Възможно ли е втората да стане първа?

  • 43 868
  • 986
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
На въпроса - може, не не и в този случай. Ти си му в кърпа вързана и той го знае.

Какво те кара да мислиш така?

# 16
  • Мнения: 18 442
На въпроса - може, не не и в този случай. Ти си му в кърпа вързана и той го знае.

Какво те кара да мислиш така?

От цяла година имаш връзка с него и оставяш впечатление, че в каквито и отношения да е с жена му, пак ще му пускаш. Повярвала си на най-старата лъжа - "аз не правя секс с жена си, само веднъж беше и то насила" (обикновено и последващите деца така стават). Изобщо, ти си баналната любовница. За какво му е да се разделя с жена си?

# 17
  • Мнения: 14 830
Цитат
Поставих нещата ребром, аз или тя. Каза ми: ти, но не сега. Иска да се разведе тя,
А кога?Ами ако жена му не иска да се разведе.
Тя ако е искала ще го е направила преди доста време.И тя си има любовник
Но явно и на двамата нещата им харесват и ги задоволяват такива каквито са
 
И тъй като искаш съвет все пак-гледай си реалната връзка,ако тя все още те удовлетворява.Ако ли не по добре сама за известен период докато се съвземеш
Направи всичко възможно да се разделиш с втория ,защото тук аз не виждам никакво бъдеще.Просто ще бъдеш винаги втората.Няма начин да станеш първата.Те двамата са имали хиляда причини да се разведат и не са го направили.Ще си останат семейство,въпреки теб ,въпреки любовника на жената ,въпреки факта ,че уж не правят секс/това не е вярно да знаеш/
Не се вкарвай в омагьосания кръг на това да бъдеш любовницата която чака и се надява любимия да остави жената и децата
Да има и такива,но този човек няма да го направи.Ще стои при жена си ,а  на теб ще ти казва че ще чака тя да се разведе

# 18
  • Мнения: 35 962
Губиш си времето. Той няма да се разведе заради теб, дори и не иска да се развежда. Каквото и да ти казва, колкото и кофи сълзи да лее в твоя чест, ще си остане с нея - приеми го.

# 19
  • Мнения: X
Губиш си времето. Той няма да се разведе заради теб, дори и не иска да се развежда. Каквото и да ти казва, колкото и кофи сълзи да лее в твоя чест, ще си остане с нея - приеми го.

+1

И лъже, че не прави секс с жена си.

# 20
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Но аз държа авторката все пак да ми отговори на въпроса, защото доколкото аз разбрах тя се е почувствала "предадена" точно когато благоверния ѝ е съобщил, че о, чудо - след близо две години суша се е сексил с жена си. А през останалото време? Щастлива ли си с него?

Знам, че е грозно, нахално.....знам, знам, знам...погледнато отстрани е отвратително. Не се оправдавам, и си го заслужавам, кажете ми истината в очите, дано успея да прогледна. Толкова много се опитвах да се откъсна и не успявам.

Мери, през другото време бяхме заедно, много пъти. Работим по 12 часа минимално заедно, пътуваме заедно по работа, отделно пътуваме и се срещаме тайно. Ако се беше случило първите месеци, преди половин година...сигурно щеше да е по-логично, но сега беше гръм от ясно небе. Знам, че е законната, знам, че нямам право да искам нищо. И си права, казах същото, никой не прави нищо без да иска.
Говори ли сме много пъти за живот заедно, разводи, раздели....но сега беше първият път, в който казах сега и веднага.

Щастлива съм, когато сме заедно. Много.
Не съм казала, че е грозно. Нито, че е отвратително. Колкото и да не ти се вярва, те разбирам. Но не вярвам, че не се е случвало и преди този път, за който си разбрала. Не те съдя и аз, нямам право на това, а и никой не е безгрешен. Но смятам, че този човек няма да остави семейството си.
Скрит текст:
Най-добрата ми приятелка има -найсе годишна връзка с женен. Тя омъжена, той женен. Нейния също като твоя - благ и кротък човечец, домошар, прегрешението му обаче е, че много привързан към родители и братя, и я пренебрегваше години заради тях. За други жени категорично не, не ѝ е посягал, парите си носи в къщи, не е лишена от нищо, но...всяка свободна минута е със родители, братя и техните семейства. В един момент се появи ТОЙ - обсипа я с толкова внимание, жестове, любов и нежност, колкото не е получавала сумарно за годините съзнателен живот...същото и при него - жена му не го разбира, не правят секс от години Tired Outta Joint, няма чувства към нея....накара я да повярва, че иска и има планове за общо бъдеще с нея....след време. Две дъщери, хайде едната да завърши средно /да не травмираме децата/, бал, студентка, хайде и другата да направи същото, да изучат и висшето, да поемат пътя си в живота...Е, и това стана. Да, ама голямата се омъжи, роди се внуче. И човекът реши, че ако се отдели от семейството няма вече да е част от него, а внучето ме у мило, драго и няма как да не е част от живота му. Отделно съпругата му се разболя...имаше съмнения за нещо онкологично, май не се потвърдиха, да са си живи и здрави хората. Та - вече -найсе години тази "приказка" продължава, те все още се виждат, но я гледам и слушам и нея - дали от напразни обещания, дали от това, че и тя преосмисли живота си и вече чувствата не са така силни ако изобщо ги има-сега не би се събрала с него. Има натрупани толкова много "ако", "когато", "след време", "по-късно", "не сега" , че и секс, и любов просто отстъпват на рутина, разочарование, а и някакъв ...личен егоизъм.
Разбира се, примерът не е показателен, но такива предполагам всеки може да даде.
Или веднага приключваш една връзка, или момента на отлагане е просто прелюдия към това, че просто няма как да стане.
Това е моето мнение.

# 21
  • Мнения: 2 214
за
теб
е
по-добре
да
не
си
с
него Peace

# 22
  • Мнения: 257
В крайна сметка -изборът е твой. Да рониш сълзи и да си пред дилеми и така...кой знае докога. Или да проявиш решителност и да прекратиш. Ще боли, това е ясно, няма нужда да се спори.
Но, за малките моменти, за които казваш, че си щастлива...заслужава ли си всичко това, негативната емоция имам предвид.
Аз лично, не бих си го причинила.
Не съм била в подобна ситуация, но съм била в такива, в които е трябвало да взема решение.
Сега, от позицията, на опита..."късам" и хвърлям...Силните чувства отшумяват и след тях ще се чувстваш още по-зле, ако след месеци...защо не и години, още сте в тази ситуация.

# 23
  • Мнения: 18 979

Жена му ни хвана няколко пъти, но не успя да докаже, че има нещо сериозно и се върна.

Това най-много ме изуми - на кого не е успяла да докаже, че има нещо сериозно? На съд ли се е явявала или някъде, където са я задължили да докаже изневяра, ако не иска да стои с мъжа си? И защо тя се маха, след като той е виновен? Още повече 2 деца, семейно жилище... Тая обиграна любовчийка, имаща от 10 години любовник, толкова пък да се впрегне, та чак и да отиде някъде, откъдето трябва да се "върне"?

Не знам ти ли лъжеш, той ли те лъже, но такива нещастни, неправещи секс с изневеряващата им съпруга обикновено са доста обиграни и ако казваш истината, хич не си му първата извънбрачна връзка.

Твоята връзка също изглежда много странна - 7 години заедно, пък се обичате, пък няма нищо против да му изневеряваш, пък никой от двама ви не е повдигал въпроса за някакви по-сериозни отношения от рода на дете и брак. А гарантирано, ако единият от двама ви искаше някакво задълбочаване, а другият не, нямаше да си живеете толкова безметежно. Не казвам, че не е възможно семейно съжителство без брак, но за теб това е някаква бъдеща стъпка, за която още си млада, но която следва да бъде извършена.
Хич не си млада обаче, при евентуална следваща връзка няма да имаш 7 свободни години за пропиляване.

# 24
  • Мнения: 1 793
Възможно е, но в този случай - съмнително. Смяната става или ако го изгони жена му, или под напора на силни емоции в първите дни/седмици, тук и двата фактора ги няма. Вероятно са се разбрали с жената да си гледат децата и да почукват встрани.

Винаги е възможно втората да стане трета обаче. Peace

# 25
  • Мнения: 257

Жена му ни хвана няколко пъти, но не успя да докаже, че има нещо сериозно и се върна.

Това най-много ме изуми - на кого не е успяла да докаже, че има нещо сериозно? На съд ли се е явявала или някъде, където са я задължили да докаже изневяра, ако не иска да стои с мъжа си? И защо тя се маха, след като той е виновен? Още повече 2 деца, семейно жилище... Тая обиграна любовчийка, имаща от 10 години любовник, толкова пък да се впрегне, та чак и да отиде някъде, откъдето трябва да се "върне"?

Не знам ти ли лъжеш, той ли те лъже, но такива нещастни, неправещи секс с изневеряващата им съпруга обикновено са доста обиграни и ако казваш истината, хич не си му първата извънбрачна връзка.

Твоята връзка също изглежда много странна - 7 години заедно, пък се обичате, пък няма нищо против да му изневеряваш, пък никой от двама ви не е повдигал въпроса за някакви по-сериозни отношения от рода на дете и брак. А гарантирано, ако единият от двама ви искаше някакво задълбочаване, а другият не, нямаше да си живеете толкова безметежно. Не казвам, че не е възможно семейно съжителство без брак, но за теб това е някаква бъдеща стъпка, за която още си млада, но която следва да бъде извършена.
Хич не си млада обаче, при евентуална следваща връзка няма да имаш 7 свободни години за пропиляване.
+ 1
Ама да ти кажа честно, най-добре да прекратява и с двамата, и да намери трети.
Понякога е желателно да започнем "начисто"...

# 26
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Защо трети?
Към човека, с който живееш, какви са чувствата ти и има ли ги изобщо?
С него съвместно бъдеще виждаш ли?

Кукумицинка, не е казала, че "приятелят ѝ няма против да му изневерява".
Каза, че не знаел.

# 27
  • Мнения: 18 979

Кукумицинка, не е казала, че "приятелят ѝ няма против да му изневерява".
Каза, че не знаел.

В грешка съм значи. Ако беше толкова сигурна, че е такъв опрощаващ, защо не му каже направо. Тя хем си седи при приятеля, хем чака другия да си зареже жената и децата, че тогава и тя да зареже нейния.

# 28
  • Мнения: 90

Жена му ни хвана няколко пъти, но не успя да докаже, че има нещо сериозно и се върна.

Това най-много ме изуми - на кого не е успяла да докаже, че има нещо сериозно? На съд ли се е явявала или някъде, където са я задължили да докаже изневяра, ако не иска да стои с мъжа си? И защо тя се маха, след като той е виновен? Още повече 2 деца, семейно жилище... Тая обиграна любовчийка, имаща от 10 години любовник, толкова пък да се впрегне, та чак и да отиде някъде, откъдето трябва да се "върне"?

Не знам ти ли лъжеш, той ли те лъже, но такива нещастни, неправещи секс с изневеряващата им съпруга обикновено са доста обиграни и ако казваш истината, хич не си му първата извънбрачна връзка.

Твоята връзка също изглежда много странна - 7 години заедно, пък се обичате, пък няма нищо против да му изневеряваш, пък никой от двама ви не е повдигал въпроса за някакви по-сериозни отношения от рода на дете и брак. А гарантирано, ако единият от двама ви искаше някакво задълбочаване, а другият не, нямаше да си живеете толкова безметежно. Не казвам, че не е възможно семейно съжителство без брак, но за теб това е някаква бъдеща стъпка, за която още си млада, но която следва да бъде извършена.
Хич не си млада обаче, при евентуална следваща връзка няма да имаш 7 свободни години за пропиляване.

Колеги сме, засече обаждания, съобщения, но не успя да докаже повече от флирт. Направи сцена, няколко всъщност. Отиде при родителите си един ден и на другия се върна. Не мисля, че е обиграна любовчийка, темпераментна жена е, способна, красива е. Била съм свидетел на телефонни разговори между тях, без да знае тя, не е мила, рязка е...обтегнати отношения за хиляди глупости. Но сте прави, не мога да знам цялата истина.

За моята връзка...просто не бързам, това е истината. И сега още по-малко, объркана съм. Но е вярно, нямам много време.

# 29
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Laughing Ясно е, че не бързаш, но честно ли е ако нямаш чувства вече към него да не му го кажеш в прав текст, за да търси той своята половинка?
Държиш го като "резервна гума" един вид, така ли? Спасителен пояс, да не останеш съвсем сама?

Общи условия

Активация на акаунт