пране на играчки

  • 1 669
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 179
Пера играчките заедно с дрешките, на 40 градуса.

# 31
  • Мнения: 2 040
Заедно с дрехите, на 40 градуса и няма проблем ... дори пеещите продължават да пеят ..  Grinning

# 32
  • Мнения: 1 059
Пера ги с праха с който пера и дрехите, но на програма с допълнително изплакване на 30 градуса

# 33
  • Мнения: 660
Само да вметна малко встрани от темата - за омекотителите - вземай такива, на които подробно е описано съдържанието на съставките, а не например да пише само, че съдържа ПАВ (това е несериозно), и гледай да НЯМА съставката 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, понякога изписвана като bronopol. Това е един от консервантите в козметичната индустрия, вече отречен поради доказаните му токсични ефекти, но все още го слагат в някои български (и не само) препарати, както и в повечето омекотители. Дразни и изсушава кожата, води до зачервяване и алергоподобни реакции.

И действително ги минавай на повторно изплакване, не би трябвало да има проблем.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 105
аз ги пера заедно с бебешките дрешки с нормално количество прах, но винаги, когато пера дрешките на малката пускам едно допълнително изплакване.
и аз така, на 30 градуса, цетрофуга като има играчки - 400 или 600.
А това за камерата на хладилника и аз го четох в една книга - в пликче за 24 часа. Но се отнасяше за играчки които не може да се перат - такива с музикален механизъм например...

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Гледам че темичката ми е излязла пак и да споделя какво стана.Напълних пералнята с играчки и сложих маааалко по-малко прах.След 15 мин видях че пяната е догоре и спрях пералнята за 15 мин,пяната се слягна и направо пуснах изплакване.Станаха супер.Едно пате вече не кряка/не се и оправи/, прасето стана прасенце,а хъркащото куче дрънчеше/оправиха се след 2 дни/.Останалите са наред.

# 36
  • Мнения: 5 183
Аз пера играчките, заедно с дрехите. Никога не ми се е  разпенвал толкова праха, че да излиза от пералнята....
Мисля, че колкото си слагаш обикновено за дрехите.
И аз така.

Общи условия

Активация на акаунт