Отговори
  • Мнения: 261
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ОТЗОВАХА И ПОМОГНАХА И ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОМАГАТ НА СОЦИАЛНО СЛАБОТО СЕМЕЙСТВО В ГЪМЗОВО, НО ЕТО КАКВО ПОЛУЧИХ ОТ МОЯ ПОЗНАТА ВЧЕРА, КОЕТО МИСЛЯ, ЧЕ ЩЕ ТРОГНЕ МНОГО ОТ ВАС
Здравей, Ели! Не можеш да си представиш колко се зарадвах, че някой откликна! Бог да те благослови заради щедростта и доброто сърце. Адресът на въпросната майка е:
ГР. РАДОМИР - 2400
ЖК "АРКАТА", БЛ. 17, АП. 23
ХЕЛИАНА РОСЕНОВА ВЕЛЕВА

Ще отнема още малко от времето ти. Искам да ти разкажа с няколко думи за това семейство. Първо, за да имаш убедеността, че историята е истинска и нуждата - реална и второ - да разбереш, че помощта ти наистина е голяма и навременна.
Работя в Учебен център за юноши, лишени от родителски грижи - с други думи, от Домове за сираци. Предлагаме им безплатни уроци - по български, английски, компютри, готварство, козметика, спорт и много индивидуални занимания. Целта ни е да ги научим как "сами да си ловят рибата", за да бъдат по-подготвени за неизбежната интеграция след напускането на Дома. Както и да е, Хелиана беше от Дома за сираци в Горна баня и участваше в заниманията по рисуване. Много е талантлива, но така и не успя да доразвие таланта си. Забременя млада /в момента е на 20 г./ и се наложи буквално да скочи в реалния живот. Бащата е от също младо момче от Радомир, когото не познавам лично, но се радвам, че поне е трудолюбив и прави, каквото може. Работи във "ВОЛФ" през седмицата, а събота и неделя е общ работник на строежа на някаква къща. Моя колежка ги посети в Радомир, за да знаем в какви условия живеят и беше потресена - много стар панелен блок, с разбит вход, мръсен и неуютен. Асансьорът не работи постоянно, а те са на последния етаж /представи си как мъкне количката и бебето всеки ден!/. Апартаментът е под наем, много влажен, по стените тече вода, мирише на мухъл и е пълно с хлебарки. Топлят се с печка на дърва /или въглища - не съм сигурна/. Скоро Хелиана дойде в Центъра, за да ни види и това, което ни направи добро впечатление бе, че нито веднъж не се оплака. Стегнала се е и се радва на сина си Даниел. Бебчето наистина е много чаровно. Тя има майка и малка дъщеричка. За съжаление, майката още не е пораснала да се грижи сама за себе си, камо за децата си. Затова ги беше оставила в Дом за сираци. Благодарение на едно познато семейство, което започна да издържа сестра й, сега тя живее при майка си. Но Хелиана трябва да се оправя сама. Няма някой, който да поема детето, а то е във възраст, в която иска да се движи, да скача и да опознава света около себе си. Затова нуждата от проходилка е голяма. Тя е възможността, Хелиана да може да свърши по-спокойно домакинската си работа, а детето да е на сигурно място.
Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта. Хелиана ще бъде много признателна, сигурна съм. Поздрави, Албена /мама Бени

Сигурна съм , че не е необходимо да ви призовавам за каквато и да е помощ, убедена съм , че вие ще го направите и без моят призив, защото те наистина се нуждаят от нашата помощ
БЛАГОДАРЯ И ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 19:42 от eli0177

# 1
  • Мнения: 2 657
От това което си написала,не става ясно от какво имат нужда Winkосвен от проходилка.Моята ве4е я дадох,та не мога да помогна.Незнам другите мами дали имат,защото децата са им по-голями.С дрехи също не мога да помогна,защото каквото имах го дадох за малкия Иван4о Grinning

# 2
  • Мнения: 457
Имам проходилка, само има малък проблем- залепила съм я с тиксо на едно място, защото я натиснах по-силно. Иначе си е съвсем о.к. за щуране в къщи. Нищо й няма, освен малко естетически не е издържана, ама то е долу и не се вижда. На "Бертони" е.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Пиши какво още им трябва,моля те Praynig

# 4
  • Мнения: 261
проходилка и малко дрехи вече изпратих

# 5
Пиши какво още им трябва,моля те Praynig
Днес говорих с майката. Има нужда от здрава проходилка, легло за бебето и памперси. Това са трите основни нужди. За тях всичко останало са екстри. Данни за бебето Даниел: възраст - 10 месеца, малко над 8 кг, ръст - 70 см. Не държат леглото да е подарък, готови са да го купят, стига да не е скъпо /говорим за здраво легло, втора употреба/.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Пиши какво още им трябва,моля те Praynig
Днес говорих с майката. Има нужда от здрава проходилка, легло за бебето и памперси. Това са трите основни нужди. За тях всичко останало са екстри. Данни за бебето Даниел: възраст - 10 месеца, малко над 8 кг, ръст - 70 см. Не държат леглото да е подарък, готови са да го купят, стига да не е скъпо /говорим за здраво легло, втора употреба/.

Моля те ,веднага се свържи с мамма!!!!!!Днес точно каза,че има 2 креватчета.

останалото ще го измислим,но дай конкретни неща,моля те Praynig

# 7
Пиши какво още им трябва,моля те Praynig
Днес говорих с майката. Има нужда от здрава проходилка, легло за бебето и памперси. Това са трите основни нужди. За тях всичко останало са екстри. Данни за бебето Даниел: възраст - 10 месеца, малко над 8 кг, ръст - 70 см. Не държат леглото да е подарък, готови са да го купят, стига да не е скъпо /говорим за здраво легло, втора употреба/.

Моля те ,веднага се свържи с мамма!!!!!!Днес точно каза,че има 2 креватчета.

останалото ще го измислим,но дай конкретни неща,моля те Praynig



Прости за невежеството, но нямам представа как да се свържа с мамма?! Можеш ли да го поемеш или да ми обясниш как става? Относно конкретните неща - това са памперси, дрехи за предстоящата пролет за 10-месечно бебе с описаните кг и ръст.

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 15:51 от мама Бени

# 8
  • Мнения: 1 704
Мога да преровя пликовете, които съм прибрала с дрешки на малката. Блузки и панталонки имам, май и едно якенце  Thinking Ще прегледам снимките да видя какво е носила, когато беше на 10 мес, че съм забравила  Crazy то тогава е било есен, а не пролет, но мисля че това не е от толкова голямо значение.. 

А пампи не можем ли да изпратим малко от тези, които купувате за дома в Перник   newsm78

# 9
  • Мнения: 6 206
Ако не намерите легло, мисля, че имам едно в Дупница /което май не е далече от Радомир/, но е без матрак
Доста е старо, защото е от братовчед ми, но ако не намерите нищо друго и има как да го вземат от там, пишете ми. Тоест ако прецените че си заслужава.

# 10
Ако не намерите легло, мисля, че имам едно в Дупница /което май не е далече от Радомир/, но е без матрак
Доста е старо, защото е от братовчед ми, но ако не намерите нищо друго и има как да го вземат от там, пишете ми. Тоест ако прецените че си заслужава.


Писах на мамма и представих нуждата от легло. Ако има такава възможност, ще помогне.

# 11
  • Мнения: 4 195
аз нали ти писах че имам здрава проходилка - ти не ми отговори. искаш ли я - напълно здрава е. и аз имам едно легло - здраво е но има нужда от боя. какво друго - а да за пмаперсите -  на месец им трябват около 100 памперса - тоест 9 лева. аз ще ги купя но как да ти ги дам или въобще как им пращате всичко.....моляте кажи. иначе ще им пращаме и памперси няма ядове...........
ама моля те ми отговори Hug Hug Praynig

# 12
Здравей, Криси! Извинявай за закъснението. Имах много непредвидени изпитания тези дни и забавих темпото. Относно проходилката - eli0177 вече изпрати нейната по куриер. За леглото писах на мамма, която има две в наличност. Предстои да уговорим транспорта. А за памперсите - смятам, че нещо си се объркала. 100 памперса не са 9 лева, а вероятно 50-60. Ако имаш желание и възможност, може да им изпратиш еднакратно пакет памперси по куриер. Точният адрес е публикуван в началото на страницата. Благодаря за ентусиазма и щедростта! Ако има проблем с другото легло, ще ти пиша. Успех!

# 13
  • Мнения: 1 704
А за памперсите - смятам, че нещо си се объркала. 100 памперса не са 9 лева, а вероятно 50-60.

не се е объркала Криси, пампите ги купува по 9 ст./ бр.  Party
ето и темата, ако още се съмняваш  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84497.0

# 14
Страхотно! Как мога да изпратя пари, за да се включа към закупуването на памперси?

Общи условия

Активация на акаунт