Инвитро в Истанбул-тема 12

  • 86 843
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 42
Здравейте. Въпрос към момичета, които са били на втора стимулация при Карликая и са следени в България ( т.с правена е фоликулометрията в БГ). Отиват в Турция само за пункцията. Пак ли се заплаща пълната сума ( 5900 тл)?

# 721
  • Мнения: 84
Здравейте момичета   bouquet
Мина и моята стимулация, беше много повече от всичко, което сме постигали тук. През цялото време се чувствах много добре, както физически, така и психически. Някак си д-р Карликая ми действа много успокояващо, няма стрес, няма бързане, притеснения, напрежение Simple Smile Имах 11 фоликула, от тях 9 зрели яйцеклетки, но за съжаление се оплодиха само 3 (ние сме и с мъжи фактор), но с добро качество. За сравнение в БГ при стимулирания ми опит имах от 8 яйцеклетки 1 зряла, оплодена, но бавно развиваща се и накрая стана кухо яйце. Други опити бяха с лека стимулация с хапчета или ЕЦ, но до оплождане на яйцеклетка не се стигаше.
Д-р Карликая ни предложи или да ги върнем на ден 2 или 3, или да повторим стимулацията, за да съберем още малко яйцеклетки и ако се случи да ги изчакаме до ден 5, което той препоръчва. Обмислихме го и решихме да се доверим на преценката му.

venitch, на мен ми е писал че ще ни струва 3500 TL втората стимулация, без лекарствата, но не сме говорили да се следя тук.

Иначе и нас Истанбул ни омагьоса и изобщо не ни се тръгваше. Отседнахме в апартамента на Бахтегюл, който е наистина много приятен и се чувствахме като вкъщи. За това помогна много и Бахтегюл, и нейното прекрасно семейство, които освен че ни посрещнаха по-сърдечно от роднини през цялото време ни подкрепяха и бяха изключително мили. Благодаря ти, мила Бахтегюл   bouquet А едни сладки рисунки на хладилника ни усмихваха всяка сутрин, luce  Heart Eyes

Извинете за дългия пост и успех на всички  Heart Eyes

# 722
  • При вещиците
  • Мнения: 1 454
Десигуал, браво! Имаше ли трансфер или замразихте?
Време е за нова тема. Кой ще пуска?

# 723
  • Мнения: 84
Мерси, Лили Simple Smile Замразихме ги на ден 2. Док каза че добрата практика е да има поне 5 ембриона, за да се изчака до ден 5 да се развият, иначе явно е по-рисково и предпочитат да ги върнат по-рано.
Питах го и какво да направя за качеството на яйцеклетките - защото пия и добавки/витамини, и йога, и наблягам на протеините, но не знам дали имаше голям ефект, той каза че качеството на яйцеклетките е генетично заложено и тези неща са ок да ги правя, но да не очаквам чудеса. Така че да те подкрепя в апела - момичета не губете време  Peace

# 724
  • При вещиците
  • Мнения: 1 454
Да, ясно генетично, НО правилната стимулация с качествените лекарства дават различен резултат. Как изведнъж направих 17 качествени от 19 извадени Я.
Хайде, стискаме палци с бебка за успех при вас.

# 725
  • Мнения: 84
Благодаря и на двете ви  Heart Eyes

# 726
  • София
  • Мнения: 596
desigual, в БГ от 6 фоликула имах само една зряла яйцеклетка, ембрионът се развиваше бавно и обвиниха за това качеството на яйцеклетката ми  ooooh! Прави ми впечатление, че масово вече това казват на пациентките тук, а в един момент в друга държава о, чудо, перфектни бластоцисти! Ние също сме с мъжки фактор. Пих какви ли не добавки, диета спазвах, йога и т.н. А пък съпругът ми изпи една торба с добавки, но за съжаление без никакъв ефект.
Попитах и д-р Карлъкая какво да пия. Той ми каза, че още преди да се родя качеството на яйцеклетките ми е било заложено, а от там нататък само възрастта оказва влияние върху тях, а това няма как да променим за съжаление. Каза ми, че най-висока раждаемост има в Сомалия, където жените ако изобщо се хранят с нещо, то едва ли е особено здравословно  Simple Smile
За мъжете можело и да има ефект, защото нали сперматозоидите се произвеждат преди 90дни, но защо да пиел, като на него му трябвали само няколко и той щял да си подбере най-добрите  newsm78

# 727
  • Мнения: 459
И аз като попитах диктора, да пие ли нещо мъжът ми преди процедурата, той ми отговори, че ще използват ИМСИ, така че няма нужда.

# 728
  • Мнения: 1 698
Здравейте на всички!
Искам да попитам тези от Вас, които са ходили в Истамбул да препоръчате добър или евтин хотел, хостел /самостоятелна двойна стая/ или квартира в близост до "Мемориал" или "Бахчечи". Ние ще отдиме до Истамбул с автобус, мислим да пътуваме на 13.07. Прегледите са ни на 14 по обяд в "Мемориал" и на 15 в "Бахчечи", пак по обяд. Вероятно ще си пътуваме обратно на 16 или 17. За сведение дните от 17 до 19.07. са почивни в Турция. Следователно става дума за 3, най-много 4 нощувки.

# 729
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
НОВА ТЕМА

www.bg-mamma.com/index.php?topic=856568.0

# 730
  • Мнения: 36 110
защо следващата тема е №14?
избягвате фаталното число 13 или грешка?

Общи условия

Активация на акаунт