Астрология - 6 тема

  • 39 149
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 265
За финанси гледам 2-ри и 8-ми дом, както и управителите им. Състоянието на Венера и Юпитер. А според индийската астрология се гледа и 11-ти дом.

# 286
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Благодаря, СлънцеЛуна   bouquet

В наталната карта:

1.) 2 дом:
    1.1=>купсидата е на втория градус на Телец
    1.2 =>управител Венера в 8 дом в Скорпион (в падение).
    1.3 =>в дома няма тела
    1.4 =>прогресивни тела също не попадат във 2 дом
    1.5 =>купсидата прави квадрат със сатурн в 5 дом и тригон със слънцето в 10 дом
    1.6 =>дирекция на Юпитер от 1 дом в наталната карта е на  17 градуса от купсидата, т.е. след 17г от раждането ми влиза във 2 дом

По точка 1.5 мога да направя коментар, че изкарвам пари от работа сама (слънцето в 10 дом в тригон с купсидата на 2 дом), но относно сатурн в 5 дом :
    => трябва да се науча да бъда пестелива и разумна в харченето
    => любимите мъже се опитват да ми свиват пръстите, за да не изтичат пари
    => пари изтичат по проблеми с костната система, черем и т.н. (проблемите, за които писах ... )

По точка 1.6 бих коментирала - започнах да работя доста отрано. В първите години все за някого. На 17г. имах общ бизнес с партньор по-голям от мен, да кажем благодетел (визирам юпитер). Бизнесът беше свързан с бижута.....Много вложих от себе си  персонално (Юпитер ми е в 1 дом натално), съдружието продължи доста дълго.



2. За 8 дом:

    2.1=>купсидата е на втория градус на Скорпион
    2.2 =>управители Плутон в 7 дом във Везни и Марс е в 3 дом в Близнаци
    2.3 =>в дома са следните обекти:
          2.3.1 Фортуна и Уран(в екзалтация) на 2 градуса
          2.3.2 Венера (в изгнание)  управлява 2 дом и Северен възел (на 2 градуса от Венера)
    2.4 =>прогресивни тела  не попадат във 2 дом
    2.5 =>купсидата прави квадрат със сатурн в 5 дом и сексил със слънцето в 10 дом
    2.6 =>дирекция на Венера - в момента от 8 дом - за настоящата ми възраст е в точен съвпад с наталното ми слънце в 10 дом

За 8 дом нямам проблясъци и тази дирекция от точка 2.6 не ми хрумва как да я мисля  Rolling Eyes Освен, че 1г имах доход от майчинство  Mr. Green

# 287
  • Мнения: 1 894
Какво гледате, за да направите прогноза по следните 2 теми:

1. Финансовото благосъстояние

  bouquet

Съвпад, тригон или куинкокс на Плутон с Венера, Юпитер и/или Слънце. А ако съвпадат и в деклинациите, почти сигурно. Гледам и хелиоцентрична карта, не само геоцентрична. Има го в картите на почти всички богати хора, а ако има връзка Плутон и Уран, са и доста известни, освен богати. Играх си да гледам и картите на големите компании - същата работа. Юпитер и Слънце и или Венера... говори за финансово благополучие.

Веднъж ставаше дума за една сделка, която имаше минимални шансове да стане. Аз обаче бях твърде убедена, че ще се получи след няколко месеца независимо колко безнадеждно изглеждаше положението. И така няколко месеца по-късно рожден Плутон се синхронизира с транзитна Венера, транзитен Плутон се синхронизира с рождена Венера, ретрограден Юпитер започна широк съвпад с Плутон и обявиха, след първоначално отдръпване и за най-голямо изумление на всички, че подписват. При пълен съвпад на Юпитер и Плутон преведоха и парите. След този път и няколко подобни случаи реших, че някои неща просто са необясними и приех горното за факт. Преди това в общи линии гледах доста скептично на астрологията (а и досега винаги се съмнявам).

# 288
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Беки  Hug благодаря Simple Smile

Сега ще погледна има ли изгледи за такива аспекти през тази година и какви е имало, когато съм имала значими постъпления Simple Smile

Какво имаш предвид под деклинации?

# 289
  • Мнения: 7 006
Какво гледате, за да направите прогноза по следните 2 теми:

2. Брой деца

  bouquet

Не отговаряше ли пети дом за децата? И кое по-точно ни дава информация колко деца ще имаме? newsm78

# 290
  • Мнения: 1 894
Най-общо и лаишки казано деклинациите са второто измерение на планетите погледнати в 3Д модел.

# 291
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Благодаря  Hug На този етап ми е сложно да гледам и това, все още уча базата  Hug

Нежност и аз това питам  Hug Hug Може би юпитер в 5 дом е плодовитост  Rolling Eyes Или да е управител на дома  Rolling Eyes Венера и Луна да са в екзалтация или на трон?

Аз имам сатурн в 5 дом, но не съм имала никакъв проблем със забременяване - от първи опит са и двете деца. Както и никога не съм имала аборти - по желание или спонтанни или други проблеми. Имах проблеми с шийката и бременностите ми са рискови, но с проследяване и пазене - финалите са успешни  Peace

Евентуално, може би - децата са по-късно - първото родих на 34г, но пък, аз по-рано не съм и искала ....  Rolling Eyes

# 292
  • Мнения: 7 006
Аленка, четох, че Нептун в 5 дом отговаря за аборти, а Сатурн с лош аспект - безплодие.  Peace
Все още обаче съм в началото на астрологията  Blush  Но и на мен ми е любопитно как да разбера колко деца ще имам, дали бременността ще е на млади години или в по-зряла възраст, та и аз се включвам към въпроса ти Simple Smile
Управител на 5 дом е Слънцето.

# 293
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
При теб как е пети дом? В кой знак влиза, какво има в него, прогресии, дирекции?

Погледнах за аспекти на Сатурн при мен - куинкокс със слънцето и квадрат с Уран.

Мога да коментирам за квадрата с уран - и двете ми бременности бяха изненадващи за мен. За първата  тъкмо решихме да не се пазим и то взе, че стана веднага. А аз си мислех, че поне 1 година ще мине  в опити ooooh!

Втория път исках да отложим малко бременността, тъй като бях сменила работа и не вървеше - тъкмо започвам, формирам екип, чертая правила и т.н. и да изчезна. А знам, че забременея ли ще лежа. И той, човекът - решил, че няма да чака  сега едно, после друго и като добива кураж - действал. Аз меко казано онемях, бях и в овулация ... и така стана второто дете ... Бях не изненадана, ами втрещена  ooooh!

# 294
  • Мнения: 7 006
Моят 5 дом е празен. Слънцето ми е в секстил със Сатурн, а с Нептун в квадрат. Разбрах, че ме очаква бременност в по-зряла възраст ( към 34 ми година Laughing )

# 295
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
При мен Сатурн е в Лъв и е в изгнание  Mr. Green

При теб 5 дом в кой знак влиза?

Прогнозата за годината - може би е правена с дирекция или прогресия на Луната или според фазата й при тази ти възраст  Peace

# 296
  • Мнения: 7 006
Пети дом навлиза в Рак.

Не знам по какъв начин ми изготвиха хороскопа  Blush 

# 297
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Тогаа луната е управител, вероятно обгрижваш любимите и нещата, които създаваш Simple Smile Можеш да видиш аспектите на Луната  Peace

# 298
  • Мнения: 3 181
Най-общо и лаишки казано деклинациите са второто измерение на планетите погледнати в 3Д модел.
Може ли още по-лаишки, нищо не разбрах.

Гледам моята и на децата карти, ей, какво нещо е наследствеността....и аз и малката имаме куинкос между Плутон и Юпитер/ оста е 9-3 дом за мен, Везни-Риби/, при нея е 7-12 дом / Козирог-Близнаци/. И на двете най-близкият ни аспект с МЦ/ Плутон, при мен съвпад, при нея секстил/ но много точен, на няколко минути/
Гледам на баткото картата, Юпитер-Плутон 20гр. това е кармичен аспект, 5 дом, брои ли се? Иначе има квадрат на Венера и Плутон/ оста 8-5 дом/ 108 градусов аспект на Слънце-Плутон / 8-5 дом, Овен-Козирог/. Единствено имам спомени, когато Вотей му прави прочит на картата, че ще има богати приятели, трябва да чуя отново диска. Управителя на втори/ Мерк/ му е в 8 дом, нямат аспекти управителите.

Сега забелязвам нещо много интересно, като гледам трите карти. Слънцето на баткото е в много точен аспект с моя Хирон, за няколко минути, това става в неговия 9 дом/ Овен/ и в моя 4 дом.  На малката Слънцето пак е в съвпад с моя Хирон, но там съвпада е с по-широк орбис, почти 5 градуса, в нейния 11 дом/. Какво ли ще означава това, ще търся да чета?

Хирона на баткото съвпада с моята Черна Луна, почти 2гр. орбис, в моя втори дом и негов 6 дом...не ми харесва тази работа. За Хирона в 6 дом Вотей беше казала/ не съм сигурна обаче, на спомени го карам/ , че винаги ще попада на най-добрите лекари, от опит-вярно до сега. Не мога да кажа нямаше ли влияние и цялостно съвпада на Хирон 20.08, Нептун 23, 43 и Северен Лунен възел 24,58.

И още едно интересно съвпадение бялата ми Луна/ мой 4 дом, Овен/ съвпада за по-малко от градус със Слънцето на малката/ 11 нейн дом/ и отново е със съвпад със Слънцето на баткото, но в по-голям орбис почти 5градуса, в негов 9 дом...хм, това какво ще означава?

За децата се гледаше 5 дом, връх, аспекти, върха в кои знаци попада, плодовите или не? Мисля и пола може да се определи. Вотей навремето беше сигурна, че ще имам момиче, каза, 100% ще имаш дъщеря, ок, първото момче, когато забременях с второто бях убедена, че ще е момиче. ММ на един от 3Д прегледите, нали все искаше и второто момче/ нищо, че сега се размазва само, като види щерка си/ все се надяваше, че лекарите грешат и ще е момче hahaha, астрологията не греши Wink

# 299
  • Мнения: 3 181
Хирон бил Господар на 6 дом, сега чета

Общи условия

Активация на акаунт