Познай коя е книгата - 12

  • 40 128
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 273
ето това е - да може човек да усеща времената...
С тези напиращи думи, помислих, че е "Посланическото градче", аз я чета в момента... Обаче чичо гугъл каза друго  Grinning Отбелязах си и тази книга за четене  Peace

# 16
  • Мнения: 136
Не, не е еклесиаста  Simple Smile

marisha7, определено си струва да се прочете  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 00:41 от Елеасара

# 17
  • Мнения: 136
Жокер.

Цитат
- Понякога се присламчвам към хората и подслушвам разговорите им в подземната железница или пък в
закусвалните и знаеш ли какво?
— Какво?
— Хората не говорят за нищо.
— Ами, все трябва да говорят за нещо!
— Не, не говорят за нищо. През цялото време дрънкат за разни коли, дрехи или за плувни басейни и само повтарят колко са хубави! Но те всички казват едни и същи неща, никой не казва нещо различно
от другия.

# 18
  • Мнения: 4 569
Да не е нещо от Куелю или Букай?

# 19
  • Мнения: 136
Да не е нещо от Куелю или Букай?


Не, друг жанр е.

# 20
  • Мнения: 4 569
Хм...
Кинг?
Звучи като смислена книга и ако я има ел. , ще я сложа в списъка за четене.

# 21
  • Мнения: 136
Хм...
Кинг?
Звучи като смислена книга и ако я има ел. , ще я сложа в списъка за четене.

Не е Кинг, но е смислена книга. Има я  в електронен вариант.

Цитат
Човек винаги изпитва страх от необичайното. Не може да не си спомниш онова особено надарено момче от твоя клас, което най-често са вдигали да декламира и да отговаря на въпроси, докато всички останали са седели като мумии и са го ненавиждали. Нима след училище най- често не биехме и не малтретирахме именно това момче? Разбира се, че е било тъй. Ние всички трябва да бъдем еднакви. Не всеки да бъде по рождение свободен и равен, както се казва в Конституцията, а всеки да бъде направен равен на другия. Всеки да бъде копие на другия; тогава всички са щастливи, защото няма изключителни
личности, които да ги карат да треперят от страх и с които да трябва да се мерят. И така! Книгата е заредена пушка в къщата на съседа ти. Изгори я! Извади патроните. Сломи желанието на човека да мисли!

# 22
  • Мнения: 18
Хм...
Кинг?
Звучи като смислена книга и ако я има ел. , ще я сложа в списъка за четене.

Не е Кинг, но е смислена книга. Има я  в електронен вариант.

Цитат
Човек винаги изпитва страх от необичайното. Не може да не си спомниш онова особено надарено момче от твоя клас, което най-често са вдигали да декламира и да отговаря на въпроси, докато всички останали са седели като мумии и са го ненавиждали. Нима след училище най- често не биехме и не малтретирахме именно това момче? Разбира се, че е било тъй. Ние всички трябва да бъдем еднакви. Не всеки да бъде по рождение свободен и равен, както се казва в Конституцията, а всеки да бъде направен равен на другия. Всеки да бъде копие на другия; тогава всички са щастливи, защото няма изключителни
личности, които да ги карат да треперят от страх и с които да трябва да се мерят. И така! Книгата е заредена пушка в къщата на съседа ти. Изгори я! Извади патроните. Сломи желанието на човека да мисли!

Бредбъри?

# 23
  • Мнения: 731
Цитат
Ние всички трябва да бъдем еднакви. Не всеки да бъде по рождение свободен и равен, както се казва в Конституцията, а всеки да бъде направен равен на другия. Всеки да бъде копие на другия; тогава всички са щастливи, защото няма изключителни
личности, които да ги карат да треперят от страх и с които да трябва да се мерят. И така! Книгата е заредена пушка в къщата на съседа ти. Изгори я! Извади патроните. Сломи желанието на човека да мисли!

Тази част от цитата ми напомня за филма "Еквилибриум", а знам, че той е правен по части от книгата на Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт". По тази причина, това е моето предположение за отговора на загадката.

П.П. Докато публикувах, видях, че и Bonnka е направила същото предположение Simple Smile

# 24
  • Мнения: 136
Това е.
"451 градуса по Фаренхайт" на Рей Бредбъри  Peace

# 25
  • Мнения: 18
И... Dr. Who - вашия цитат...

# 26
  • Мнения: 731
Bonnka, благодаря. Все пак, ти първа позна автора. Но ще се възползвам и ще публикувам цитат от една от многото мои любими книги:)

"Мебелите в стаята си бяха все едни и същи. В един ъгъл стоеше алембикът на Ф.. Въглищата в огнището горяха слабо, но топлеха много; Ф. поддържаше огъня си денонощно и зиме и лете, понеже някога бе пострадал от измръзване, от което така и не се бе възстановил напълно. Имаше прозорец, но тежки кадифени завеси винаги затулваха дневната светлина. Ф. обичаше здрача и очите му бяха привикнали към потрепващата светлина на огъня и жълтия пламък на свещите, които горяха в свещниците, пръснати на десетки места из стаята. Бяха високи свещи от хубав пчелен восък, каквито обикновените хора не можеха да си позволят. Но някои от богатите граждани на Краков снабдяваха Ф. с тези свещи, които бяха по-хубави от всички други, с изключение на онези в катедралата. Бяха ароматизирани с балсам и мирта и с редки цветни аромати, извлечени от прекрасни пролетни цветя. Тяхното ухание отчасти преобладаваше над мириса на живак, злато и други метали, чиито изпарения правеха жилището необитаемо за всеки, освен за алхимик с дългогодишна практика."

# 27
  • София
  • Мнения: 655
Много лесна загадка...   bouquet
Няма да посочвам веднага отговора, но ще дам жокер... хубаво ще бъде ако се получи дискусия!  Simple Smile
Книгата е фентъзи, продължение на друг роман и автора... всъщност не е един, а основното действие "върви" през очите на Ф. и М.
Не съм очарована от романа, според мен един от авторите "изневерява" на стила си... очаквах много повече...

# 28
  • Мнения: 136
Не съм очарована от романа, според мен един от авторите "изневерява" на стила си... очаквах много повече...

Тихо, тихо... че говорим за голям мой любимец  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 655
Не съм очарована от романа, според мен един от авторите "изневерява" на стила си... очаквах много повече...
Тихо, тихо... че говорим за голям мой любимец  Heart Eyes
...и аз го харесвам, но сигурно на база сътрудничество с друг/и автор/и нещо не се е получило (според мен)... newsm78 принципно автора, за който пиша е и мой любимец  newsm51

П.П. Поредицата се състои от общо три книги и това е втората (жокер)...

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 15:40 от auto_bg

Общи условия

Активация на акаунт