Мръвки, салами, луканки..

  • 6 949
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Най-добрият вариант е да си купите например телешко,

От къде? Все попадам на прабабата на кравата. 4 часа в херметическа и не става за ядене.

# 46
  • Мнения: 10 070
Най-добрият вариант е да си купите например телешко,

От къде? Все попадам на прабабата на кравата. 4 часа в херметическа и не става за ядене.
И аз, май, на прабабата попаднах. Месото имаше кисел вкус и доста жилаво.
Откакто една специалистка ми обясни, че за да има месото свеж вид, го пръскали с някакъв "безвреден" препарат и тогава го прибирали на дълбоко замразяване, мия и изкисвам доста време преди да го сготвя.
А има толкова трикове, за които изобщо не подозираме  #2gunfire

# 47
  • Мнения: 2 616
Най-добрият вариант е да си купите например телешко,

От къде? Все попадам на прабабата на кравата. 4 часа в херметическа и не става за ядене.

Е, потърсете млади теленца.  Grinning  Аз например познавам хора, които отглеждат телета екологично и продават месото, но съм сигурен, че не са единствените.  Моят познат, който си прави суджуците и луканките също си купува хубаво месо, така че се намира при добро желание. Rolling Eyes Grinning

# 48
  • Мнения: 18 519
Преди няколко месеца купихме от голяма верига кашкавал, парче от пита - от тези, опаковани с домакинско фолио и етикет. С отвиването на фолиото ме лъхна остра миризма на лекарства. Цялата стая всъщност засмърдя на болница. Тъй като съм редовен клиент на магазина ММ първо отиде там, направи рекламация, много притеснени били уж, щели да проверят, да изследват, да ни уведомят...и нищо. Ние запазихме част от кашкавала във фризера, но знам ли за какво да го изследвам. А колко ме е яд, че веднага не сигнализирах в БАБХ.

# 49
  • Мнения: 4 418
Пак че на люкарство те е лъхнало, а не на утрова.

# 50
  • Мнения: 609
Майка ми беше купила телешко месо ,за супа.Докато месото се вареше,из цялата съща се разнесе "благоухание"..на лекарство/антибиотик. Директно отиде в коша.

# 51
  • Мнения: 4 585

Помня миризмата на шпековия салам по БДС. Тогава една щафета струваше към 4.50. Сега бих дал педесетачка.

Обаче  на стари години ще ставам вегетарианец. Гади ми се, повръща ми се от миризмата на месо, на кайма, на яхния.  Shocked

# 52
  • Мнения: 2 811
какво е по бдс?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
БДС - Български държавен стандарт. Едно време обаче стандартите са били други Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 5 606
В пастета има тестиси, това четох наскоро някъде. За саламите..квото могат, бутат вътре.

Shocked  Иначе отгоре надписът е " от чисто месо" и той всъщност дори не е подвеждащ  Mr. Green
Тайс, радвам се, че те виждам   Heart Eyes

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
В повечето пастети е описано, че съдържат жив. кожи, сланина и пр. боклуци, като нешесте, фибри и други пълнежи... Съдържанието на дроб и месо е в минимални количества. Много обичам пастет, но от години не консумирам, поради влошеното качество, чисто вкусово.  Sick

Луканки купувам рядко, и то само от една и съща фирма, която що-годе държи на качеството, засега...

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 04:31 от DimiLoca

# 56
  • Мнения: 2 811
БДС - Български държавен стандарт. Едно време обаче стандартите са били други Simple Smile
сега нямаме ли европейски стандарт? 

# 57
  • Мнения: 7 779
БДС трябва да е съобразен с европейския.
и по този парадокс примерно местните колбаси от месо не могат да се продават на запад ако трайността им е под 3,4 или повече месеца.  щем-нещем нашите производители намалиха чистото месо , увеличиха  Е-та и така се принизиха до евро стандарта.

# 58
  • Мнения: 2 811
БДС трябва да е съобразен с европейския.
и по този парадокс примерно местните колбаси от месо не могат да се продават на запад ако трайността им е под 3,4 или повече месеца.  щем-нещем нашите производители намалиха чистото месо , увеличиха  Е-та и така се принизиха до евро стандарта.

много тъпо, наистина. но пък има скъпа био-продукция, в която няма изкуствени неща.

# 59
  • Мнения: 7 779
и ти вярваш ,че е БИО ???

Общи условия

Активация на акаунт