Авиохроники

  • 36 654
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 841
Чек, +1.
Няма по-негативен имидж за Луфтханза от "пилотът е камикадзе".

# 166
  • Мнения: X
Техническа неизправност не е ли по-лошо от луд пилот?    Thinking

# 167
  • Мнения: 3 841
Хората са доста по-склонни да "простят", когато става въпрос за техн.грешка. Пилот-камикадзе в гражданската авиация е много по-трудно за смилане и възприемане.

Ето това звучи доста по-достоверно:
http://www.blitz.bg/news/article/327402

# 168
  • Мнения: X
Лудият не е полудял по време на полета, допуснали са го преди това до позицията, която заема. Техническата неизправност може да се случи по всяко време, предполага се че машините минават технически прегледи и рискът е намален до минимум. С пилота обаче не е такъв случаят. Нямат извинение, не съм чула и да опитват да се извинят, само кратко изречение в сайта, че са deeply shocked and saddened.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 01:26 от Анонимен

# 169
  • Мнения: 3 841
Също и безмълвни, без думи. "Не сме си и представяли, че тази трагедия може да стане още по-страшна". Определено на днешната пресконференция изглеждаха много притеснени и наистина шокирани.
Мисля, че това ще постави началото на нови регулация относно авиационната безопастност.

# 170
  • Мнения: X

Мисля, че това ще постави началото на нови регулация относно авиационната безопастност.

Не би ли следвало отдавна да ги има? Поне относно назначаването на персонал имат пълен контрол.

# 171
  • Мнения: 3 841
Имат, но психотест се прави при назначаването. Иначе вторият пилот е минал медицинските прегледи, които се правят на 6 месеца май. Говоря за стандартите за отваряне на пилотската кабина, може би и психотест на 6 месеца. Но явно, че това е сериозна пробойна, ще трябва да се запуши.

# 172
  • Мнения: 4 740
Имат, но психотест се прави при назначаването. Иначе вторият пилот е минал медицинските прегледи, които се правят на 6 месеца май. Говоря за стандартите за отваряне на пилотската кабина, може би и психотест на 6 месеца. Но явно, че това е сериозна пробойна, ще трябва да се запуши.
Няма психотест на 6 месеца, такъв им правят само при назначаването, НО след назначаването си  той напуска за 11 месеца, заради депресия. Проблема е, че изобщо не е трябвало да му дават да се връща на работа.

# 173
  • Мнения: X
Не след назначаването му. Има сертификат за пилот от септември 2013, а през 2009 е прекъснал обучението си в школата за пилоти на Луфтханза. След завършването ѝ е започнал работа.

Полицията е намерила нещо в апартамента му в Дюселдорф.

22.42 Markus Niesczery from Dusseldorf Police told the Daily Mail:
'We wanted to search to see if we could find something that would explain what happened."

"We have found something which will now be taken for tests. We cannot say what it is at the moment but it may be very significant clue to what has happened."

"We hope it may give some explanations."

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11491587 … n-board-live.html

п.п. От къде знаете какви са изискванията на отделните авиокомпании? За постъпване на работа в МВР се правят психотестове при самото кандидатстване, и то какви, трудно ми е да повярвам, че пилоти се назначават и чак след това проверяват дали са наред с главата.

# 174
  • София
  • Мнения: 5 605
Лудият не е полудял по време на полета, допуснали са го преди това до позицията, която заема.
За съжаление ето това е тъжната истина!

# 175
  • Мнения: 3 841
Имат, но психотест се прави при назначаването. Иначе вторият пилот е минал медицинските прегледи, които се правят на 6 месеца май. Говоря за стандартите за отваряне на пилотската кабина, може би и психотест на 6 месеца. Но явно, че това е сериозна пробойна, ще трябва да се запуши.
Няма психотест на 6 месеца, такъв им правят само при назначаването....

Е, не казвам ли и аз същото? newsm78

Чек, цял ден слушам СНН лайф и непрекъснато дават днешната пресконференция на СЕО-то на Луфтханза. Та той каза, че имат мед.тестове и психооценка преди назначаването. А назначаването е след обучението. Мисля, че каза, че е прекъснал обучението си за 7 месеца, но не знае причината за прекъсването. Това с депресията го казаха след това по някаква медия, не е от официалното изявление.

ММ се върна, по живо, по здраво. Е, стартира деня с проблемен първи полет, едва успя да хване втория. Багажът му го няма, но се надявам до 1-2 дни да е тук. Peace

# 176
  • Мнения: 19 296
А изключват ли версията да е бил камикадзе и да е атентат?

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 06:43 от Пролетен дъждец

# 177
  • Мнения: 4 740
А изключват ли версията да е бил камикадзе и да е атентат?
Да.

# 178
  • Мнения: 14 133
Последните версии са проблеми с връзката с приятелката му и провал в изпитанието на американско лазерно оръжие.  newsm78

# 179
  • Мнения: 10 884
Анализът на траекторията от радарите сочи, че автопилотът е настроен на минималната възможна височина, което пък определено говори за умишленост. Потвърждение, какво точно се е случило с автопилота, ще има, като се намери и втората черна кутия, ако се.

От къде място за трети пилот в кабината?

Какво толкова са намерили в жилището му се чудя. 
Все си мисля, че ако беше атентат досега някой щеше да е поел отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт