Отговори
# 450
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте. Аз влизам да се отчета о прегледа днес. С бебо всичко е наред. Има си всичко,помаха ни с ръчичка   Crazy ИИИИ каза ми вече пола - мъжага.Слагайте синия щъркел. Аз май ще съм мъжка мама. С толкова мъже как ще се оправям  ooooh! не мми се мисли. Аз много исках момиче и някак си днес останах много разочарована. 5 пъти се разревах докато се прибера,а като ме попита ММ какво ее казала доки - рев като с дете,с хълцането със всичко.Ще го опитам колкото първия ми син,няма да ги деля-в никакъв случай  Naughty , но днес ми стана гадно. Направо рухнах психически,ах тези хормони. Вървях си по пътя с насълзени очи.

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 373
Neat_W - напълно те разбирам... На мен ми го казаха още 12 г.с. и вече почти съм го приела... Нямаше сълзи при мен, но ужасно мноооооого исках да е момиченце   Sad

Dessyy90 - Честито   bouquet Аз 2008 г приключих с магистратурата и се надявам да не ми се налага повече Simple Smile

purblanca На мен не са ми изписвали пробиотици. То повечето неща аз си ги самоизписвам  Mr. Green Последните години си купувам едни Acidophilus и си ги пия по 3 месеца 1-2 пъти в годината. Не мога да твърдя обаче, че ми влияят по "този" начин. Не смятам и че биха навредили. ЖК спомена, че магнезия помагал в това отношение, но все пак положението ми е поносимо засега (то и без да съм бременна не е по-добро).

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 23:29 от krisskata

# 452
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Neat_W честити сини гащи. HugДа са ни живи и здрави.Аз исках момче,но казаха мома.Ще си имам две момиченца.Даже днес изкарах бебешките дрехи от каката да ги разгледам и вече нямам търпение да се роди малката кукла и да ги облече. Grinning

# 453
  • Варна
  • Мнения: 365
Здравейте и от мен Simple Smile
Деси90 честито!
Ние имахме люлеещо легло, което се трансформира в юношеско. Наскоро купихме нов матрак и вече си е голямо легло. Много удобно, когато благоволи да спи на него. Като бебе не мисля, че люшкането е имало негативен ефект. По скоро привикна към люшкането на шезлонга, с него си вкарахме голям автогол. Ръце не ми оставаха да люшкам , докато заспи. Оттогава не е фен на леглото си.
За заспиването аз съм на мнение, че всяко дете има различни потребности и емоционалност, колкото и да се опитваме да "научим" детето на някакъв модел, то просто ще се води от нуждите си и ще си стане на неговото  Laughing Ако има по-силна нужда от гушкане и близост, няма как да го научим да спи само, колкото и да се мъчим. Моето 6 годишно все още има нужда някой да е с нея в стаята докато заспи. Какво ли не опитахме докато не си дадохме сметка , че е безсмислено. Ако и братчето е така, по 3 часа на ден ще приспивам някого  hahaha Поне  смятам да се водя по нуждите на детето, а не да се тормозя "какво трябва" (както допреди няколко месеца ) Whistling

Аз снощи пак имах контракции, като повървя ме заболява пак ниско долу...докога ще е така, не знам  ooooh! При толкова лекарства не трябва ли да се оправят нещата? Снощи натоварването ми беше, че готвих  Shocked Утре ще ходя до работа да се "сбогуваме" и направих на колегите "Goodbye банички". Отне ми около 3 часа, защото на всеки 15 минути полягвах да си почивам. Не ми харесва така, много безполезна се чувствам...Към мамите, които са имали такъв проблем- имали шанс да мине или така ще е до края... Rolling Eyes Sad

# 454
  • Мнения: 19
Dessyy90 честито, страхотно е това, дипломира се заедно с бебето:)    
Честито на мамите с розови и сини новини!
Гледам че коментирате колички, аз харесвам триколките иначе нищо не съм гледала имаме вариант и засега няма да купуваме. За кошарите, на баткото е от сгъваемите хубавото е че може лесно да я местиш и да я ползваш при пътуване. След това взехме вече по-голямо детско легълце. Относно люлеещите кошари, покрай приятели знам че не биха повторили, детето свиква и цяла нощ ръката ти е на кошарата.   Едни познати пък изгориха сешоар и прахосмукачка покрай приспиването на бебето.  
При мен синузита е по-добре, контракциите продължават като се изморя. Тази седмица ходих на лекции за бременни, имаше толкова много мами:) Днес си направихме малко разходка, позаболя ме кръста но времето беше страхотно дано вече да се постопля!

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 00:41 от Alissa

# 455
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте момичета!
Аз да се отчета за феталната си морфология днес. Бях при д-р Искилиева днес, на пръв поглед до колкото успя да види всичко е в норма. Като изключим това, че моята госпожица беше надолу с главата и не успяхме един час да я завъртим за да измери всичко лекарката. Утре сутрин втора част... дано се завърти. Някой имал ли е такъв проблем и ако да имате ли начин да завъртите бебето. Сигурно е много тъп въпрос, но и на биохимичния скрининг беше така, сега пак... винаги е завъртяна точно обратно на нужното. Моля се утре сутринта да благоволи да се обърне, защото вече ми е неудобно...
Да питам и нещо друго... На някоя от вас изписвали ли са и пробиотици.? Във връзка със проблеми с корема (запек). Чета само хубави неща за тях и бременните, а днес д-р Искилиева каза, че не било практика да се дават масово и ми изписа други неща?!? Споделете, ако някоя има опит.
Моята девойка също беше застанала с гръб към нас и след като се въртях и танцувах в кабинета ( докторката ми показа как), ни извика пак след една седмица Peace

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте. Аз влизам да се отчета о прегледа днес. С бебо всичко е наред. Има си всичко,помаха ни с ръчичка   Crazy ИИИИ каза ми вече пола - мъжага.Слагайте синия щъркел. Аз май ще съм мъжка мама. С толкова мъже как ще се оправям  ooooh! не мми се мисли. Аз много исках момиче и някак си днес останах много разочарована. 5 пъти се разревах докато се прибера,а като ме попита ММ какво ее казала доки - рев като с дете,с хълцането със всичко.Ще го опитам колкото първия ми син,няма да ги деля-в никакъв случай  Naughty , но днес ми стана гадно. Направо рухнах психически,ах тези хормони. Вървях си по пътя с насълзени очи.
Недей така, миличка Hug За децата това ще е прекрасно:) каква ще им е разликата?
Аз много исках първото ми дете да е момиче. Казаха момче и ми беше мъчно един ден,  а после свикнах с мисълта. За второто - честно, нямах предпочитания. Казвах си, че ако е момиче  - супер, ако е момче също, защото с баткото имат 3,5 години разлика и сега много се обичат Heart Eyes
За малкия няма нищо по-важно от батко му:)) като направя филийка или купя шоколадово яйце веднага пита дали има и за Алек Heart Eyes

# 457
  • Мнения: 89
Здравейте. Аз влизам да се отчета о прегледа днес. С бебо всичко е наред. Има си всичко,помаха ни с ръчичка   Crazy ИИИИ каза ми вече пола - мъжага.Слагайте синия щъркел. Аз май ще съм мъжка мама. С толкова мъже как ще се оправям  ooooh! не мми се мисли. Аз много исках момиче и някак си днес останах много разочарована. 5 пъти се разревах докато се прибера,а като ме попита ММ какво ее казала доки - рев като с дете,с хълцането със всичко.Ще го опитам колкото първия ми син,няма да ги деля-в никакъв случай  Naughty , но днес ми стана гадно. Направо рухнах психически,ах тези хормони. Вървях си по пътя с насълзени очи.
И
И аз съм мъжка мама,ще се справим,горе главата,пък и двама братя ще се подкрепят повече,ще. си ги възпитаме добре и всичко ще е ок. Heart EyesНе се отчайвай,така е трябвало да бъде.

# 458
  • Мнения: 656
Dessyy90 честито, страхотно е това, дипломира се заедно с бебето:)    
Честито на мамите с розови и сини новини!
Гледам че коментирате колички, аз харесвам триколките иначе нищо не съм гледала имаме вариант и засега няма да купуваме. За кошарите, на баткото е от сгъваемите хубавото е че може лесно да я местиш и да я ползваш при пътуване. След това взехме вече по-голямо детско легълце. Относно люлеещите кошари, покрай приятели знам че не биха повторили, детето свиква и цяла нощ ръката ти е на кошарата.   Едни познати пък изгориха сешоар и прахосмукачка покрай приспиването на бебето.  
При мен синузита е по-добре, контракциите продължават като се изморя. Тази седмица ходих на лекции за бременни, имаше толкова много мами:) Днес си направихме малко разходка, позаболя ме кръста но времето беше страхотно дано вече да се постопля!

И аз от няколко дни съм със страшен синузит. Ти какво пи за да ти е по леко. Днес съм на лекар и ще я попитам какво мога да пия, че вече не се търпи.
Нашето креватче е дървено, нямахме люлка, но той се научи (или по точно) аз го научих на ръце и ми беше доста трудно. Сега мисля да не допускам тази грешка.
Бубс отначало ще ти е трудно, но с времето ще й свикнеш с габаритите и ще си ок. Дори на мен ми се струва, че миниван се кара по лесно.
Лек ден. След прегледа ще мина на отчет.   bouquet

# 459
  • Мнения: 284
Благодаря ви момичета  Heart Eyes Беше голяма вътрешна борба,защото ако не се бях явила сега,трябваше да ходя месец след като се роди бебето (живот и здраве). Притеснявах се от пътуването,защото е доста,но всичко мина добре.
Да се похваля от днес съм в 18г.с.+ и вече влизам в 5 месец  Party Сега чакам само и да усетя бебето,че нямам търпение вече Simple Smile  bouquet
Приятен ден на всички

# 460
  • Мнения: 113
Здравейте момичета!
Аз да се отчета за феталната си морфология днес. Бях при д-р Искилиева днес, на пръв поглед до колкото успя да види всичко е в норма. Като изключим това, че моята госпожица беше надолу с главата и не успяхме един час да я завъртим за да измери всичко лекарката. Утре сутрин втора част... дано се завърти. Някой имал ли е такъв проблем и ако да имате ли начин да завъртите бебето. Сигурно е много тъп въпрос, но и на биохимичния скрининг беше така, сега пак... винаги е завъртяна точно обратно на нужното. Моля се утре сутринта да благоволи да се обърне, защото вече ми е неудобно...
Да питам и нещо друго... На някоя от вас изписвали ли са и пробиотици.? Във връзка със проблеми с корема (запек). Чета само хубави неща за тях и бременните, а днес д-р Искилиева каза, че не било практика да се дават масово и ми изписа други неща?!? Споделете, ако някоя има опит.

Би ли споделила,какво ти изписа,че на мен вече нито Лактолоза,нито Фрутилакс ми действат.

# 461
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Деси,честит 5-ти месец.  bouquet

# 462
  • София
  • Мнения: 1 227
ДУ. Аз съм се кукнала от 6 без 10. Embarassed
Тоя течен шоколад ми изяде главата и на мен, сетих се за баба как всяка седмица ни бъркаше. Баба ми правеше най-вкусните манджи на света. И стига с тея дини, череши, и други червени плодове. Crazy
От къде купувате сухото мляко? Mr. Green
Аз съм гладна, трябва да сляза да си купя мляко за закуската, която съм си замислила, ама ме и мързиии. Embarassed
Деси, честито ти звание. Аз в твоите седмици усетих второто, много бързаш ми се струва, а ако си и с предна плацента като мен ще поизчакаш още. Спокойно, после ще се молиш да спре. Mr. Green
Куинче, браво на Бобо, децата са много приспособими, очаквай и трудни моменти скоро...още не му е омръзнало. Mr. Green Количката ти е хубава, дано и на живо ти хареса де.
Аз си поръчах от ОЛХ едни нови дънки за бременни и торба с дрънкалки за бебето. Heart Eyes
Neat_W , браво на бебчо важното е да е здрав. И аз както много други мъжки майки много исках момиченце ама много, но все повече се радвам че изобщо го имам, че е добре. Други майки ми разказват че еднополовите много се разбирали, имат еднакви интересии т.н.,отделно имаме ген на Базедова болест, който ходи по женска линия, та за това май най се радвам. Всяко нещо има своите положителни страни, важното е да откриеш своите. Heart Eyes
Скрит текст:
Аз преди да забременея ходих на цветна снимка, която показа че съм двустранно запушена. Още помня думите на лекарката и на този разчитащ снимката...шанса ви за естествено забременяване е нулев. CryДве седмици след това подадох документи за Фонда за ин витро. Когато стигнах дъното на дупката, мислех че скоро няма да имам дете, записах се на танци, пренаредих приоритетите си, започнах да правя секс за удоволствие.....тогава без да знам кога, съм забременяла  Shocked. Като си гледах теста ревях и не вярвах, мислех че съм си направила за овулация. Mr. Green Та.....сега живот и здраве като ми се обадят от Фонда, ще бъда вече с бебе на ръце, чувствам се благословена пък нека е момче, важното е че ще го имаме. Heart Eyes Heart Eyes
Моето дете до 10 месеца заспиваше на ръце, но той все ревеше, след това заспиваше с мен в стаята....научих го да заспива сам, обаче още си спи с нас в спалнята в бебешката си кошара  Mr. Green. Всяко дете е различно, различна душа с различен темперамент. Но смятам да се снабдя с книгата Ръководство за недоспали родители. Mr. Green
Отивам да си купя мляко, не издържам. Тедко ми е с гнойна ангина и сме си вкъщи. Tired

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 09:12 от ANI BANI

# 463
  • Мнения: 68
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!

Честито Деси, вече си имаме юрист в групата 😊 Пожелавам ти успешна професионална реализация, ама преди това да си най-щастливата мама през август😎

Честито Dessyy90, страхотен успех!  Simple Smile

# 464
  • София
  • Мнения: 165
Добро утро, момичета!!!

Dessyy90 Честито!  bouquet

shhht.secret и на мен вчера натоварването ми беше, че готвих и точно като теб почивах на 10-15 минути. Нямах контракции,но така ми тежеше корема. Надявам се да е временно,днес ще видя как ще съм като се поразходя малко.

За заспиването при нас до 2 годишен си заспиваше сам като е имало периоди, когато сме се приспивали на ръце и после изтървахме положението. Използвахме обикновена дървена кошара, но сега се чудя и много ми се иска да си взема люлеещ се стол Rolling Eyes  Дали сте ползвали такъв?

bubs69 и при нас смяната на колата е на дневен ред. Сегашната си има детско заключване и когато е активно не може да се отваря отвътре, стъклата също не могат да се отварят и винаги съм била спокойна в това отношение. Много трудна ми се вижда цялата процедура по "опаковането",ако  колата е двуврата.

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт