За ЮЛЧЕТАТА пролетна умора няма - пълзят, изправят се и казват "МАМА"

  • 40 971
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 483
Моник, ЧРД!

Ние се връщаме от консултация. 4 дена преди 11-тата месечинка сме 8.620 кг и 71.5 см. Наддала е само 220 гр този месец. Новината е, че чакаме цели 5 зъба наведнъж в най-скоро време  Shocked Единият доста се е показал вече, а пък Ади е сравнително спокойна напоследък. Откак се е родила не е спала толкова спокойно и толкова много (пу-пу). Спи от 9 до 7.30 без прекъсване и почти без мрънкане и после през деня още 3-4 часа. Взехме бележка за детската кухня и в понеделник ще я запиша за по-следващата седмица. Вече не й харесват моите пюрета, много трудно ги яде. Човек би казал, че е заради зъбите. Ама да видите като има кус-кус и овесени ядки как отваря устата. За мен трошичка не остава.

Започнах да мисля м за РД. Вероятно ще сме с приятели на градинско парти - барбекю. Баща ми има къща близо до Варна с много хубав двор. Та вероятно ще сме там.

Ох, дръпнах дявола за опашката. Както казах как добре спи и ми се разпищя. Носихме се досега. Ама май бешеот рефлукса. Знам ли  Thinking

# 541
  • Мнения: 3 404
Ееее,тоя рефлукс няма ли израстване вече.Нашия спря,пу-пу,ама след АМ все съм на тръни с отигването да не върне.
Имам питане към мамите които дават супичка за вечеря.По колко и към колко,със сухар ли я давате.А и за млякото(АМ) същия въпрос.
Днес пак не спа след обяда,хапна в 18ч,аки,къпане и сън.И 100% пак към 22-23 ще се събуди  Whistling кво е туй нещо от 4-5 дни,аман.

# 542
  • Мнения: 212
Добро утро мадами   food010
Днес моя малчуган стана на 10 месеца! Вчера бяхме на ДК тежи 8440 горе долу и е 74см. Качил е 40гр. и 1 см. Сефте толкова малко. Още не лази, но се опитва. Стои прав в кошарата и така се придвижва, но само толкова  1crib Все още не съм взела обуща. Мислех едни Кларкс да поръчам бях харесала в ибей на приятна цена ама си загубих портмонето та чак след седмица ще мога да пазарувам онлайн. След месец чакаме на Свеки една приятелка да дойде от Хамериката с една торба обувки и дрехи за него. Та ще видим. Тази ми е една от любимите приятелки на Свекито даже не я познавам, прави страхотни на Марто. И не е единствената, има една в Испания и още супер много и постоянно някоя нещо му подарява  Party  много яко. И все хубави неща. Другия месец отиваме на състезание в Албена, нямам търпение само момичета сме. И ще стоим 3 дена а има опция и за още ама аз се чудя не ми се иска толкова време да го оставям мъничкия. Та не съм решила още. Тъпото е че баш тогава ми е държавния изпит, но реших да го отсвиря за сега. Все пак едва ли ще имам друга възможност да отида на женско море с партита на плажа и бля бля работи. Само много искам да отслабна, кантара друго мисли  badscale

# 543
  • Мнения: 322
Здравейте мами, подготвяме голямо събитие и няма време за друго  Hug
Тони, мога да дам координати на нашата ортодонтка, работи само с деца и изпратихме вече и приятелите там и те вече се лекуват. Винаги е фрашкано и се записва час два месеца по-рано, обаче. Две години лечение при нея с брекети, доволни сме, цените са по-ниски от другите. Нали за София?

# 544
  • Мнения: 191
Мамита да се похваля вчера в 13:05 родих моето момченце Дани!Всичко е наред добре сме!

# 545
  • София
  • Мнения: 3 411
Честито, Габс! Бъдете здрави!   bouquet

блускай, може ли координатите на лични? За София, да. Цените верно са мамата си трака, но няма начин, зъбите са важни. Благодаря!

# 546
  • Мнения: 212
Gabs, Честито и мен. Да сте живи и здрави всичките Simple Smile
Аз днес нямам какво да разказвам  Peace

# 547
  • Мнения: 3 404
Честито Габс   bouquet

# 548
  • София
  • Мнения: 3 524
набързо и диагнонално но...
ЧРД на патерица, Моника!  bouquet и честити 4 зъбки.
бебе2, честито второ зъбче! бебс е вече с 4 броя, но отскоро Mr. Green
за мамолога в ТК- ходя от 8 години при гемеджиев, била съм на преглед и при василев и двамата са чудесни. мамография се прави над 30 години и при предразположеност- някой в семейството със заболяване и прочие, ти си питай, те ще ти обяснят. и на мен ми предстои да ида скоро, че мина време от миналата година.
Gabs, честито и мен. Да сте живи и здрави   bouquet
лаленце, браво за детенце, знаех си че не може да е сериозно, просто предчувствие  Hug
авенсис честита месечинка Peace
аз планирам РД и кръщене 2 в едно и ще ви разказвам с подробности

# 549
  • Мнения: 10 874
Благодаря ви за подкрепата и извинявайте, че не се включвам често, но няма нищо ново при нас и затова. Hug Много сме щастливи вкъщи, отново всички заедно и просто не мога да се нарадвам и на Елица, и на ММ, и на Таби (котката). Дай Боже всекиму такова щастие! Heart Eyes

Аа, има една новост - бяхме на междинна консултация онзи ден, защото на редовната се оказа, че Елица е свалила стотина грама, но сега всичко беше наред и е наддала 300 гр. за две седмици. Сменихме козметиката с такава на Хип и съм много доволна, определено й е по-мека кожата. Дано и за в бъдеще да няма проблеми. Praynig

Габс, честита втора радост!  bouquet

# 550
  • Мнения: 556
Габс, честито и от мен! Вярвай точно снощи си викам , ейййй това майче сигурно вече е с втори беб, та за това не се включва  bouquet
Ние сме с проблем..... Амето един малък терминатор, току що изсипа 5 кила кучешка храна на пода, вчера се опари на ютията ( след като я е дърпала за кабела така че да падне на пода), добре че беше изключена, но сега е с ужасна рана на ръчичката и днес ходихме на вотра превръзка.....
Знам си аз че гладенето е гадна работа и не е за мен, кво ме прихвана, не знам #Cussing out #Cussing out
Тони
, кърлежите по тревите ги игнорирам и се надявам да ми отвърнат със същото Mr. Green. Прааа се че не съществуват... за сега действа
 лаленце, дай Боже всекиму такова удовлетворение  bouquet
По повод козметиката.....ми ние не ползваме Embarassed Embarassed Имам от раждането едно за къпане на МИХА бебе, дето е наполовина пълно и това е. Кожичката й е кадифе. Може да е до кожа, не знам. Като се сетя, веднъж месечно примерно, я мажа с масло от ший.
Официално сме без дневен памперс  Blush. Горда съм с нас ( най вече със себе си  Laughing Laughing Laughing)
елпет   bouquet  bouquet  bouquet Драго ми е като се сетиш за нас
А, да сетих се да кажа за мерките, Амето е 9,5 килограма и 74 см. Да не й е уроки, обича хранЪта Joy
малко хаотично обаче пиша и с едно око я гледам, с една ръка я държа на страна от компа и с един крак съм подпряла масата че е от икейските за 10 лева и Амето движи снея
Защо не ми се падна едно кротко дЕте..... smile3516 smile3511 вече ще почна в Шива да се превръщам. Отсега знам че за Коледа искам......да мога да се клонирам в случай на нужда  Mr. Green

# 551
  • Мнения: 10 874
бебе2, бързо да се оправя Амето! Hug
За козметиката - браво, най-добре е така, според мен. При Елица не ми се получи, но явно наистина е до кожа всичко. Уж не ползвах често, ама ето, че й се е поизсушила. То не знам дали при нея проблемът не е не само в козметиката, ами и във водата. Thinking Понеже тя като новородена се подсичаше от миенето на дупето с вода. С мокрите кърпи никога не сме имали такъв проблем, а ги ползвам ежедневно. А повечето майки точно с кърпите имат проблеми. Абе все сме наопаки ние... Важното е, че сега е добре, няма никакви лишеи, кожата й е мека и се надявам да си остане така и занапред, пък щом трябва да я мажа с млякото за тяло, ще я мажа.

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Здравейте  Hug
Честит празник на всички Simple Smile
Габс честито бебче живи и здрави   bouquet
Аз нямам с какво да се похваля,само че във вторник сме на ДК да видим как вървят нещата.
Весел ден на всички Simple Smile

# 553
  • Мнения: 500
Честито бебче ,Габс   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
При нас също нищо ново няма освен че съм в трескава подготовка за кръщенето другата седмица,Влади вече стабилно си ходи държеейки се за мебели и прочие,не го карам насила да се отпусне ,искам от само себе си да тръгне сам.Още 2 долни зъба са наболи и горкото дете от лиги се изприщва яко около устата,вече незнам с какво да го мажа.
Хубав почивен ден!

# 554
  • Мнения: 51
Здравейте, при нас нещата са добре, като изключим упоритата задна хрема от която вече три седмици не можем да се отървем. Имаме вече 3 поникнали зъбчета. Ходим сами, но когато искаме и предимно навън. В къщи предпочита да се държи за мебелите или да лази. Още не сме правили прощъпулник, но май ще е скоро.

Yulianka аз мажа с едно кремче на Uriage което точно против тези червени пъпчици от лигите при никнене на зъбките и съм много доволна от него. Мисля че беше около 16 лв., но го ползвам от доста време.
Честити месечинки на бебоците. Ние ще започваме да мислим за РД.
А и записахме се на кухня. За сега яде всичко. Мляко само вечер преди да заспи и то не повече от 160 мл. Смятам вече да спирам кърмата, но как?  newsm78 Не знам дали ако изцеждам по малко мл. ще успея. Сега изцеждам сутрин и вечер по 80 мл.  до 100 мл. от гърда.  Педито ми изписа и хапчета, но имали доста странични ефекти и не ми се иска да ги пия.
Честито бебче на Габс.

Общи условия

Активация на акаунт