Въпрос за Невробекс

  • 12 806
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, четох листовките на двата вида таблетки и се обърках. Не разбирам защо е тази разлика в препоръчителната дневна доза. Става въпрос за дете на 12 г., давала съм по лекарска препоръка по две таблетки дневно, но днес купих от втория вид, без да забележа разликата и сега не смея да й дам. Доктора рече НЕВРОБЕКС, аз в аптеката казвам - НЕВРОБЕКС, никой не ми е обърнал внимание, че има съществена разлика. Аз реших, че се различават единствено по броя на таблетките. От листовките излиза, че при 15 мг В1 е възможно да се приемат повече, отколкото при 14 мг. Обяснете ми, моля!
1. НЕВРОБЕКС NEUROBEX 150 табл.
Тиаминов нитрат (Витамин В1) 15 mg, Пиридоксинов хидрохлорид (витамин В6) 10 mg,
Цианокобаламин (Витамин В12) 0,02 mg
Винаги приемайте Невробекс точно както е посочено в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар.
Обичайната доза е по 2-3 обвити таблетки 3-4 пъти дневно.
"Балканфарма-Дупница" АД
2.Невробекс Актив /Neurobex Active/ 30 табл.
Тиаминов хидрохлорид  14 mg; Пиридоксинов хидрохлорид  10 mg; Цианкобаламин 20 μg.
по 1 таблетка дневно.
Не се отнася за лица под 18 години, бременни и кърмачки.
"Балканфарма-Дупница” АД, България.

# 1
  • Мнения: 9 991
Адекватвен отговор чакай от лекар не от форум, но все пак тук пише по върпроса, колко адекватно, нямам идея.

http://www.lekar.bg/2015/01/23/%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0 … 0%B5%D0%BA%D1%81/

# 2
  • Мнения: 127
Това са Б витамини, водоразтворими, при това на таблетки, няма нищо фатално в дозировката. Просто да се приемат с много ВОДА, не течности а вода, така излишното ще се отдели, колкото и да вземе. Дори при таблетките почти нищо не се усвоява ... така че, дали една или две е все тая общо взето.

Ако нямаш доверие на лекаря - винаги може да посетиш втори, а има и таблиза на СЗО с дозировките на витамините, може да я потърсиш в нета.

Според мен и двата вида таблетки, са абсолютно едни и същи по състав и трябва да ги даваш, както ти е предписано по рецепта. Независимо дали се казват Невробекс, Невробекс Актив или каквото и да е име. В крайна сметка, това са просто витамини и щом не са инжекции, няма как да предозираш /до колкото разбирам те е стреснало, че в листовката пише 1 на ден и че не е за деца, само че това е глупост/.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 324
Адекватвен отговор чакай от лекар не от форум...
Simple Smile Въпросът ми беше свързан само и единствено с написаното в листовките - съдържание - дозировка.

... до колкото разбирам те е стреснало, че в листовката пише 1 на ден и че не е за деца, само че това е глупост/.

Да, съвсем правилно си ме разбрала. Сърдечно благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт