Възможно ли е втората да стане първа?

  • 43 872
  • 986
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте,
Редовна читателка съм от много години, но съм писала само веднъж преди осем години, исках съвет и го намерих, затова и пиша пак, имам нужда от искрен съвет от непознати.
Живея в чужбина повече от десетилетие, имам сериозна връзка от седем години, човекът си е на мястото, имаме чувства, просто вече няма пеперуди. Нямаме брак, защото не бързам, на 30 съм. Преди година започнах паралелна връзка с колега, 10 години по-възрастен, женен с две деца. Искам да поясня, че по-характер съм била винаги против изневярата, никога не съм правила подобно нещо. Не знам как стана, но не успях да го спра навреме, в началото живеех два живота, измъчвах се, отслабнах, плаках, не знаех какво да правя, от едната крайност в другата крайност....пуснах се по течението, реших да го изживея. Другият мъж е красавец, прекрасен баща, разбираме се с поглед. Жена му е първата му сериозна връзка, преди това е имал тинейджерски истории, но нищо сериозно. Да кажем, че съм втората му сериозна връзка, след 20 години с жена си. Имат проблеми на сексуално ниво, не се разбират, тя има любовник от 10 години, макар и да си признава директно, работи и живее 5 дни в седмицата в друг град и работи с него.
Жена му ни хвана няколко пъти, но не успя да докаже, че има нещо сериозно и се върна. Той и аз сме приключвани персонален контакт за месец и половина, заради нея, той се върна при мен, аз простих. От година и половина нямаха сексуални контакти, до преди седмица, когато тя изведнъж реши, че иска и той е склонил. Случи се ден преди да отидем двата тайно на ваканция за два дни. Почувствах се ужасно. Предадена. Знам, че звучи глупаво. Каза ми, че актът е бил механичен, че не се е чувствал добре и че се съмнява, че ще повтори пак. Плака и искаше прошка. Трябва да спомена, че аз не съм отказвала никога на приятеля си. Не съм го крила от другия, ядосваше се много, после спря да говори за това.
Поставих нещата ребром, аз или тя. Каза ми: ти, но не сега. Иска да се разведе тя, и се притеснява как ще го приемат децата му. Отношенията им са доста обтегнати, постоянни караници, говори се много пъти за развод, но пред хората всичко е прекрасно. Не разбирам защо след година и половина го пожела.
Опитах се да прекъсна всякакъв контакт, но ще се побъркам.
Главата ми казва, че трябва да прекъсна всичко, сърцето...плаче.
Имам нужда от съвет, чистосърдечен, дори и да боли.
Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 411
Слушай главата.

# 2
  • Мнения: 1 844
Възможно е втората да стане първа, какво невероятно има в това? Хората се влюбват, разделят се с настоящия партньор, събират се с новия. Нищо ново под слънцето.
Дали това ще се случи е лесно предсказуемо най-вече по срока, в който едно обещание за развод, се протака. Разбира се, че не е лесно. Но ако в продължение да кажем на 1 година мъжът казва, че ще се разведе, а всъщност не го прави и винаги намира извинение за отсрочка, то тогава по-скоро това никога няма да се случи.
Според разказаното от теб и двамата имате чувства един към друг, но и двамата не сте сигурни в двойката и бъдещето ви. Щом и двамата все още со кротце, со благо седите в старите си връзки, значи се искате, ама не съвсем. Може би така е по-добре. Прибързаните решения понякога са грешни.
Просто ако дойде момент, в който вече тези паралелни отношения не те устройват и ти носят повече тежест и обърканост, отколкото удоволствие, сядаш и директно поставяш ултиматум "аз сега и веднага, или тя". Сега и веднага са единствените понятия, които ще ти покажат реалните му намерения.
Успех!

# 3
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Цитат
От година и половина нямаха сексуални контакти, до преди седмица, когато тя изведнъж реши, че иска и той е склонил
..... Tired smile3505 Не мога да повярвам как все още има жени, които се връзват на този мъжки трик. Ти наистина ли го вярваше това? Той горкия, не е искал, ама на, мръсницата го е изнудила и той се дърпал, ама клекнал...пардон, легнал накрая... Sunglasses Stop
Драмата ти всъщност е, че след година и половина е правил секс със законната си жена, така ли?
И заради това му постави въпроса "аз или тя"?

# 4
  • Мнения: 14 830
Ами твоя приятел къде е в цялата схема
Той знае ли за другия или е в пълно неведение
Ако живеете заедно ,защо стоиш все още с него.Защо не го напуснеш и не му обясниш всичко.По всичко личи ,че си влюбена в другия
Чакаш другия да вземе решение дали да бъде с тебе или да остане с жена си и децата си .Ами мисля че доста ще почакаш.Ако е искал при така посочените от теб неща досега да се е развел.
Явно с жена му са се разбрали всеки да си живее живота както намери за добре ,с любовници със забежки ,но семейството си остава семейство

А това че не е имал сексуален контакт със съпругата си толкова дълго време ме съмнява и то доста

# 5
  • Мнения: 46 516
Има една приказка - хем "грозно", хем нахално. Много пасва на целия разказ  Joy

# 6
  • Другата България
  • Мнения: 37 303



Явно с жена му са се разбрали всеки да си живее живота както намери за добре ,с любовници със забежки ,но семейството си остава семейство


Абсолютно подкрепям. Децата растат, идват внуци, от което по-мило няма и никой няма да си жертва щастието заради моментна тръпка, дори и да има някакви чувства. Дори и описаното да е вярно, в името на семейството /което включва общ дом, инвестиции, финансови взаимоотношения/ накрая всеки си свива сърмите и се кротва там.
Но аз държа авторката все пак да ми отговори на въпроса, защото доколкото аз разбрах тя се е почувствала "предадена" точно когато благоверния ѝ е съобщил, че о, чудо - след близо две години суша се е сексил с жена си. А през останалото време? Щастлива ли си с него?

# 7
  • Мнения: 90
Но аз държа авторката все пак да ми отговори на въпроса, защото доколкото аз разбрах тя се е почувствала "предадена" точно когато благоверния ѝ е съобщил, че о, чудо - след близо две години суша се е сексил с жена си. А през останалото време? Щастлива ли си с него?

Знам, че е грозно, нахално.....знам, знам, знам...погледнато отстрани е отвратително. Не се оправдавам, и си го заслужавам, кажете ми истината в очите, дано успея да прогледна. Толкова много се опитвах да се откъсна и не успявам.

Мери, през другото време бяхме заедно, много пъти. Работим по 12 часа минимално заедно, пътуваме заедно по работа, отделно пътуваме и се срещаме тайно. Ако се беше случило първите месеци, преди половин година...сигурно щеше да е по-логично, но сега беше гръм от ясно небе. Знам, че е законната, знам, че нямам право да искам нищо. И си права, казах същото, никой не прави нищо без да иска.
Говори ли сме много пъти за живот заедно, разводи, раздели....но сега беше първият път, в който казах сега и веднага.

Щастлива съм, когато сме заедно. Много.

# 8
  • Мнения: 14 830
А твоя приятел.Знае ли
Защото  де факто ти правиш същото както любовника ти.Спиш и то редовно с гаджето си.Но другия не прави чак такива драми от това и не ти поставя условия
Явно приема нещата такива каквито са.Не мисля ,че ще се разведе

# 9
  • Мнения: 90
А твоя приятел.Знае ли

Не знае, не е ревнив, много спокоен и уравновесен човек. Мисля, че дори и да разбере, ще прости. Което ме кара да се чувствам още по-зле.

# 10
  • Мнения: 257
Добре де, ти в крайна сметка с кой искаш да бъдеш?
Ще пропусна всякакви критики от морално естество...няма нужда.Не обичам да влизам в ролята на съдник, особено на хора, които не познавам.
Факт е, че понякога сърцето казва едно,а "главата" - друго.
Но не е хубаво дълго време да бъдат в противоречие.
Трябва да изясниш за себе си какво искаш,според мен...Остави "главата" да бъде водеща, обаче.
Емоционалните решения...не винаги са най-добрите.

# 11
  • Мнения: 257
А твоя приятел.Знае ли
Защото  де факто ти правиш същото както любовника ти.Спиш и то редовно с гаджето си.Но другия не прави чак такива драми от това и не ти поставя условия
Явно приема нещата такива каквито са.Не мисля ,че ще се разведе

Тук и аз съм съгласна. Мисля, че един мъж, ако наистина иска една жена...няма да му допада идеята тя да споделя леглото на друг. И така, продължително време...Ако се съгласява с подобно положение, не мисля, че намеренията му са сериозни.

# 12
  • Мнения: 7 325
 Пишеш с такава увереност за семейният му живот ( и сексуалният ), че се чудя нас ли убеждаваш че нещата му там са провал или себе си. Няма как да знаеш какво правят, а този цирк със секса и угризенията  ooooh! е направо смешен. Съвестно му било на човека, че едва ли не изневерява на любовницата си със съпругата, да бе да.
Относно въпроса може ли втората да стане първа - може да, често се случва, ама в тази история е доста съмнително. Толкова обяснения за паралелни връзки на съпрузите, за скандали, раздели ... и накрая удобното - заради децата ....
Ако това семейство е заедно заради децата и всеки има по нещо странично нямаше да се крият, а ти си тайна връзка.

# 13
  • Мнения: 18 447
На въпроса - може, не не и в този случай. Ти си му в кърпа вързана и той го знае.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт