Семейство с 10 деца

  • 153 878
  • 2 022
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: X
Хора, замислете се. Децата са дар, гледайте на тях като част от вас самите, а не като разход в месечния ви баланс...


Абсолютно права си- дар са. И точно затова е добре да не ги оставяме на милостта на чуждите хора.

# 811
  • Мнения: 14 478
Хора, замислете се. Децата са дар, гледайте на тях като част от вас самите, а не като разход в месечния ви баланс...


Абсолютно права си- дар са. И точно затова е добре да не ги оставяме на милостта на чуждите хора.
Децата са колкото ваши, толкова и на всички останали.

# 812
  • Мнения: X

Децата са колкото ваши, толкова и на всички останали.

Хм, опасявам се, че хората, чувстващи чуждите деца като свои, са рядко срещани. Самата ти чувстваш чуждите деца като своите? Тогава вече би следвало да си помогнала  с нещо на тези 10 деца.

# 813
  • Мнения: 7 690
Децата са колкото ваши, толкова и на всички останали.


Как по-точно?

# 814
  • Мнения: 14 478
Децата са колкото ваши, толкова и на всички останали.


Как по-точно?
Наличието на тази тема е доказателство за това.
Всяко едно семейство не живее на пустинен остров, а е част от обществото.

Даже и да я осъдихте тази жена, вие така я обсъдихте, че вече сте почти роднини... Mr. Green

# 815
  • Мнения: 10 547
Децата, освен деца на родителите си, са деца и на цялото общество. Ако щете, богатство ги наречете, ако щете, са ценни дори и само заради това, че утре ще изкарват пенсиите ни, ще лекуват, учат, возят, управляват .... собствените ви деца.


Рядко съм съгласна с Герри, но сега й стискам ръката за точните думи. Браво.

# 816
  • София
  • Мнения: 28 654
Скрит текст:
Хора, замислете се. Децата са дар, гледайте на тях като част от вас самите, а не като разход в месечния ви баланс...


Абсолютно права си- дар са. И точно затова е добре да не ги оставяме на милостта на чуждите хора.
Децата са колкото ваши, толкова и на всички останали.

Тук ме разсмя.
Ами не, благодаря, не желая детето ми да е дете и на такива родители като тези. Мисля, че примерът на родителите е доста важен.

# 817
  • Мнения: 14 478
Скрит текст:
Хора, замислете се. Децата са дар, гледайте на тях като част от вас самите, а не като разход в месечния ви баланс...


Абсолютно права си- дар са. И точно затова е добре да не ги оставяме на милостта на чуждите хора.
Децата са колкото ваши, толкова и на всички останали.

Тук ме разсмя.
Ами не, благодаря, не желая детето ми да е дете и на такива родители като тези. Мисля, че примерът на родителите е доста важен.
Примерът е важен. Но и всеки един пример е ценен. Не може да има калъп. Добре е в едно общество да има разнообразие. 1 дете, 2 деца, 10 деца. Бедни, богати, глупави, умни. Всички са важни.

# 818
  • Мнения: 19 083
Децата, освен деца на родителите си, са деца и на цялото общество. Ако щете, богатство ги наречете, ако щете, са ценни дори и само заради това, че утре ще изкарват пенсиите ни, ще лекуват, учат, возят, управляват .... собствените ви деца.


Рядко съм съгласна с Герри, но сега й стискам ръката за точните думи. Браво.

А съгласна ли си някое от твоите деца да се кръстоса с някое от тези 10 деца? Щото аз съм сигурна, че голям процент от иначе силно състрадателните бг-мами биха простестирали доста при такава перспектива.

# 819
  • Мнения: 14 478
Децата, освен деца на родителите си, са деца и на цялото общество. Ако щете, богатство ги наречете, ако щете, са ценни дори и само заради това, че утре ще изкарват пенсиите ни, ще лекуват, учат, возят, управляват .... собствените ви деца.


Рядко съм съгласна с Герри, но сега й стискам ръката за точните думи. Браво.

А съгласна ли си някое от твоите деца да се кръстоса с някое от тези 10 деца? Щото аз съм сигурна, че голям процент от иначе силно състрадателните бг-мами биха простестирали доста при такава перспектива.
Вие за някакъв висш животински вид ли се изживявате?

# 820
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
За втори път в живота си чета думата "кръстоса" относно човешки същества. И за втори път се потрисам.



# 821
  • Мнения: 19 083

Вие за някакъв висш животински вид ли се изживявате?

Не за висш, а за средностатистическа част от обществото. Те не са такава част, леко са излезли извън това средно общество.

# 822
  • Мнения: 2 843
А съгласна ли си някое от твоите деца да се кръстоса с някое от тези 10 деца? Щото аз съм сигурна, че голям процент от иначе силно състрадателните бг-мами биха простестирали доста при такава перспектива.

Това вече е прекалено. Едно е да не одобряваш решения на родители, да ги осмисляш като неразумни, друго е обаче да се изказваш за деца така: показва пълна липса на чувствителност и хуманност.

# 823
  • Мнения: 14 478

Вие за някакъв висш животински вид ли се изживявате?

Не за висш, а за средностатистическа част от обществото. Те не са такава част, леко са излезли извън това средно общество.
Аха. И поради туй дайте да ги стъпчем като по-слаби и уязвими.

# 824
  • Мнения: X
Защо да не са част от обществото? Не е истина това. Остави, че е грубо и арогантно, но просто не е вярно.


Навремето бяхме в едно училище с едно от децата на прословутия Клан на Клена или семейство Кленовски /който е живял в Младост преди 20-30 години ги знае/. Освен, че леко ги е избило на престъпна дейност една част от родата, иначе са доста сплотени и работливи и по нищо не се различават от другите хора, молим. Даже бяха красавци. Вече сигурно са поне 100 с внуците.

Общи условия

Активация на акаунт