Мама малки дрешки стяга, а ЮНСКО бебе в корема се протяга

  • 35 351
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 350
Аз пък съм се настроила, че ще се справям сама. Дори обработвам ММ от месеци да осведоми майка си,че искам двамата да си се справяме . Също  при евентуална чуденка за по-дребни неща около бебе бих се допитала до приятелка. Всички визирате помощ в кухнята, но има някои много се бутат и за бебето да дават акъли, което всъщност е най-изнервящото.

Относно честото пишкане - ем на периоди съм - явно зависи колко упорито си вре кратунката в мехура ми. Вечер ставам по 2 до 4 пъти (което не е много, мисля  newsm78) , а през деня в зависимост от течностите. Е, понякога и по-начесто, но не е нещо непреодолимо.

DilyanaVutova Ако не ти иска стерилна урина - просто иди до обяд и си я пусни, не е задължително да е първа.
piletta , Евала  Peace Peace Както тя си се тропва без покана , днес и ти така си й се тропнала! Браво Hug Hug И все пак - доста дипломатична ситуация!  bowuu bowuu Joy Joy

# 376
  • Мнения: 252
Така.Днес(т.е вчера)бях на преглед при моята си АГ.След всичко вчера днес съшо сме добре и с нормалното за мен кръвно от 90/50.Утре съм на кръв да видим там как е.А иначе мама е слонче вече 72 кг(ужас от 56 някъде стартирах).И после се видяхме със свеки.Та си казахме кой квот има(скандалче)и тя ми като не е Жоро не ме търсете.Викам и кат не е гошо не ти е внук ли.Аз съм я обидила.Ми и тя.Аз и казах ние сме родители,ние решаваме ама ако продължаваме в тоя тон може и органичен отпадък да е. #Cussing out #Cussing out #Cussing outмоя пак отиде нощна без да се е донаспал и отпочинал аз 2 ра нощ не спя да го мисля и него.

# 377
  • Мнения: 350
polq107 Виж днес всичко е нормално с бебока!   bouquet А тази разправия пред ТМ ли беше?  newsm78 Той не каза ли нещо?
И недей да говориш за детето така - всичко ще е наред. То не е виновно, че възрастните спорят за глупости. Мъничето си живучка и реално не подозира що за неща се случват наоколо. Ако продължаваш да попиваш всичките тези гадости ще си докараш най-малкото нервно бебче. Опитай се да успокоиш топката. Понякога си мисля, че тези неща за кръщаването на детето са излишни - може да го кръстиш и Кочан, но важното е да стане човек, а пък може да е и с най-изисканото име и да не е добър човек. И аз не харесвам особено свекърва си, но смятам да кръстя бебчето на нея, защото ММ винаги е искал подобен жест, а и нали много си го обичам.
Не се тревожи за всички и всичко наоколо. Не можеш да огрееш навсякъде.  Hug Hug Настрой се сама на друга вълна и ги остави да се развиват. Гледай ти да си почиваш и мъникът да те дарява с щастливи шутчета!

# 378
  • Мнения: 165
DilyanaVutova за урината. и аз няма как да стигна до лабораторията да дам първа урина, невъзможно е, но си купувам от аптеката стерилни контейнерчета за урина и така си я нося.

# 379
  • Варна
  • Мнения: 926
Момичета, като ви слушам... да ви пратя моята майка и свекърва... И двете ще се избият, коя, с какво искала да помага, а аз от както съм бременна се опитвам да им обясня, че работа в нас нямат. Не казвам, че няма да си видят внучето, но само толкова. Не искам да ми се мотаят в краката по цял ден и да ми дават "ценни съвети". Нито искам да чистят и готвят, нито да къпят или повиват. с майка ми май се разбрах, но със свеки... ще видим.  ooooh!
Беба28 честито за малкия мъж, много да се радвате един на друг!   bouquet
Аз искам да ви питам, каква марка термометър бихте препоръчали, нещо изпробвано и точно,  защото без значение за 5 или 105лв освен по дизайн, нямам наблюдения и не знам по какво да си харесам. Ако им чета брошурите, то всички са най- точните и невероятни...
Иначе аз вече съм изцяло готова, и багажа за болницата е приготвен, че на 9ти влизам в деветия и ММ нервничи /а аз само му се смея  Laughing /

# 380
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Здравейте и от мен  Stop
Да ви попитам какви дрешки сте подготвили за бебо. датата ми е за 21.06, имам 10=тина бодита с къс ръкав, но се чудя колко да взема с дълъг, какво дебело и въобще какви други дрешки и по колко бройки  Mr. Green

# 381
  • Мнения: 410
Поли, чак аз се изнервям на свекито ти, като не е Жорко не ме търсете. Как е възможно...има толкова по-важни неща от едно име. Само да сме живи и здрави.
Ние все още нямаме име, говорихме си веднъж с ММ още в началото на бременността,че ще я кръстим на един от двама ни. Май е време да го обсъдим Simple Smile
Днес имам час за док и ми е мн притеснено,че ще ме гледа за разкритие. Охх, дано изчакам поне още 2 седмици.
Хубав ден на всички Simple Smile

# 382
  • Мнения: 252
Пиша по темите колкото помня.
за разглезените деца,мисля,че в повечето случай децата капризничат,търсейки и привличайки внимание,когато се чувстват изоставени и имат нужда от внимание отстрана на мама или тати а такова липсва.
За помоща от роднини за каквото и да било-едно е помощ,а съвсем друго е налагане на мнение и спор,че видиш ли някой знае повече,щот бил по възрастен примерно.народа го е казал,не питай старо а патило.
за боята питаше някой,миналата година при ремонт в бившето в нас,купиха някаква боя(латекс)дишаща,тя по бързо съхне и не мирише.Аз боядисвам но почне ли да съхне боя и почвам да се задушавам направо.Никак не понасям мириса и гадния въздух в боядисано наскоро жилище докато не стане нормален въздуха ми е зор.

# 383
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добро утро, момичета. Вчера бях на "преглед" и си взех 45 дневният болничен. Изпросих си ехограф  Mr. Green. Но, като попитах сестрата, сега от 8ми месец колко често трябва да издвам на прегледи, тя ми заяви - всяка седмица на тонове, но те не се плащат от ЗК  Crazy , по 20 лв стрували. Разбира се, че няма да ходя , но къде мога да проверя дали наистина не ми се полагат повече прегледи или мерене на тонове по ЗК, че изобщо не им вярвам на тия кожодери.

# 384
  • Мнения: 410
Добро утро коремчета...
да ви се оплача снощи си навехнах коляното. И преди ми се е случвало тъй като съм с еквинуварусна деформация и на двете ходила (многократно оперативно лекувана). Явно не издържа вече на тежестта и...добре че ми се случи у дома и минути преди да се прибере ММ-горкия, здравата го изплаших като ми завари на земята.Сега само лежа и той ме пренася насам-натам  Weary ужасно е, не мога да самичка до тоалетната да се добера...но ще стискам зъбки-важното е бебока да е ОК,надявам се до прегледа при док да мога да стъпвам поне

пазете се момичета...хубав и слънчев ден

# 385
  • Мнения: 636
Добро утро и хубав ден на всички .
Emily_D за педиатричен термометър ли питаш или такъв за вода? За вода е хубав този на Авент който е като цветенце , но аз при нас не успях да го намеря и си взех някакъв друг . Педиатричен съм взела един беше около10лв , после видях , че и Авент имат във вид на биберон и ако се налага и такъв ще взема , но дано не ми трябва .
Jeini Аз със се сдобила  с много дрешки  дори прекалено много като за начало , така че не мога да ти помогна , но ако говориш за долни бодита всички са ми с късо ръкавче имам само 2-3 с дълго за всеки случай  . Мисля като за начало да обличам с боди с къс ръкав и отгоре с тези пижамки тип гащиризонче които са цели и са с дълъг ръкав защото е най-лесно и удобно . Абе общо взето мисля да слагам едно боди с къс ръкав и отгоре нещо леко с дълъг като за начало а за по-късен етап като е наистина топло съм купила гащиризончета с къс ръкав и къси крачолчета.
I believe I can fly пиши как е минал прегледа аз ходих преди 2 седмици и беше малко неприятно въпреки , че док. гледаше да внимава , че съм за секцио и да не предизвиква нещата, но не съм имала проблеми после а честно казано очахвах - я да ми падне тапата , я да ми изтекат водите , защото съм чувала , че докторите нарочно те бърникат повече да предизвикат нещата . На 18ти трябва пак да ходя. На теб кога ти беше термина?
С ММ сме измислили име , но на никой не сме го казвали . Като се роди бебо ще го съобщим на родата. Не че сме суеверни , но така си решихме . Майка ми и разни нейни приятелки ме питаха 1-2 пъти , но разбраха , че не се казва и никой не ме е подпитвал повече . Само ме питаха дали не е нещо засукано дето има шанс да го забравят  hahaha
Suzza не ти се полагат аз също си ги заплащам . Мисля , че имаш право на едни тонове и то преди раждането някъде в 9ти месец . Аз по желание си ходя всяка седмица на тонове откакто съм в 9ти месец , защото в 9ти месец вече ехографа идва малко излишен и тоновете са по-важни . На ехограф ходя някъде на 2-3 седмици .

# 386
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Ясно, значи ще си ходя и ще си плащам прегледи при моя лекар, при който и ще раждам.  Обаче, мисля, че ми се полагат някакви изследвания, кръв, урина, секрет , нали? Или пак ще ги плащам  Sunglasses

# 387
  • Мнения: 636
На мен ми пуснаха кръв и урина в 36та седмица  . Само , че при мен го има и това , че лекарят който ми е по ЗК ще ме изражда в смисъл 2в 1 ми е . Каквото искам отделно си го плащам иначе всичко което ми е безплатно човека ми го е пуснал и ако нещо се заплаща той ми казва и ако аз реша го правим . Даже в повечето случай аз си питам дали не е хубаво да се направи това и това . За тоновете беше същото аз го питах не е ли хубаво да ходя един път седмично на тонове и той каза , че ЗК не поема затова не ме е пращам (тпх ми ги правят в болницата ) и каза , че ако имам възможност е хубаво да ходя . Иначе безплатни тонове са ми правили от 26та седмица до преди 45 дневния болничен , но мисля , че си беше по усмотрение на док. и също не влизат по ЗК по принцип

Последна редакция: вт, 05 май 2015, 10:06 от tedi8811

# 388
  • в матрицата
  • Мнения: 952
tedi8811 благодаря за разясненията. Моят лкеакр е шеф на АГ отделението в болницата, където съм по ЗК, но той самият не работи с касата. Та за това изобщо не знам какво ми се полага. С предишната бременност си плащаш, да ме питаш що, като съм си здравноосигурена. Сега обаче реших, че каквото ми се полга, ще го ползвам, лошото е ,че никой не ми казва какво точно ми се полага - под никой разбирайте персонала на болницата. Добре че, сте вие тук  Hug Трябва ли да ходя и в 9ти месец на преглед по ЗК или няма какво да ми правят?

# 389
  • Варна
  • Мнения: 926
tedi8811 тези термометри на Avent пробвала ли си ги или разчиташ на името на производителя? Питам, защото за мен марката не е важна, а по скоро реалните резултати. Sad

Последна редакция: вт, 05 май 2015, 13:21 от Emily_D

Общи условия

Активация на акаунт