Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-3

  • 67 998
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Момичета, към тези от вас, които са успели да открият желаното жилище - колко време ви отне търсенето (месеци, огледи)...? Нещо съм обезверена последните дни, тъй като не откривам това, което търся...  Crazy ooooh!

# 496
  • София
  • Мнения: 30 142
Момичета, към тези от вас, които са успели да открият желаното жилище - колко време ви отне търсенето (месеци, огледи)...? Нещо съм обезверена последните дни, тъй като не откривам това, което търся...  Crazy ooooh!

Повече от година.

# 497
  • Мнения: 8 462
Година и половина. Търсене, огледи, нехаресване. Имай търпение.

# 498
  • Мнения: 4 076
Момичета, към тези от вас, които са успели да открият желаното жилище - колко време ви отне търсенето (месеци, огледи)...? Нещо съм обезверена последните дни, тъй като не откривам това, което търся...  Crazy ooooh!
Доста дълго.Като причината е в мен-тръгнах с едни идеи,които почти основно промених в хода на огледите.Изпадват хубави имоти,не много често,но аз вече търся друго.

# 499
  • Мнения: 1 748
Три месеца.

Ето няколко критични неща, които ще спестят нерви, време и ще се оптимизира процеса по търсене.

1. Започвайки да търсиш, вече да знаеш, какво искаш: квартал, етаж, изложение, брой стаи, вид строителство. Така отхвърляш тези, които не попадат във филтъра ти, още на ниво описание/снимки и не си губиш времето.
2. Разбирателство: ако с половинката купувате, добре е да искате едно и също. Примерно, ако той иска отворен хол към кухнята, а тя си иска отделна кухня. Ми няма как и двете, ще трябва да се разреши спора иначе е само тътрене и загуба на време
3. По възможност без роднини, родители, съветници, семейната козичка и т.н., че такива само влошават положението. Ние направихме така: обикаляме си двамцата, ако харесаме нещо, отиваме на втори оглед с доверен майстор. Никакви майки, бащи, баби. Дори и те да финансират, в крайна сметка, важно е, кой ще живее.
4. Много е важно да имаш съвестен и разтропан брокер с много връзки и да е наясно и с неформалните неща в бранша и със закона. Такъв, който да не ти губи времето, да не ти праща обяви, които не са според критериите, такъв, който знае некоректните лица и фирми в бранша и страни от тях. Не на последно място, до дупка защитава интереса и се пазари като на Капалъ Чарши. Не се притеснявайте за комисионната, той ако е кадърен брокер, ще свали от цената повече или поне колкото комисионната (не 100% от случаите предполагам е възможно, но такива са моите наблюдения).
5. Трябва да си адаптивен спрямо твоята ситуация и ситуацията на пазара на имоти. Примерно, ако много бързаш, ще трябва да се направи компромис (или да имаш късмет).

И в крайна сметка и късмет си трябва!

П.С. Малко дълго стана, сори  Mr. Green

# 500
  • Мнения: 6 301
Момичета, към тези от вас, които са успели да открият желаното жилище - колко време ви отне търсенето (месеци, огледи)...? Нещо съм обезверена последните дни, тъй като не откривам това, което търся...  Crazy ooooh!

Повече от година.

Година и половина. Търсене, огледи, нехаресване. Имай търпение.

Вие сте луди бе. Как ли няма да си затрия година и половина от живота в гледане на разни кимизарници.

# 501
  • Мнения: 2 208
два месеца и го купихме....

# 502
  • Мнения: X
Аз търся от около 6 месеца и дотук само 2 огледа отговарящи на критериите ми, но докато се начудя изтървах и двете жилища. Ако си намеря читав брокер може и повече. Следващия път няма толкова да го мисля, така или иначе, както с колата и жената, май и с жилището всичко опира до късмет.

# 503
  • Мнения: 4 076
Аз пък съм доволна,че не взех веднага,защото с времето и огледите си изясних на какво наистина държа и на какво не.Ако бях взела първото жилище,което ми хареса,вече щях много да съжалявам.

# 504
  • Мнения: 125
3 месеца, без брокер, гледала съм само и единствено имоти, които ми харесват, и накрая избрах този, който почуствах 'най-мой' си:) като всички допълнителни разходи ми бяха за адвокат по имоти и майстор.
Не съм съгласна, че е толкова трудно да се намери. Когато имаш средствата и ясни критерии, става лесно.

# 505
  • Мнения: 1 775
Когато имаш средствата и ясни критерии, става лесно.

Обаче когато си с кредит, съвсем не е толкова лесно... Миналата седмица бяхме на оглед на разкошен апартамент в Яворов - среден, на среден етаж, югоизточно изложение, перфектен вход, сменени ВиК и ел. инсталации... нямаше недостатък, единствено беше за частичен ремонт. Беше на много добра цена, обадихме се веднага за оглед, щом цъфна обявата, но още по тона на брокерката на продавачите при огледа, разбрах, че нямаме шанс с кредит - продавачите трябвало да чакат с дни, докато банката си види вписаната ипотека в нейна полза и им преведе парите и не знам си какво още... На следващия ден вече беше капариран и свален от обявите, както и бях сигурна, че ще се случи. На практика, много хора дебнат за апетитен имот на добра цена и тези, които разполагат със сумата, ние няма как да се съревноваваме с тях.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 243
...реално се плащат 3.6% - това практика ли е или се опитват нещо да ни баламосват  Rolling Eyes?
Да, това е практиката на сериозните агенции, за която сума ще ви издадат фактура.

...Само за едно отваряне на врата 3.6% са ужасно много.
Замисляли ли сте се колко труд, усилия, време стоят зад това "отваряне на врата"? Вие колко врати можете да отворите?


# 507
  • Мнения: 1 232
Какъв труд, какви усилия...? Аз не бих се вързала...

# 508
  • Мнения: 234
Ами....сериозни агенции ли??????
Адрес примерно- комисион-3, 6 %
Офис Надежда:
1. Пуска обява за двустаен, преустроен, на много изгодна цена в Надежда-1. Звъня да питам-ами собственика се отказал.
Два месеца по късно същите снимки цъфнали на обява за двустаен в Надежда-2. Обявата е на същата фирма!
2. Тристаен в Надежда-2. На изгодна цена пак. Звъня-ами не била вече актуална , продаден бил....(това на следващия ден!!!!). Месец по късно-обявата отново е в продавалника.....
Какво да кажа.....

# 509
  • Мнения: 1 232
Е, това им е трудът и усилията де... Да си връткат едни и същи снимки. Този за 50... Е, го капарирали преди половин час, но имат същия за 85... Е... Да не е лесна работа да търсиш балъци..., наистина си е труд и усилия...

Общи условия

Активация на акаунт