дете с болки в корема!!!

  • 15 452
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, може въпроса ми да не е за тук и предварително се извинявам. От около 15 дни детето ми , което на 5 години се оплаква от болки в корема в областта на пъпа. Спряхме я от градина , но всичко продължи. Направихме кръвни изследвания, урина и ехографски изкледвания и всичко е перфекно.  На ехографа лекарката каза че Има Газове Но Нищо Страшно Не Било.  Превива се от болка - няма повръщане, температура, запек или разстройство. Болката е като спазми, не е и апендицит.  Е какво е тогава???? Някой може ли да даде съвет какви изследвания още да направим??? Или ако някой има опит да сподели. Благодаря!

# 1
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Здравейте, може въпроса ми да не е за тук и предварително се извинявам. От около 15 дни детето ми , което на 5 години се оплаква от болки в корема в областта на пъпа. Спряхме я от градина , но всичко продължи. Направихме кръвни изследвания, урина и ехографски изкледвания и всичко е перфекно.  На ехографа лекарката каза че Има Газове Но Нищо Страшно Не Било.  Превива се от болка - няма повръщане, температура, запек или разстройство. Болката е като спазми, не е и апендицит.  Е какво е тогава???? Някой може ли да даде съвет какви изследвания още да направим??? Или ако някой има опит да сподели. Благодаря!
От това, което е казала лекарката, т.е. че са газове-колики, не изписа ли нещо на детето за тях? И съответно за спазмите? Ако болката се появява на етапи като вълни, наистина детето има спазмични болки дължащи се на газове-колики и трябва да пие нещо за тях.  Peace

# 2
  • Мнения: 20
Нищо не ни изписаха. Казаха да и давам пана дол когато я свие коремчето и нищо. Можело да е на нервна почва. Реших сама утре отново да повторя урината и да направя изследване за паразити. Може да греша, но поне и това да пробвам. Нищо и няма , а е боли. Разпитвам е да не е нещо в градината. Тя казва че иска да ходи но я боли корема. Незнам вече какво да правя.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Нищо не ни изписаха. Казаха да и давам пана дол когато я свие коремчето и нищо. Можело да е на нервна почва. Реших сама утре отново да повторя урината и да направя изследване за паразити. Може да греша, но поне и това да пробвам. Нищо и няма , а е боли. Разпитвам е да не е нещо в градината. Тя казва че иска да ходи но я боли корема. Незнам вече какво да правя.

Нещо за колики нямате ли вкъщи? Еспумизан например, капсули или капки. Поне да успокоят детето. Или половин таблетка спазмалгон.  Peace

Последна редакция: ср, 29 апр 2015, 23:26 от Juliette14

# 4
  • Мнения: 781
абсолютно същите симптоми показваше синът ни. ние имахме основание да подозираме проблем с кандида + хранителна непоносимост (да не се бърка с алергии). всеки път след като ядеше млечни продукти и някои други неща коремът се подуваше като балон, а той се превиваше като животно на две. ехографа установи 'наличие на много газове и подути чревни гънки'

ето този панел (http://www.cibalab.com/dokuwiki/doku.php?id=alergy:neponosimost_kum_hrani) установи над 10 непоносимости. след въвеждането на диета и избягването на проблемните храни всички останали проблеми отшумяха

# 5
  • Мнения: 3 134
Прочети в интернет за синдром на раздразненото черво

http://chervobg.com/

Понякога започва още в детството.

# 6
  • Мнения: 156
Кога точно го заболява?
/след ядене?/

Вечер?
Рано сутрин?

След като говорите с него и му се скарате?
Преди градина?
След взимане от градина?

# 7
  • Мнения: 20
Болките се появяват в различно време, което е объркващо. В четвъртък повторихме урината и докторката взе да се съмнява за песъчинки в бъбреците.  Иска сега стерилна урина. Изписа нещо за пикочнитие пътища и еспумизан. Болките продължават и ефект и диагноза никакви. Лудост ме хваща с тия доктори.

# 8
  • Мнения: 107
Здравейте, видях поста ви, знам че е от много отдавна, но се борим със същото от ввче 3 седмици с детето ми на 2 и половина. Казаха че уж има газове, давам какви ли не неща и подобрение няма. Свива се по всяко време на деня. Сутрин като стане, понякога след храна, друг път докато си седи и играе. Просто не знам какво е решението и ще се радвам ако се е разбрало какво е при вас
Болките се появяват в различно време, което е объркващо. В четвъртък повторихме урината и докторката взе да се съмнява за песъчинки в бъбреците.  Иска сега стерилна урина. Изписа нещо за пикочнитие пътища и еспумизан. Болките продължават и ефект и диагноза никакви. Лудост ме хваща с тия доктори.

Общи условия

Активация на акаунт