Име за момче - Красимир или Красен!

  • 1 888
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18
Моля, помогнете ми, според Вас, кое име е по-хубаво: Красимир или Красен? Приемам и други варианти за имена, ако се сещате (искаме да го кръстим на дядо Красимир).

# 1
  • София
  • Мнения: 5 656
Красен ми е много любимо.

# 2
  • Мнения: 5
от двете възможности Красен ми допада повече. хубаво е, че искате да продължите името на дядото Simple Smile

# 3
  • Мнения: 455
Аз бих предложила Красиян. Simple Smile

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Красимир

# 5
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Красен едно от любимите ми мъжки имена. Ако бях родила момче преди  година и половина, най-вероятно щеше да се казва така! Ознаава красив  Peace

# 6
  • Мнения: 39
Най-важно е ти как го чувстваш и да звучи мелодично в комбинация с фамилията.
Кажи си го на глас да пробваш на теб как ще ти звучи. Ето колко е различно:

Красимир Георгиев (+) / Красен Георгиев
Красимир Стаменов / Красен Стаменов (+)
Красимир Василев (+) / Красен Василев
Красимир Мирославов / Красен Мирославов (+)

За името на дядото - от една страна е много хубаво, че ще го продължи, от друга вярвам, че често децата повтарят характера или съдбата на този, чието име повтарят и затова не съм сигурна, че е хубаво е едно семейство да има двама души с идентични имена. В нашето семейство има подобна традиция с вариации на името - така свекър ми Калин е кръстен на дядо си Кольо (хитро, а:), а синът ни Калоян - на дядо си Калин (дядото е много доволен:)

Ако се колебаеш, като се роди и го видиш, ще решиш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 505
За Красен гласувах, но щом дядото си е направо Красимир може би е по - добре така.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 100
Красимир, това Красен ми е нпериятно направо.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Баща ми се казваше Красимир, затова гласувах с +, а е кръстен на неговия дядо Мирьо.

# 10
  • Мнения: 8 891
От двете - Красен.

# 11
  • Мнения: 212
Красен ми харесва повече като звучение, пък и така хем ще е ясно че е кръстен на дядо си, хем ще си имат отделни имена.

# 12
# 13
  • Мнения: 2 838
И двете по принцип, но гласувах за Красимир (името на баща ми)  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 780
Красимир  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт