Проблем с плода

  • 9 226
  • 13
  •   1
Отговори
  • Първомай
  • Мнения: 177
Здравейте дами.
Надявам се вие да ми помогнете с мнения и опит.
Бременна съм за втори път след една нормална и изключително Лека бременност преди девет години. На 17.04.след 15 дневно закъсняване и бледа втора черта на теста отидох на лекар който установи бременност в шеста гс. НО пладния сак е малък и отговаря на четвърта.Пусна ми ЧХГ което показа стойности отговарящи на четвърта гс и той реши късна овулация.Отивам миналата седмица и отново няма ембрион и сърдечни пулсации и той каза ще чакаме още. От два три дни имам едно леко кафяво зацапване което при по-активно движение се засилва и аз отидох пак на лекар днес .
Отидох при друг прехвален лекар и като му обяснявам всичко след прегледа той каза че пулсации още няма но плодния сак расте.Изписа ми дуфастон и витамин С и каза в четвъртък да отида пак и ако пак няма пулсации трябва да направя аборт. И сега аз се чудя как за два ще стане ясно.Много се чудя дали няма да взема прибързано решение.Мисля в края на седмицата да отида при друг лекар но се притеснявам и заради лекото кървене.
Не ми каза причината.
На вас случвало ли ви се е нещо подобно.Извинявам се ако темата е вече банална но много съм притеснена.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Здравей!

Моето мнение е следното (аз бих постъпила така) - правиш си  тест за ЧХГ отново, за да го сравниш с първия и да се види как се движат стойностите. После търсиш и трето, и четвърто, и пето, ако се наложи, лекарско мнение.
Касае се за твоето бебе, затова бъди настойчива и не излизай от лекарския кабинет без конкретно мнение!!!

От сърце ти желая успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 259
Случвало ми се е нещо много подобно. Уж нямаше ембрион, уж плодният сак беше по-малък от 4-та седмица и не е възможно да расте, а сега съм вече в 6-ти месец. И кървене имах. Спря си от самосебе си, бебето се показа, расте си, всичко е наред.
Но аз за свое успокоение си направих няколко пъти тест за ЧХГ през 48 часа. Докато седяхме и се чудехме има ли ембрион или не и докторката казваше, че нищо не може да види на ехографа, аз не можех да издържа на чуденето и ходих една седмица през два дни да давам кръв за ЧХГ. Като видях, че всеки път се удвоява, много се успокоих и го дочаках да порасне толкова, че да му се чуе сърцето и да се види, че е живо и здраво.
Успех ти пожелавам!

# 3
  • Първомай
  • Мнения: 177
Благодаря и аз мисля да почакам.
Ще си пусна и ЧХГ да видим

# 4
  • Мнения: 5 037
При мен имаше нещо подобно с втората бременност(без кървенето).По калкулатор те беше за 01.11-по развитие на плога след 5 мес.-08.11,а родих на 14.11.Бебето нямаше никакви признаци да е преносен плод.И на мен ми казваха,че най-вероятно е кухо яйце,тъй като нямаше пулс с седмиците според ПМЦ.Казах,че аборт няма да правя и ще чакам да видя как и какво.Е вече "кухото яйце"е вече на почти 6 мес. и се радвам,че  изчаках.

# 5
  • Мнения: 320
На мен ми се случи подобно нещо с първата ми бременност и се нарича ,,кухо яйце,,Неприятно изживяване.Дано при теб не е това,а просто да е късна овулация!

# 6
  • Мнения: 65
Случи ми се същото с първата бременност-и съмнение за кухо яйце,и кафяво течение... За течението ми изписаха Утрогестан,между другото,дано и ти приемаш нещо такова.Моето "кухо яйце" е на 6 години,кураж!  bouquet Peace

# 7
  • Първомай
  • Мнения: 177
Ето ме пак след една седмица ходене на лекари и изследвания вече без съмнение кухо яйце.Утре отивам да го махат.Питах докторката какво ли не но забравих да питам трябва ли да си нося нещо специално. Ще бъда в Селена ако това има някакво значение. Ох за първи път ми се налага някаква подобна интервенция и съм много притеснена.

# 8
  • Мнения: 320
Здравей!Съжалявам че се е оказало това!Кураж,преживява се!Дано скоро имаш друга и вече успешна бременност!При мен така се получи и лошото е вече забравено.За там ще ти трябват нормалните тоалетни принадлежности,нощница и чехли,друго не се сещам.Самата процедура,ако е с вакуум не е страшна.Мен ме приспаха и като се събудих беше свършило.Пожелавам ти бързо възстановяване!

# 9
  • Първомай
  • Мнения: 177
Благодаря
Дано всичко мине добре

# 10
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте, да споделя и аз моя случай отпреди два дни. Закъснява ми 8 дни, направих два теста- положителни.Мислех да отида по- късно на лекар, но се появи кафеникаво зацапване и се изплаших…. Отидох в Св.София на преглед, оттам веднага ме вкараха в патологията.След два дена висене и изследвания, лекарят каза- Не си бременна. Не можаха да видят плоден сак (според последенцикъл съм в 5 г.с, но аз знам точно кога съм заченала и според мен съм в 3 г.с.) правих ЧХГ -176,75 . Казват- загубила си го сигурно.Ядосах се и напуснах болницата по собствено желание, правя пак два теста и пак положителни.... Помагайте ,нз какво да правя, притеснява ме тва кафеникаво зацапване,което се засилва  Sad

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Пускай пак ЧХГ, за да видиш как вървят стойностите и отиди в частна клиника, за предпочитане е да е специализирана АГ!
От сърце ти желая успех Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 323
Благодаря и аз от сърце  Flowers Rose

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Г.с. се смятат по датата на последния цикъл (или датата на ову + 2 седмици), а не по датата на зачеване. С 8 дни закъснение няма как да си в 3 г.с. (тогава още няма закъснение). На 178 ЧХГ не може да се види нещо на ехограф. Единственият начин да разбереш какво все пак става е втори кръвен тест по възможност 48 часа след първия, в същата лаборатория. Единична стойност нищо не значи, освен, че има (или е имало) бременност.

Общи условия

Активация на акаунт