Първа пролет пукна, Августинче бързо хукна

  • 26 732
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета да ви се похваля, че днес се роди племенницата ми (на брат ми) .....много съм щастлива Simple Smile жалко само, че сме много далеч и скоро няма да я видя, нито Боян Simple Smile Почвам да му повтарям, че е вече батко Simple Smile Той има един 1-ви братовчед на 15 години Simple Smile и това му е 1-ва братовчедка Simple Smile от моя страна Simple Smile

Да кажа, че и ние сме без зъби и не страдам, че не са излезли...не ги бързам, но това, че го мъчат ми пречи Simple Smile

За заместеното хранене също забравих да се включа...аз мисля точно, както и fiona. Не че малчо не може да яде каши и пюрета без добавено АМ вътре.....може естествено, но аз добавям умишлено т.к. от това което прочетох реших, че е по-добре. И ще го правя дълго време, но това не значи че не съм заместила храненията. Щом не додавам с бутилката мляко значи е заместено. Млякото вътре е просто съставка Simple Smile

# 166
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Идвам да помрънкам, преди съвсем да изпуша.Ами от всякъде те заливат с противоречива информация: за пишлетата-забелвай, не забелвай, по-малко, пък само почиствай, пък изобщо не пипай.За захранването, хиляда и една схеми #Crazy Кисни, не накисвай, с тиквичка, пък рано е, пък без глутен, пък да не би да закъснееш с глутена  #Crazy. Напарво си мисля, че това е световен заговор срещу майките Grinning, как няма единна теория за нещо свързано с бебета.То като се замисля и за здравословното хранене по принцип няма единодушно мнение .Та така-оплаках се.Бях ви питала, ама май никой не ми отговори, вие ходили ли сте на профилактичен при нефролог или просто нашата педи  е решила да изкара малко повече парички, като ни праща де щото свари на профилктика newsm78

# 167
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Lunno momi4e мисля, че Фиона ти отговори, иначе всички бебоци ги пратиха на преглед при нефролог.

# 168
  • Мнения: 1 390
Изрично ми каза педиатърката, че с плодово пюре не се замества хранене. Аз давам плодове в кашата, нещо подобно на кисел, но с каша влесто нишесте. Вярно са хиляда теориите, ама аз карам малко през просото - давам зеленчуци, давам плодове с каша, давам мръвки, днес трябваше и жълтък да дам, но някой забрави да купи яйца Simple Smile от следващата седмица ще му сложа малко масло в пюретата, като мине консултацията на 18, т.е. на 8 и половина месеца горе-долу ще вкарам глутен и ще заместя постепенно и закуската. Това за сутрешното мляко е ок, но при нас не работи - той се буди директно за закуска, по новото време ще яде в 8 сутринта. Е няма как закуската да му е в 12, така че млякото ще си остане за вечерта и за следобяд. Не се връзвам много на другите теории, защото ако започна много да го мисля ще лудна тотално.

Ние днес цял ден бяхме навън, дребното спа два пъти по половин час! Така добре се бях похвалила с двата часа сън и сега - нъцки. И двата пъти докато стигна до пейки се събуди, сега не мога да си стоя на краката Simple Smile

# 169
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Lunno momi4e мисля, че Фиона ти отговори, иначе всички бебоци ги пратиха на преглед при нефролог.
Да, вярно-простете ми, но  не съм много на мене си и не винаги успявам да изчета всичко Embarassed Явно всички сме с тоя нефролог, преди няколко години с дъщеря ми такова ходене по прегледи и то в грипаво време нямаше, ама лекарите и те са хора и те трябва да припечелват. Confused За мен не е нормално малко бебе вече два пъти да е гледано на ехограф, което все пак си е облъчване.

# 170
  • Мнения: 519
Лунно момиче, токова те разбирам, че си нямаш и на представа. Ето един прекрасен пример от днешния ден - ровя си аз нета за захранването в Германия и попадам на две неща, от които съм  #Crazy
1. Към месно - зеленчуковото пюре добавят плодов сок, обогатен на Витами С, например ябълков, но срещнах и с портокалов....Има логика - за по-добро усвояване на полезностите, но такова нещо за пръв път чета.
2. Глутенът най-най-късно в седмия месец трябвало да се въведе......и ето ти, цялата изчетена инфо за глутена и схемата в главата ми отново под атака.
Дани е права, трябва по-спокойно, но аз много се връзвам. Искам да наравя нещата правилно, за което не съм достатъчно компетентна и поставям под съмнение всичко, а инфо, мнения, схеми и т.н. колкото си искаш. Паралелно с това съм контрол фрийк - искам всичко да е точно и ясно, а това определено не може да се съчетае в едно изречение, което съдържа и думата бебе Simple Smile
Ще се оправим Simple Smile

# 171
  • Мнения: 2 653
Astined, честита племенница! Да е и умна и красива!  Grinning

Малките мишлета днес за пръв път плакаха с влизане в кабинета на лекарката. Спряха да плачат след като им биха ваксината и започнах да ги обличам. А аз влизам само с по 1 бебе вътре, другото отвън в количката чака, не е да са се разревали един друг. С лекарката стигнахме до извода, че вече разбират и знаят, че тук ще има болка. Скъса ми се сърцето! Поне приключихме пентаксима.

# 172
  • София
  • Мнения: 2 901
Нас не са ни пращали на никакви доп. прегледи - ни на ортопеди, ни на нефролози, ни на нищо...

# 173
  • Мнения: 2 653
Нас не са ни пращали на никакви доп. прегледи - ни на ортопеди, ни на нефролози, ни на нищо...
Тези са задължителни, поемат се от ЗК. Как не са ви пращали?

# 174
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
 Nutty, всичките тия неща понякога ме карат да се чувствам безпомощна и незнаеща, опитвам се да карам по-спокойно, все пак ми е второ дете. Мисля от седмия месец да му правя попара сутрин, съвсем глутенова, защото ако чакам по схемата на Маги Пашова, ще изтърва нещата. Имам един простичък пример, който е нарушен в книгата на Пашова, смятам, че здравословното хранене трябва да е простичко, с достъпни, нашенски, сезонни продукти-а там е пълно с нови, непознати думи, което малко ме издразва и тия екзотични неща, които все се препоръчват не са ми много по-вкуса. Освен това книгата на моменти залита в някакви психо-емоционални-възпитателни аспекти, което също малко излиза от професионалния ресор на авторката и олекотява нещата. Ето например-от къде по дяволите може човек да се снабди с дива съомга Rolling Eyes? Кой готви на бебето с мазнина, която дори не може да се произнесе на български-гхи Laughing Ако някой, някога е мелил киноа за брашно, моля да ми каже как се получава, защото при мен е пълен провал.  Whistling Изобщо чувствам се некомпетентна и несведуща. Щом като бебешките каши( готовите) са чак толкова вредни, кой позволява да се продават на пазара? И в крайна сметка, колкото и да се пъна да го храня супер здравословно, какво ще се случи, когато попадне на ясли или в градина-ами ето  яде като всички останали, с олио, вместо с гхи, с бяло брашно и обикновен на захар и съвсем питомна риба LaughingТа така де, за какво толкоз пънене, като накрая детето попада пак в среда, в която се ядат традиционни и не дотам полезни неща. newsm78

# 175
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Нас не са ни пращали на никакви доп. прегледи - ни на ортопеди, ни на нефролози, ни на нищо...
Нищо не сте загубили, явно лекарката ви е с акъла си и нашата предишна беше така и всичко си беше наред, аман от прегледи вече ooooh!Нищо не е задължително, нали я питах-препоръчителни са. Peace

# 176
  • Мнения: 2 653
Lunno momi4e, темата е болна сигурно за повечето майки.
Скрит текст:
В яслата не знам как се случват нещата, защото дъщеря ми не е посещавала. Но в градината имаха полу-официално шкаф с лакомства, който трябваше да зареждаме. На него държаха родителите, които си взимаха последни децата. Понеже официалната сл. закуска май е към 3 и нещо, после до 6,30 официално нямат право да дават храна на децата. Като ми дойдеше ред да зареждам шкафа купувах някакви неща по мое усмотрение, които са горе-долу на границата на разумно допустимите. Обаче съм сигурна, че са купувани и много ниско качество храни. Директорката на всяка родителска изтъкваше, че купуваме най-доброто за децата, нашите деца ядат истински кашкавал и т.н. Но винаги деликатно пропускаше да спомене, че най-вероятно купуват най-доброто в даден ценови клас, а може би всички знаем колко пари се отпускат за ден храна на дете в ДГ. После идва училището с боклуците от министерството и лавките с чипсове. Влизайки в един квартален магазин не бих могла да намеря повече от 5 неща, които с лека ръка да кажа- ето това е добра храна. А те са пълни с 1001 хранителни стоки! Кашите и адаптираните млека не са ми по-различни от макдоналдс, печалба на гърба на децата ни. Всичко е пари. Мечтаното от мен място за живот е една утопия, която само по фантастичните книги съм чела. Неминуемо децата ще се сблъскат с цялата помия нашата цивилизация. С малко старание можем да ги предпазваме от време на време. И да не е само дървено философстване, ето и някои предложения:
-детето закусва у дома преди детска градина-после дори и да хапне нещо в градината, количеството ще е малко.
-абсолютно пълноценна вечеря, за компенсиране на обяда.
-в училище- закуска в кутия, обяд в кутия.
-колкото е възможно повече домашна храна. Дори и торта да направя, пак ще има по-малко захар от севъндейс кроасан.
На кратко- когато е възможно, нека приготвяме ние храната на децата. По-добре  една вкусна и полезна вечеря, отколкото и тя да е шит.

За изследванията- на мен ЛЛ ми обясни за нефролога, че в последните години са зачестили проблемите и затова пускат и това изследване към пакета. Може и да не е задължително ходенето, но според мен е задължително ЛЛ да обясни и да предложи. Дали ще се съгласи пациаента си е негов проблем.

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 21:28 от fiona

# 177
  • Мнения: 334
Fiona, допадат ми предложенията ти за хранене на децата Peace
Аз от сега гледам здравословно да го храня. За следобедна закуска давам винаги плод, нищо че плодовото пюре не замествало хранене.Малкият издържа 1-2ч.После кърма..Вече като спрем кърменето ще го мисля. Каша давам съвсем малко два пъти в седмицата с плод Peace и то защото уж трябва и каши да се ядат, а моят свинчо е 9 кила сигурно.Чувала съм,че от каши се пълнее и не си позволявам всеки ден да давам.

От днес сме пак със сополи и запушен нос.Само не знам настинал ли е или е от зъби..моля се да е второто. Сега хептем не спим нощем,но понеже сме така от 8 м. сме свикнали да не спим Joy smile3507 newsm77

# 178
  • София
  • Мнения: 1 740
Добро утро....тежки теми сте подхванали...

за нефролога и моята кумица се учуди, като и казах, а тя има две деца на 5 и 1,8 години и не са ходили на такъв. Та и аз реших, че е от скоро. Зор е разкарването по лекари, но пък аз не се отказвам от нищо. Те и феталните морфологии не са задължителни ама....айде да не се връщам към тази болна за мен тема......

За храненето аз гледам да не изпадам в никоя от крайностите.....ще се мъча да балансирам.....дали ще успея е друг въпрос. Каша аз давам всеки ден нищо, че сме 9300 на 7 месеца....просто я давам 50/50 с плод и я приготвям аз, но пък не се пъна брашното и аз да си го правя.....айде чак толкова Simple Smile Също така се старая аз да приготвям пюретата, но не мисля, че ще е фатално от време на време да дам и купено стига да се яде. Почнах да се пречупвам и да купувам и не БИО зеленчуци. Дори и нитратните тиквички...ми накиснах ги от предишния ден с малко оцет и после изхвърлих първата вода като кипнаха и си викам каквито такива...трябва да свиква с каквото ще се храним всички. Пащърнака също го купувам вече не БИО, за Био-то давах 12лв на килограм, а за този в пъти по малко. Не виждам реакция....е морковите още ги взимам БИО   chef

Някой ме пита да пиша колко издържат затворените пюрета.....аз направих 6 бройки, което значи че последното ще изядем седем дни след приготвянето му (все пак съм ги сложила и в хладилника, макар да съм сигурна, че не е нужно). Дано издържат, но по-логиката на това как майка ми преди години затваряше манджички на брат ми Simple Smile като студент .....издържаха си, той се прибираше на две седмици. По принцип ако искам да съм съвсем сигурна и ми трябват за по дълго може и после да ги наредя в тенджерка и да ги кипна 30 минути, но аз мисля, че и веднъж седмично да ги приготвям си е ОК. Отне ми един преди обед за пюретата. Мисля и с кашите да взема да процедирам така. Затварях и от тях, но засега само по една две порциики от предишния ден (без добавено АМ само че, случвало се без плод и да добавям после или направо с плод да е готово за ядене). Да  кажа само, че ползвам стари бурканчета, тези от купените пюрета сега не са подходящи. Много смотани капачки имат...някакви плитки и от 5/6 опита с тях само 2 пъти хлътнаха и се отказах. Затова и като направих сега голямото консервиране си ползвах само от стария тип. От тях една не ми хлътна, но грешката беше моя, че препълних бурканчето Simple Smile Цялата тази дейност ме връща в детството, когато на село правехме сладка и лютенички и ги пълнехме горещи в бурканчета и ги обръщахме Simple Smile Моето дете няма да има такива спомени.....но то и ММ няма де....аз съм селското чедо Simple Smile

# 179
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Asti, пропуснах да ти благодаря че сподели обедното меню за седмицата, направо си го преписах и подготвих и моите. Чакам с нетърпение да прочета с какво ще храним бебоците другата седмица
Simple Smile.
Кое е полезно и кое не наистина вече има 1001 мнения по въпроса не мисля да изпадам в крайности, но ще се старая поне според моите разбирания храната да е здравословна. В къщи запръжки не правим, пържени картофи веднъж на месец два правя, сладкиши почти само домашни консумираме, но пък продуктите са от супермаркета така че......... .
Приятен ден на всички, в Пловдив е дъждовно и на разходка май само аз и Пух ще бъдем.

Общи условия

Активация на акаунт