Автоимунен тиреоидит на Хашимото (37)

  • 92 538
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 16
Благодаря !   bouquet

# 271
  • Мнения: 2 760
Здравейте!
Преди година и половина след профилактичен гинекологичен преглед и ехография на млечни жлези ме насочиха за пръв път ми към изследване на ft4  и ТСХ, заради много обилна и продължителна менструация. Резултатите бяха в норма / ft4 - 19,39 ; ТСХ - 1,69/. Изписаха ми някакъв хормонален препарат заради цикъла и нещата се нормализираха.
От около два месеца обаче започнах да усещам по-особена чувствителност в гърдите /само ареолите и зърната/, още от преди това косата ми пада много, задържам много вода, мъча се с едни 10кг, които не мога да сваля нито с режим, нито със спорт, изморявам се бързо, напоследък започнах да спя по много и трудно да ставам сутрин, изключително изнервена съм. Последният месец  по време на овулация имаше няколко тъмно кафеви нишки в цервиналната слуз. При прегледа се установи, че щитовидна жлеза е увеличена първа степен. От едната ми гърда изтече коластра, а от другата малко и бистър секрет. Изпратиха ме на мамография - всичко е ок. Изследванията ми са:
TSH 2.4
MAT 7.62
Пролактин 397.1
Изписаха ми Цефазел100 за три месеца и Герикапс.
Няколко дни преди цикъла ще пускам изследване за натрий и калий /доколкото запомних/ заради задържането на вода. Ще ходя и на гинеколог, за всеки случай, пък и без това мина почти година откакто съм ходила последно, а гледам веднъж годишно да се преглеждам дори и да нямам оплаквания.
Някой от вас има ли такова изтичане на течност от гърдите? Категорично изключвам бременност. Четох в нета, но навсякъде се говори за висок пролактин, а моите показатели са в норма.
Извинявам се за дългия пост  Embarassed
Аз имах такива проблеми с изтичане на секрет, но съм и с мастопатия.

# 272
  • Мнения: 3 455
Аз имах такива проблеми с изтичане на секрет, но съм и с мастопатия.
Ендокриноложката предположи киста или мастопатия и ме прати на мамография. Там се усъмниха в някакво "уплътнение" в дясната гърда /откъдето изтече коластра/ и ми направиха още една снимка, но лекаря не я хареса и ме снимаха още веднъж. В крайна сметка ми каза, че няма нищо. Преглеждам се редовно сама, защото майка ми е оперирана от рак на гърдата и имам голям страх.
Дали да не поискам още едно мнение  Confused

п.с. пия лекарствата, които ми изписаха вече 4 дни и се чувствам осезаемо по-добре. Simple Smile

# 273
  • Мнения: 260
Момичета, на колко време трябва да се прави почивка от селена и омега 3 и омега 6. и за колко време се прави тази почивка.

# 274
  • Мнения: 2 453
От доста време търся инфо и аз за селена колко дълго да се пие и не мога да намеря честно казано. Знам че може да се изследват нивата в лаборатория обаче не знам коя предлага и дали показва вярно такова изследване защото примерно знам че няма много смисъл да си изследвате обикновен магнезий та не знам дали не е така и със селена.За омегата не съм чувала да е нужна почивка.

# 275
  • Мнения: 260
Ясно, аз пия селен от ноември миналата година и се чудя дали да направя малко почивка.

# 276
  • Мнения: 2 453
Аз го пия една година вече

# 277
  • Мнения: 5 230
Някоя сменяла ли си е лекаря, който я е диспансеризирал и как става това?
Право на какви изследвания имаме, когато сме диспансеризирани?

# 278
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета   bouquet

Аз съм с Хашимото и хипофункция от 3 години, сега съм на 25 г, в момента на Еутирокс 75 мг.

Решила съм твърдо да опитам да намаля дозата и един хубав слънчев ден да я спра изцяло. За целта мисля да огранича до възможно най-минимални количества приема на глутен, а и като цяло да намаля въглехидратите и съм си поръчала следните добавки:

- Витамини А, Ц, Е, Д, К2
- Рибено масло
- Магнезий и селен;

Тези дни ще си пусна и изследвания, че скоро не съм се изследвала и ще си дам стартовите ТСХ, ТАТ, МАТ и Т4 и след като ми пристигнат добавките според случая ще действам. Ако не е високо ТСХ към момента мисля да намаля Еутирокса на 50 мг за начало и да се следя през определени периоди.

Пиша тук, защото ще си права т.нар. 'експеримент' и ще давам ъпдейти отвреме навреме как върви, има ли ефект, влошавам ли се, подобрявам ли се и т.н. Мисля, че може да ви е полезно като информация или поне интересно.

Стискайте ми палци и ще се радвам да кажете ако считате, че нещо мога да добавя  Hug

# 279
  • Мнения: 5 230
Котаранке, стискам ти палци в експеримента - предполагам, че ще следиш нивата на ТСХ често, за да се проследят нещата.
Опиши и симптомите си, защото те ще дадат повече информация. Simple Smile

# 280
  • Мнения: 437
Успех! Мисля,  че няма да е лошо да добавиш витамини от б серията към  магнезия за жизненост и сила, ако се чувстваш уморена. Simple Smile  Вечерна иглика също е добър вариант за кожа,  коса и кости, но ако можеш си поръчай от iherb сигурно капсули от 1000 мкг. В България ще ти излезе по-скъпо. Една опаковка от 75 капсули ще ти свърши чудесна работа,  после можеш да почивам.
Освен глутен, млечни продукти, царевица, соя също е добре да махнеш от режима си и да наблегнеш на ферментирали. Погледни палео режима и аятоимунния протокол. Пробиотик също не е лошо да приемаш, всякакви детокс методи, които ти се отразяват добре и разбира се активност, почивка и редуциране на стреса.  Сутрин на гладно мед, топла вода и лимон е също едно от нещата, които правя. Твърди се,  че всяка болест тръгва от стомаха и първо е добре са изчистиш храносмилателния тракт. Не смятам,  че ние с автоимунните имаме много здрав такъв. Имунната система се дерегулира, когато в кръвта влязат вредни частици храни или химически вещества, които принципно от здрав чревен тракт не се пропускат.
Не искам да натрапвам хранителните си навици,  но не смятам,  че хора с такива заболявания могат да ядат от всичко по малко и да не се ограничават. Не става дума да се гладува,  защото и това е вредно,  а за известно време да се направи прочистване на организма. Автоимунните атаки не биха спрели иначе.
Надявам се да съм ти била полезна, от януари съм в ремисия и се чувствам чудесно без никакви оплаквания. Simple Smile 
Успех!!!

# 281
  • София
  • Мнения: 1 919
wackamotto, щом си се насочила към алтернат. методи за лечение ето ти една много хубава тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151850.0;topicrefid=4
разгледай я, има много добри идеи Peace

# 282
  • Мнения: 2 760
Аз имах такива проблеми с изтичане на секрет, но съм и с мастопатия.
Ендокриноложката предположи киста или мастопатия и ме прати на мамография. Там се усъмниха в някакво "уплътнение" в дясната гърда /откъдето изтече коластра/ и ми направиха още една снимка, но лекаря не я хареса и ме снимаха още веднъж. В крайна сметка ми каза, че няма нищо. Преглеждам се редовно сама, защото майка ми е оперирана от рак на гърдата и имам голям страх.
Дали да не поискам още едно мнение  Confused

п.с. пия лекарствата, които ми изписаха вече 4 дни и се чувствам осезаемо по-добре. Simple Smile

Мисля, че няма да ти попречи още едно мнение, за да се успокоиш Hug На мен ми казаха, че мастопатичните трябва да се преглеждат два пъти годишно. Ако се окаже мастопатия, да те успокоя, че това вече не се води за болест, а за състояние., толкова е често срещано. Сериозно подозирам, че същото ще се случи и с Хашимотото newsm78, стана като епидемия, едва ли не всяка втора жена, която познавам, има Хаши или е със симптоми на нарушена функция.
Снощи се видях с една позната, единствената слаба Хашимотка, която познавам, и тя ми каза, че е започнала да дебелее и за два месеца с 90-дневната диета е свалила 7 кг.

# 283
  • Мнения: 437
В 90-дневната диета има въглехидрати, млечни продукти,  които е желателно при автоимунните да се намалят до минимум. Дори и да се чувства добре и да е отслабнала ще е така известно време, после автоимунните атаки продължават. Това е все едно диабетик да каже, че ще яде сладко по малко и нищо няма да му има...  Peace

# 284
  • Мнения: 2 453
искам да попитам как се усещат автоимунните атаки.Аз например се чувствам много добре едните антитела влезнаха в норма но другите са направо в космоса което предполагам означава че не е намаляла автоимунната атака та как се усеща като спре и съответно усили.

Общи условия

Активация на акаунт