Детски пумолог в София

  • 1 171
  • 10
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Здравейте! Синьт ми е на 5 и в последните месеци има упорита кашлица, която ту спира, ту се появява отново...
Ходихме на пумолог, но бих искала да чуя и второ мнение.
По вьзможност на някой, от когото сьфорумките са доволни. Wink

# 1
  • Мнения: 476
Здравейте и аз току-що пуснах такава тема но в друг подфорум. По-долу е текста, който аз пуснах.

пускам нова тема за детските пулмолози в София, тъй като във всички по-стари теми най-често се споменава едно име, а именно д-р Куфарджиева, която вече е пенсионирана и не работи за съжаление. Бяхме вече при проф. Переновска, но честно казано очаквах повече, при положение, че умишлено отидохме в частния й кабинет с надеждата, че ще ни отдели повече от 10 мин. За 30 секунди и само с една слушалка установи, че детето има рефлукс и изписа лечение за рефлукс. Не искам да отхвърлям на 100% тази диагноза, все пак Переновска е име в детската пулмология, но начинът, по който беше поставена диагнозата, не ми вдъхна доверие.

Ако някой има идея как се поставя диагноза рефлукс и дали наистина може да се "чуе" на слушалка, както Переновска твърди, нека сподели.

Препоръчайте ми някой друг добър детски пулмолог, от който да получим второ мнение.

Благодаря.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
За гастро-езофагиален рефлукс ли става въпрос?

# 3
  • Мнения: 476
За гастро-езофагиален рефлукс ли става въпрос?

Да.

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Аз съм с такава диагноза, поставена ми е от гастроентеролог и то след сонда през устата.
Такава диагноза да се постави след слушалка, честно казано ми е малко нелепо. На твое място бих се консултирала с гастроентеролог.

# 5
  • Мнения: 14
Здравейте! Синьт ми е на 5 и в последните месеци има упорита кашлица, която ту спира, ту се появява отново...
Ходихме на пумолог, но бих искала да чуя и второ мнение.
По вьзможност на някой, от когото сьфорумките са доволни. Wink
Здравей,
Добри пулмолози в София има в Клиниката по педиатрия към "Александровска" болница, както и в Първа Детска Консултативна Клиника/ Д-р. Маркова и Д-р. Памукова са пулмолози/.
Успех!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Благодаря!

# 7
  • Мнения: 4 761
Рефлукс със слушалка?! Моето дете има рефлукс, установен с измерване на киселиността в хранопровода. Преди това е бил слушан безброй пъти със слушалка заради непрестанни бронхити и бронхиолити - никой дори не е споменавал за рефлукс тогава.

# 8
  • Мнения: 476
Виждам, че има няколко имена Маркова, Янкова, Цочева (все от Александровска). Въпроса е прия коя да отдем?

# 9
  • Мнения: 48
Маркова   Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 327
Маркова

Общи условия

Активация на акаунт