Прием на пробиотик след лечение на дете с Ceftriaxone

  • 7 760
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Привет! Живеем в Англия и миналата седмица приеха дъщеря ми (на 2,5 години) с белодробна инфеция. Третираха я с Ceftriaxone 5 дни (по една доза на 24 часа). Бих искала да зная какви пробиотици да взема от България, за да избегна евентуални усложнения от антибиотични опашки. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7 519
Нямате пробиотици в Англия ли?  Wink

# 2
  • Мнения: 3
Предполагам има подобни, но се доверявам повече на българските производители.

# 3
  • Мнения: 5
Аз съм доволна от linex или lactana 4vip и комбинация с витами Wink

# 4
  • Мнения: 5
Пропуснах има и хомеопатични пречистващи но там съм новак и знам thuya,трябва хомеопат а другите са с упътване  Praynig

# 5
  • Мнения: 7 519
Не вярвам, че можеш да даваш на дете, пробиотик за възрастни. На твое място бих си взела нещо от Англия, където малко или много има доста по строг контрол върху тези добавки!
Погледни тук.
https://www.google.co.uk/search?q=the+best+probiotic+uk&oq=t … 24935841619534636

# 6
  • Мнения: 5
Е кое е за възрастни linex сашета ли ????? Аз също бих си купила от Англия преди години си купих едни витамини centrum от там ,защото ми излизаха разни петна и те изчезваха след няколлко години се повтори купих си ги вече от тук и познайте.... нищо.

# 7
  • Мнения: 3
Привет и благодаря за бързите отговори! Сигурна съм че има разлика във витамините, които се продават на двата пазара. Прави ми впечатление, че тук под пробиотик разбират витамини, обаче. За това търся съвет в Бг форум.

# 8
  • Мнения: 7 519
Глупости! Никой не разбира витамини под пробиотик!Това по скоро може да ти се случи в някоя селска аптека в БГ.

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Здравей, Lora Genova! Миналата седмица и моят син (3г. 5м.) беше лекуван в болница с Ceftriaxone. Лекуващият лекар изписа и Bio balance Baby. Този пробиотик преди години, още преди да навлезе в такъв мащаб на пазара в Бг, ми беше препоръчан от много добър детски гастроентеролог. Личният ни педиатър препоръчва Bio Gaya при прием на антибиотик.

Какви други "изчистващи" мерки могат да се вземат след лечение с антибиотик? Досега малкият не е приемал абсолютно никакви лекарства, освен едно сиропче - хранителна добавка, за отхрачване преди няколко месеца. По-нагоре прочетох за туя, но си нямаме хомеопат, който да му го назначи.

# 10
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И ние преоболедувахме лошо зимния грип - малката дъщеря стигана до болница.
Учудва ме, че са ви предписали Цефтриаксона за 24 часа, тук не смеят дори и в болницата под наблюдение, само на 12 часа, а дори делят дозите на 8 часа.
Ние сме на пробиотик на Дафлорн. Ползвала съм го много за засилване на имунитета след пневмония при голямата 2 години подред. Възстанови се до толкова, че 2 зими не е пила лекарства, сега съм го купила за малката пак - http://www.mlm.daflorn.com/catalog.php
От хомеопатията съм заръчала туя и монолия - Пакет за възстановяване след антибиотици
Thuya 15 CH- вт- четв- събота по 5 зрънца
Monilia albicans 15 CH- пон- ср- петък по 5 зрънца - по д-р Михайлов
Ние сме с обрив - ужасен след АБ лечение (2 венозни за седмица и един орален за 10 дни), сега е на антиалергични, пробиотик и калциев глюконат, ще включа и боаронските хомеопатии като ми ги доставят. Ходим и на физиотерапия....

# 11
  • На село
  • Мнения: 873
barfly, на моя син също му слагаха Цефтриаксона на 24 часа - явно всеки лекар/болница прилага своя опит в лечението с този антибиотик.
За Дафлорн и аз помислих първоначално, ползвам закваската им за кисело мляко и техни козметични маски - доволна съм, но не съм сигурна дали предлагат пробиотик, който да е конкретно за малки деца. Ти с кой техен пробиотичен продукт си имала този добър резултат при голямото ти детенце и на каква възраст е било то тогава?
Хомеопатичните продукти (Туя и Монилиа), доколкото разбирам, не са ти предписани от хомеопат конкретно за твоето детенце? Подходящи ли са за възраст 3г. и 5м.? Би трябвало да ги има във всяка добре заредена с продукти на Boiron аптека, нали?
Малкият в момента е на Аугментин, преди това (веднага след болницата) беше на Зинат 4 дни (от една и съща група са с Цефтриаксона), изглежда без резултат.

Желая ви бързо и пълно възстановяване!

# 12
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Маринова, едно е да се дава АБ като концентрация веднъж дневно, друго е да се дели на 2 или 3, това относно черния дроб. Голямата дъщеря беше на 24 ч.прием на Амикацин, но тя е на 10 г. и педиатърката прецени, че може да понесе концентрацията, докато при малката го раздели и за това се наложи да сме в болница.
Относно Дафлорн ползвам за децата точно продукта им за деца - Биомилк Янг. Няма ограничение за възраста при него.
Боаронските продукти не са моно-препарати и могат да се прилагат без лекарско предписание - АБ "опашка" д-р Михайлов я прилага без ограничение във възрастта.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
barfly, признавам, нямам сериозни познания относно антибиотиците. За съжаление, нямах и право на мнение, когато приеха малкия в болница.
Туя и монилиа колко време е добре да се взимат? След спиране на антибиотика ли се започват? А пробиотиците колко време трябва да се пият - месец, два?
Благодаря, че се включваш!

# 14
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Маринова, за съжаление и аз нямах опит, но натрупах тази година...
Жалко е, че нямаме право на мнение (в болницата продължават да се държат все едно, тези деца са на "държавата", съзнвам, че лекарите имат много пациенти от ромския контингет, но това не е оправдание), все пак съм грамотна жена и правя разлика между дози, милилитри...). Добре, че съм случила на лекар, с който се разбирам само с поглед, но се нагледах и на другия тип мединицина....
Сега -Туя-та и Монолия-та се вземат за около месец, едно патронче е достатъчно. Аз само споделям, това, че реших да се доверя на д-р Михайлов за "опашката" след АБ, за резултата ще докладва по насетне.....
Пробиотиците преди на голямата ги давах почти до лятото, докато свърших кутията, тя е 250 гр.
Дано с пролетното слънце и чистия въздух изчезнат гадните вируси....
А ти сподели за закаската, че ми стана любопитно. А на лични може и да ме научиш да квася мляко....  chef

Общи условия

Активация на акаунт