Бебеправене и прием на Ксанакс от съпруга ми

  • 2 954
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,
Тъй като правим опити за  бебе/за сега неуспешни/,а на съпруга ми се налага да пие Ксанакс, искам да попитам дали Ксанакса ще навреди на бебето или трябва да спрем с опитите докато го пие?Моля който е запознат да ми отговора и предварително благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 1 844
Няма категоричен отговор, тъй като няма проведени значителни изследвания, които да доказват или отхърлят риска при прием на бензодиазепини върху качеството на яекулата, когато по време на прием се цели забременяване.
В този ред на мисли, повечето психиатри отхвърлят евентуален риск.
Теоретично обаче, аномалиите при бременност, по време на която някой от двамата е приемал наркотици, алкохол, употребявал е цигари, медикаменти или е бил изложен на среда с повишен риск от радиация, други лъчения или високо ниво токсичност, се счита, че са по-чести и рискът за нормалното развитие на бременността и здравето на самото дете е завишен.
Ксанакс е медикамент, който принципно изисква кратка продължителност на лечението. Вие преценете не е ли по-добре първо да се прекрати приема му и след това да страртирате опитите за бебе. Това е оптималният вариант.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт