Майката на приятеля ми почина...

  • 3 613
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!
Моментът е много тежък за всички. Майката на приятеля ми беше много болна от рак, а беше само на 39г. Той беше с майка си и леля си сега в Германия за операция, но имаше усложнения и тя просто не издържа.

Не знам какво да направя.. чувствам се безсилна и отвратително. Аз съм на 20, а приятеля ми е на 21г. Ходим само от 4 месеца и аз съм се запознала единствено с леля му. Не знам дали е редно да отида на погребението, което ще е във Варна, а аз съм в София.
А правехме толкова планове да се запозная с нея лятото... направо корема ми се е свил на топка и само плача.

Моля, посъветвайте ме как да подходя в този труден момент.

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 09:28 от dreambignflyhigh

# 1
  • Мнения: 1 540
Можеш само да го попиташ има ли нужда от нещо,според мен ако има нужда той сам ще те извика да му бъдеш упора в този тежък момент.

# 2
  • Мнения: 13 545
Мир на праха й.  Ако държиш на приятеля си и той те помоли  мястото ти в този момент е до него.

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 11:23 от MAMA NA....?

# 3
  • Мнения: 4 841
Не се натрапвай. Това е дълбоко личен момент, и момчето трябва само да прецени как да го изживее. Изяви готовност да бъдеш до него, но внимавай да разчетеш много точно знаците, които той ще ти даде. 4 месеца са и много, и малко. Той е човекът, чиито чувства са важни в момента, и си длъжна да ги уважиш. Ако си много настоятелна, може да има обратен ефект. Хората сме различни, няма как да знаем какъв точно е той.

# 4
  • Мнения: 21
Сега говорихме. Той намекна, че би искал да съм до него, но не ме задължава.
Както BirdsFlu каза, това е наистина личен момент. И не знам присъствието ми там дали ще е подходящо, а и не знам дали ще издържа на всичко. Много навътре ги приемам нещата.

Моля ви, повече хората да се включат за да ми помогнат. Реших да попитам тук с надеждата да ми отговорят хора с повече житейски опит и мнение по такива проблеми.

# 5
  • Мнения: 1 793
Щом те иска до себе си - ще бъдеш до него. Това е.

Не разбирам какво има ТИ да понасяш. Неговата майка е починала, той има какво да понася и да издържа, той го приема навътре. Не е приятно да се ходи на погребения, не е приятно да се говори за смърт, но сме хора и си дължим подкрепа в тези трудни моменти.

Свиквай, такъв е животът. Сори, много ми е антипатичен егоизмът ти - как щяла си да понесеш погребение на непознат, защото си мнооого чувствителна. Rolling Eyes На човека майка му е починала. Твоите чувства не са от значение в случая.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Съгласна съм. Щом е изявил желание да бъдеш до него... просто не подлежи на коментар. Държиш ли на него длъжна си да го подкрепиш. Животът не е само цветя и рози, а ако сте заедно, сте заедно в добро и още повече в лошо.

# 7
  • Мнения: X
Прочети внимателно поста на Негативна и вникни в думите. Той само привидно е нападателен.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Момичето е на 20. Не я нападайте така.
Мило момиче, няма правила в такъв момент. Всеки чувства, разбира, преживява мъката и болката различно.
Естествено, че не би те задължил, но щом казва, че иска да си до него-бъди. Все пак увери се, че точно това иска, защото в този труден момент за него може да е и доста притеснително и натоварващо да се съобразява и с теб. Много е трудно и много е лично всичко. В такъв момент се усеща кой ти е истински близък и кой не....

Мир на душата на женицата. Твърде млада си е отишла....

# 9
  • Мнения: X
Наскоро минахме през същото.
Щом е намекнал, че би желал да си до него- бъди.

Мир на праха на жената! Ще му е тежко занапред, щом сте заедно, дай му подкрепата си.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 676
Съжалявам за случилото се. Загубила съм родител на 20 и знам какво. В такъв момент ..просто искаш да си сам... Cry Подкрепям останалите момичета, попитай го дали има нужда от нещо.., той ще ти кажа най-вероятно, че не..., в такъв момент думите са излишни а делата безсилни.

# 11
  • Мнения: 21
Каза ми, че единствено аз го крепя в момента и надеждата да ме прегърне.
Наистина не мога да повярвам. И сестричката му е на 15 и просто всичко е толкова нечестно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 676
Тогава го крепи..! Болката не може да се опише и не отминава с времето, остава една празнина, с която се научаваме да живеем. Бъди до него тогава, мила. Животът е несправедлив...!!! cry

# 13
  • София
  • Мнения: 4 035
Каза ми, че единствено аз го крепя в момента и надеждата да ме прегърне.
Наистина не мога да повярвам. И сестричката му е на 15 и просто всичко е толкова нечестно.
Ако го обичаш, изпитваш някакви чувства към този човек, държиш на него, то значи това не битрябвало да остави у теб грам дилема по въпроса. Това се прави и за приятел, не само за гадже, просто хора трябват и за тези моменти, не само за хубавите. Хубавите са лесни. Сега си събираш всичката емоционална сила, защото ти трябва да успокояваш тях, а не те теб, държиш се като голям човек и отиваш с него и стоиш до него. После като се прибереш, с твои приятели или роднини можеш да си го изплачеш и преживееш.

# 14
  • Мнения: 6 214
Сори, много ми е антипатичен егоизмът ти - как щяла си да понесеш погребение на непознат, защото си мнооого чувствителна. Rolling Eyes На човека майка му е починала. Твоите чувства не са от значение в случая.
+1
Пораствай, момиче. Всеки е чувствителен, но се иска и да си уважителна.

Общи условия

Активация на акаунт