НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 377
  • 710
  •   1
Отговори
# 510
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Деничка , мазнини. Аз бях с зверски запек преди режима, тоест при мен е наследствен цял живот бях така.  Въпреки че в началото а и до скоро хич не бях постоянна - месец режим , седмица тъпкане с въглехидрати, всичко се регулира, Има един период в който ако си тежък случай на разхлабителни, както бях аз, просто спираш хапчетата и си ходиш подут, но ядеш повече мазно, организма сам се нагажда. При мен отне 6 месеца, но както казах бях тежък случай.
Сега едно кафе с кокос да изпия на закуска и съм до там  Embarassed
Мазното кафе за начало е добра идея, иначе аз пиех и лъжица зехтин на гладно и ядях масло от пакета.
А режима ще оправи и коса и кожа, а според мен и на депресията помага Wink
И при мен това подейства...

Камелот..нищо не ми казаха за причините ..Отидох,защото след тежко задържане,раждане,започнаха да ми отичат краката..Последваха стандартните съвети...намалете кг, без обувки на висок ток, стегнати дрехи и т.н. тогава пих Детралекс,но съм го спряла,защото съм по-добре....

# 511
# 512
  • Мнения: 2 574
Хоп-Троп! , да ти кажа честно, малко ми е съмнителен този твоя метаболитен синдром...
Скрит текст:
От всичко, което си споменала досега, не виждам и един симптом, или изследване, което да говори за такъв.
Нито имаш коремно затлъстяване, нито нисък HDL ( при теб е дори удивително висок), нито високи триглицериди ( спомена, че са ти към нула), ОГТТ - технически кръвните захари са ти в норма за всеки час ( инсулин успоредно не ти ли изследваха?), за високо кръвно нищо не каза, но предполагам нямаш.
Пикочната ти киселина е в норма, макар че е хубаво да е по-ниска.
Всъщност какви оплаквания имаше, че се стигна до ОГТТ?
И на мен ми е много съмнителен, но ходих да се консултирам с трима ендокринолози и всички потвърдиха, че го имам с предположението, че ще се влошава.

Та може и да не съм за вашият режим, но пък много ми допада този начин на хранене и мисля да го спазвам, интересно ми е как ще ми се отрази увеличение на мазнините.


Прочетох, че някой пие магне Б6, аз пия 2х2 и засега нямам никакви проблеми, витамин Д от 400 пия по 6. Пия ги от два дни, дали ако утре отида да ги изследвам ще е реален резултата или веднага ще даде отражение?

Хапвам си ягоди, четох, че въглехидратите им са ниски и са с нисък гликемичен индекс.

Толкова са ми интересни предишните теми, но не мога да стигна до първата тема и с търсачката пробвах, не става

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 20:31 от Хоп-Троп!

# 513
  • SA
  • Мнения: 3 196
А, Хоп-Троп! , не че не си за нашия режим. Така могат да се хранят и напълно здрави хора, има много момичета в темата, които нямат никакви здравословни проблеми.
Скрит текст:
Иначе по отношение на изследванията ти, възможно е да имаш хиперинсулинемия след натоварване с глюкоза. Но това се доказва като се изследва успоредно и инсулина, заедно с кръвната захар по време на натоварването. Не знам защо не е направено при теб, при условие, че точно това се търси.
За да се постави диагноза метаболитен синдром, то човек трябва да има поне няколко от диагностичните критерии за заболяването. А това са- затлъстяване в коремната област , повишено кръвно налягане, висока кръвна захар на гладно ( наднормено висока, а не висока в рамките на нормата), високи триглицериди, нисък HDL, допълнителни критерии могат да са стеатоза на черния дроб, завишена пикочна киселина, поликистоза.
Така че, според официално приетите критерии за метаболитен синдром - ти нямаш дори един признак за такъв. Та затова изразих съмнения.
За кръвната захар на гладно, която ти е била гранична и преди, е твърде възможно при това хранене пак да си остане гранична. Но ако имаш повишен инсулин при натоварване с въглехидрати, то при  ВМ-НВХ няма да имаш такива инсулинови пикове, които да провокират глад за сладки и въглехидратни храни.

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Момичета,много се е раздвижила темата,много ми е интересно да чета различните истории,така се мотивирам още повече.Привет и на всички нови момичета и много свалени килограми ви пожелавам!

# 515
  • София
  • Мнения: 10 858
Хоп, миличка, направо не е истина през какво си минала  Sad Аз една година се борих за бебе, без и на половина от твоите перипети, и какво ми беше, а пък представям си на теб какво ти е  Hug
Ти си герой, невероятно силна психика имаш! Пожелавам ти я винаги!  Hug

Аз днес съм се пуснала на кокосово масло само. Имам нужда от малко неядене, че в последните дни направо съм за бой. Пък и отдавна искам да си направя един такъв разтоварващ ден, а и може би няма да е лошо да си го правя веднъж седмично, ама пуста воля, нямам. Все ми се яде  hahaha

# 516
  • Мнения: 2 576
Аз днес съм се пуснала на кокосово масло само. Имам нужда от малко неядене, че в последните дни направо съм за бой. Пък и отдавна искам да си направя един такъв разтоварващ ден, а и може би няма да е лошо да си го правя веднъж седмично, ама пуста воля, нямам. Все ми се яде  hahaha

Вив как го ядеш кокосовото масло,в смисъл само него с лъжицата от буркана ли  newsm78

# 517
  • София
  • Мнения: 10 858
Не, така ми е гадно  Crazy В горещ чай си го слагам в момента, иначе в кафето.

# 518
  • SA
  • Мнения: 3 196
Напоследък намерих много вкусен начин да се яде кокосово масло - на шоколадови бонбони.
Видях идеята във фейсбук.
Забърквам 4 препълнени супени лъжици меко кокосово масло с 4-5 чаени лъжички какао и 1 равна чаена лъжичка мед и малко ванилия и след това прибавям кокосови стърготини, докато се получи гъста смес, която да може да се оформя на топчета. Тези топчета ги овалвам в кокосови стърготини и в една кутия ги слагам в хладилника да се стегнат за няколко часа.
Вивче, пробвай така да ядеш кокосовото масло, гарантирано е по-вкусно от чая.  Simple Smile А противно на всички останали бонбони, няколко такива засищат за часове.

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 19:20 от kameloth

# 519
  • София
  • Мнения: 10 858
Кам, звучи божествено, обаче се опасявам, че ако вкарам кокосовото масло в някакъв вкусен вид, различен от напитка, ще ме разяде и ще скъсам синджира  Joy На мен една вкусна хапка ми трябва, и съм дотам ... шокохолик, какво да ти кажа.
Иначе е супер рецептата, записвам я  Heart Eyes

# 520
  • Мнения: 493
Като казахте бонбони  Laughing да ви обадя и аз какви си спретнах преди няколко дена. Само 3 от тях засищат учудващо много. Направих ги от настърган наситно пресен кокосов орех + 5-6 бр смлени фурми + смлени ядки( орехи, бадеми, лешници) + 2 лъж. сусамов тахан + малко масло ( за да слепнат по-добре нещата) . Оформих на малки топчета, които овалях в кокосови стърготини. Направих ги с идеята да си ги хапвам , когато ми се дояде нещо сладко, но като разбрах колко много засищат започнах да закусвам с 3 бройки от тях  Wink и изкарвам безпроблемно до обяд.

# 521
  • Мнения: 2 576
Вив благодаря  Hug
И аз кокосовото масло си го слагам и в чая и в кафето  Simple Smile
Може някой от тези дни да пробвам и аз да изкарам само на чай (кафе) с кокосово масло,че съм зациклила на едно място,а ми се иска кантара да мръдне още малко надолу  Mr. Green

Кам,Дани благодаря и на вас за рецептите за бонбони   bouquet.Записвам си ги  Peace

# 522
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ами не знам, на мен кокосовото масло ми действа адски засищащо. И това е обяснимо, защото мазнините, които съдържа, са по-особени и много бързо се усвояват за енергия.
Обаче не ми харесва да го пия с кафе, или чай, нито пък да го ям с лъжица.
Под формата на тези бонбонки обаче проблем нямам, но и големи количества от тях също не мога да изям.
Дани, интересна комбинация, а без съмнение са и вкусни и твоите бонбони.

# 523
  • София
  • Мнения: 10 858
Кам, нали знаеш, че при мен няма проблем да съм заситена, но да продължавам да тъпча Simple Smile То ако хапвах само при глад и докато се заситя... ехе ...  Laughing

# 524
  • Мнения: 130
Привет момичета!!!И аз се "омазах "снощи  Embarassed Embarassed Embarassed.Толкова много въглехидрати/под формата на шоколадови бисквити /изядох че .....още ме е яд на мене си  #Cussing out.И сега пак отначало  Sad.Пустото му плюскане....няма засищане този мой апетит  #Crazy Sick.Айде лек ден от мен.

Общи условия

Активация на акаунт