# 3
  • София
  • Мнения: 462
Разбира се!

# 4
  • Мнения: 4 500
tremble87 като чета поста ти все едно чета за себе си! Все едно говори другото ми аз ... Може ли на лично да си пишем ???
Не задълбавай, момиче  Naughty За Катрин става дума.

# 5
  • Мнения: 1 156
Nefertarri какво имаш предвид  ?

# 6
  • Мнения: 67
Здравей прочитайки поста ти виждам себе,но в МИНАЛО време.Искам да те посъветвам веднага да потърсиш психотерапевт и да ти кажа,че всичко това ти се случва защото си страхлива,не го приемай като обида напротив това е нещото,което много хора са но с различна сила.Когато аз посещавах специалист разбрах това за себи си-страхливка съм.Когато спреш да се плашиш от симптомите,които усещаш те постепенно ще изчезнат,защото ти вече няма да им обръщаш внимание.Когато ти стане лошо примерно не започвай да си мислиш страшни неща а почни да си повтаряш не ме е страх нищо няма да ми се случи.Същото е и с натрапливите мисли за полудяване,самоубийство и т.н.,когато те връхлети такава мисъл не я отхвърляй,напротив приеми я кажи си и какво като полудея,няма да ми се налага да работа примерно Wink.Важно е да станеш смела запомни го и да ни се предаваш.Казвам го като човек минал по този дълъг път,въпреки че мн пъти съм мислила че няма да се справя,но успях.Препоръчнам с две ръце д-р Първанов , невероятен човек и всепризнат специалист.Успех ще се справиш!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Здравей, авторке,

Лекарят, който е специалист в нервно-психическите оплаквания, е психиатър, той лекува с хапчета. Само не чети разни постове как хапчетата натравяли и се привиквало към тях, защото не е така.

А психотерапевт е човекът, който лекува, разговаряйки с теб, той води сеанс, но той не е медицинско лице. Ако имаш възможност за терапия (защото не е евтина), и това е добре да правиш, ще ти помогне.

Най-добре е комбинация от двете, лекарства плюс терапия, но психотерапията да продължи след спирането на лекарствата.

# 8
  • София
  • Мнения: 462
И аз харесах д-р Първанов, много четох за него, но при него май е доста трудо да се доредиш......

Здравей прочитайки поста ти виждам себе,но в МИНАЛО време.Искам да те посъветвам веднага да потърсиш психотерапевт и да ти кажа,че всичко това ти се случва защото си страхлива,не го приемай като обида напротив това е нещото,което много хора са но с различна сила.Когато аз посещавах специалист разбрах това за себи си-страхливка съм.Когато спреш да се плашиш от симптомите,които усещаш те постепенно ще изчезнат,защото ти вече няма да им обръщаш внимание.Когато ти стане лошо примерно не започвай да си мислиш страшни неща а почни да си повтаряш не ме е страх нищо няма да ми се случи.Същото е и с натрапливите мисли за полудяване,самоубийство и т.н.,когато те връхлети такава мисъл не я отхвърляй,напротив приеми я кажи си и какво като полудея,няма да ми се налага да работа примерно Wink.Важно е да станеш смела запомни го и да ни се предаваш.Казвам го като човек минал по този дълъг път,въпреки че мн пъти съм мислила че няма да се справя,но успях.Препоръчнам с две ръце д-р Първанов , невероятен човек и всепризнат специалист.Успех ще се справиш!

# 9
  • София
  • Мнения: 16 196
Д-р Владимир Сотиров, център Адаптация.

# 10
  • Мнения: 39 304
Шарки, имаш ли поглед върху работата на Ани Владимирова?

# 11
  • София
  • Мнения: 16 196
Шарки, имаш ли поглед върху работата на Ани Владимирова?
Това, което виждам по телевизора не ме "очарова" много, друг "контакт" нямам. А Владимиров през годините няколко пъти сме го наемали като консултант и впечатленията са ми изключително положителни, страхотно се справя с пациентите.

# 12
  • Мнения: 39 304
А не по телевизията. Исках съвет от някой, който е работил с нея.
Мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт