Бижутата

  • 7 249
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Аз също обожавам сребро,но споделете с какво почиствате сребърните си бижута?
С паста за зъби става иделано, ако нямаш друго в момента.
Не нося злато, не ми отива, като на циганка ми стои. Обичам сребро, но най-много харесвам бижути тип стъкларии Grinning, разни евтини, но готини неща също са ми много младежки.Златото ми е малко лелческо.Не искам никой да обиждам, мое мнение.

# 16
  • Мнения: 712
Само сребро нося. Непрекъснато нося едно синджирче с Богородичка - подарък ми е от ММ. Слагам часовник - имам няколко, с различни каишки и подбирам според дрехите. Имам много обеци, но нося почти винаги едни малки гравирани халки. Имам и още една дупка на едното ухо, като там обецата си стои винаги. И пръстен - слагам само един в 99,9% от случайте, подбран според настроението и облеклото. Вкъщи не нося нищо освен синджирчето.
Иначе и злато имам някъде. Бяха ми подарявали разни неща бабите и лелите за кръщенето (късно съм кръстена), но майка ми го е прибрала, защото категорично отказвам да го нося.

# 17
  • Мнения: 1 129
Злато имам, купувано още като момиченце от баща ми - традиция - но си стои у дома в сейфа. Някак си не мога да го съчетая правилно. Тоест, личи си, че е злато, но например е малко и неприсъствено. Стои твърде семпло за моята персона  Mr. Green  Това в смисъл, че малките момиченца носят по нещо златничко, точно така ми стои и на мен. Преди година получих от баща си два пръстена от розово злато, направо на мед прилича. Наскоро си купих часовник с розов метал - ами, съвпадат си и много красиво стоят заедно.
Аз самата предпочитам разнообразието, поради това и нося предимно сребро. За съжаление нямам финансовата възможност да купувам злато, а не го ли избера аз не съвпада с вкуса и вижданията ми.

Съчетавам камъни с камъни и подобни форми. Старая се да подбирам и според дрехите и повода.

Гривни харесвам, но не нося, не мога да ги търпя на ръката си. Мисля, че е въпрос на навик, защото например часовници нося с удоволствие.
А ти пробвай следващия път да облечеш нещо в бежово или в кафяво и сложи и златната гривна, като видиш завършената визия е много по-лесно да се възприемеш.

# 18
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
На мен не ми е циганско златото, когато се носи премерено и е качествена изработка.
Много харесвам златни бижута, но не нося на врата нищо. Дразнят ме.Гривни също нямам златни, само сваровски.
Обожавам обици и пръстени, златни разбира се Peace Това са и нещата, които получавам понякога за подарък.
Другите ми любими бижута са на Сваровски. Които също нося с удоволствие.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Обичам златни накити,но вече не ги нося от съображение за сигурност.
Нося сребърни или др.накити с не много висока стойност,но да са ефектни и изящни.

# 20
  • Мнения: 18 562
Чудна тема! И аз тук  Simple Smile
Обичам много бижутата, всякакви нося. Предпочитам злато пред сребро.Харесвам и големи, обемни бижута, бижута във винтидж стил обожавам, ръчно изработени имам много, джунджорийки всякакви, обеци.
Харесвам да нося различни неща всеки ден. Рядко комбинирам повече неща. Обикновено залагам на обици и колие.
Пръстени не нося много,гривни много рядко, не мога да ги търпя.Според настроението ми нося или много изчистени или по-кичозни.
Падам си по големи обици.

# 21
  • София
  • Мнения: 366
Сребро, естествени камъни. Халката ми е златна, имам разни семейни златни бижута, но не обичам да ги нося.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 51
Момичета има едни много хубави ултразвукови машинки, с които се почиства страхотно. Моята е подарък, но съм ги виждала в Метро и някои магазини за техника - цена около 100 лв. и малко нагоре.

Иначе аз също нося сребро. Злато, меко казано мразя /Халката ми е от бяло злато, но рядко я нося /. Винаги семпло подбрано, без кич! Обичам обаче пръстени с големи камъни. Разбира се, слагам един и толкоз, без друго бижу  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Златото си е злато. Когато е изработено добре, в красиво бижу е удоволствие да го носиш.
Аз имам всякакви бижута - сребърни, златни, с перли, с камъни, без...
Всеки ден нося халката и годежния пръстен. Халката ми е масивна от бяло злато и жълто злато. Съчетава се перфектно с всякакви бижута. Защото аз нося различни всеки ден.

По отношение на златната гривна з акоято иде реч в темата - ако е красиво изработена ще я нося,  като я съчетавам с различни дрехи и бижута. Както ми харесва перли и бяла или червена копринена риза, така и тежка златна гривна с лека рокля или по-изчистен костюм.

Златото става кичозно, когато е неумело съчетано или е сложено за да показва "имуществено положение".  На ръката може да се носят максимум два пръстена и то, ако са еднотипни и пак не е много умесно. Аз когато нося друг пръстен извън халката и годежния, последните два ги нося на един пръст, а на другата ръка слагам пръстена, който съм решила.

Усета е много важен.

# 24
  • Мнения: 3 096
Аз също обожавам сребро,но споделете с какво почиствате сребърните си бижута?
С паста за зъби става иделано, ако нямаш друго в момента.
Не нося злато, не ми отива, като на циганка ми стои. Обичам сребро, но най-много харесвам бижути тип стъкларии Grinning, разни евтини, но готини неща също са ми много младежки.Златото ми е малко лелческо.Не искам никой да обиждам, мое мнение.
Със сода за хляб също се излъскват добре.
Имам и злато, и сребро. Харесвам малки и нежни бижута. Напоследък ми се носи само едно детско пръстенче с калинка с разперени крилца.  Laughing

# 25
  • Мнения: 408
Единственото злато по мен е халката. Бяло злато е, което ми позволява да нося сребро, а аз обожавам сребърни бижута. В последните няколко години предпочитам по-нежни пръстени и гривни, преди това обожавах шантави масивни бижута, имах период, в който се кичех като коледна елха.  Embarassed Съответно имам доста масивни, по мое мнение красиви дрънкулки, които така си стоят. Сега на едната си ръка нося само халката, на другата часовник и един пръстен, който си изрових от едно чекмедже при родителите ми. Сестра ми си го беше купила преди повече от 20 години и така си е и престоял поне 15. Не знам защо, но ми стана много мило като го видях и сега не го свалям. И така до следващата фаза.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 327
Нося всичко, злато, сребро и разни дрънкулки от стъкло и камъни. Златната халка не си свалям, но не робувам на суеверия, че злато и сребро не се носи. Съчетавам ги чудесно. Половината от халката е бяло злато, другата жълто, а годежния ми пръстен е сребърен с перла. Обожавам перлите, стоят много фино и стилно. Имам нежни, непретенциозни обеци и сребърна верижка с малка перличка. За сватбата получих подарък от съпруга ми перлено колие, което обожавам, но нося само на по-особени случаи.
 Когато  бях студентка, обожавах да си купувам обеци. Страстта ми започна от по-рано и сега имам  две кутии с обеци, най-различни. Гривни имам няколко, но те са купувани за определени дрехи и ги нося само с тях. С обувките и с чантите правя същото.
   Не харесвам Сваровски, когато се зацапат са ми като обикновени стъкла и ми изглеждат евтини. Дизайните са красиви, но като цяло нещо им куца. Много реклама, много патетични изказвания, напълно напразно   newsm11
Преди време от Бургас си бях купила висулка от морско стъкло. Много я харесвах, но я изпуснах и се пръсна на стотици парчета. Въпреки ниската търговска цена, за мен имаше много по-голяма стойност  и от най-хубавото бижу Сваровски.
  Съчетанието на злато и сребро не е толкова ужасна, напротив, показва характер. Разгледайте тракийските съкровища, сега толкова нашумели.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Злато имам и от майка ми и подаръци от мъжа ми,но не го харесвам  като метал..Халка носех първата година на брака ни.После прибрах всичкото злато в кутия за бижута и го връчих на майка ми,на съхранение-за децата да стои. Имам и сребърна халка ( реплика на пръстена от "Властелинът на пръстена").
Иначе-обожавам среброто.Имам доста сребърни бижута. Обичам и естествени камъни. Имам две висулски със Сваровски.
Нося сребърен синджир ( средна дебелина) с нещо на него,сребърни обици и часовник ( или сребърна гривна). От както напълнях пръстени не нося,че не ми отиват, пръстите ми са като кебапчета вече Laughing)
Златното ми правило е да се носи по 1 пръстен..
Колкото и хубави да са ти бижутата, няма нищо по-грозно и евтино от жена претрупана с бижута..
Забелязала съм, че жени,които са живели по-бедно, ако се позамогнат започват да се отрупват с бижута ( най-вече злато) и ходят окичени като коледни елхи, може би за  да демонстрират положение или за да си наваксат..Не искам да обидя никого. Познавам няколко такива-грозно е!
За мен бижуто трябва да е само аксесоар,без да се натрапва.
И да се похваля- за предстоящата Цветница днес получих подарък от ММ сребърна розетка, реплика на тази от Плиска.Много съм щастлива и тя вече е на врата ми!

# 28
  • Мнения: 114
 И аз обичам злато и си нося скромните бижута ,които имам.Имам и масивна гривна,но нея я слагам само за специални случаи.Когата нещо ми омръзне го обменям за друго златно бижу.Губи се част от стойността,но пък е нова и различно.
От сребро имам малко неща-някак  не ми стои добре.
За почистване препоръчва обикновен течен сапун от най ефтиния.Случайно си измих ръцете в едитн ресторант и златните ми пръстени блеснаха.Ползвам го и за сребро.
Напомням ви правилото на Коко Шанел...."сложете си бижутата,огледайте се и свалете  поне едно..."

# 29
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 118
Напомням ви правилото на Коко Шанел...."сложете си бижутата,огледайте се и свалете  поне едно..."
ахаха това много ми хареса, ще си  го  открадна!  а и е хубаво да си го запомня като мисъл, че аз понякога  имам навика много да се кича така че тази мъдрост ще ми е полезна Simple Smile  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт