Лошо отношение от хора събиращи помощи за болно дете

  • 7 132
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Аз друго исках да споделя. За тези, които са глухонеми /не знам дали наистина са/, и обикалят по масите в заведенията, раздавайки листчета с обяснение "аз съм глухоням, дарете Х лева...и бла-бла". Постоянно обикалят, случвало ми сее да давам по 1-2 лв. когато са били млади хора. Но пътувах с автобус до Плевен преди седмица и докато тръгне автобуса /хората се бяха качили вече/ влезе един мъж на видима възраст около 50 години с такива химикалки и листчетата. Обиколи и раздаде, но видът му беше много мърляв и вонеше ужасно на алкохол. и през ум не ми мина да му дам, реших, че не е точно такъв, за какъвто се представя. Като тръгна да си ги събира и повечето хора не даваха нищо, оня най-нагло им сочеше в листчето последното изречение "Бог ще ви благослови за делото ви" или нещо от сорта, ти му го връщаш с видно нежелание да му дадеш, той ти сочи и подлага ръка...направо злоупотребяват с наистина нуждаещи се. Иначе за деца пускам в кутии и давам, може и да ме лъжат, но..
И за мен в описания случай има нещо гнило в Дания...

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
http://gospodari.com/mobile/view/81314
КАСИКОВ РАЗКРИВА ФАЛШИВ ЗОВ ЗА ПОМОЩ
Обикалят мошеници и по ФБ групите в чужбина с тъжни истории за болни деца. Ето последния случай в Господари на Ефира.

# 32
  • Мнения: 809
Малко развитие да кажа ,  въпросният господин не беше идвал може би 2 седмици и вчера (сряда)пак дойде , ама аз вече имаща план как да постъпя и реагирам ( по съвет на някой от форума ) този път дойде и даже беше учтив и аз му казах че сме събрали сума която само че ще преведем единствено по банкова сметка на детето той ми даде да си препиша iban номера и познайте сметката не беше на името на детето а на име на жена ( Станислава Петрова а на детето фамилията е Тодоров) ooooh! #Cussing out #2gunfire питам го аз защо е така и че това е измама че спекулира а той мълчаливо грабна ми листа от ръцете и изчезна  съжалявам само че не можах да му задържа листа
Притесни се че сме го разкрили , и изчезна много бързо
Бяхте прави че ни лъже , а той минаваше всяка седмица и си коментираме тук с колегите че само от нашият район си е вадил прилична заплата има доста магазинчета и офиси .
Извода от моята тема е че заради такива хора  като този измамник  страдат , деца и хора с реални проблеми защото хората губят вярата си в това да помагат  Peace

# 33
  • Мнения: 2 351
Лесно може хем да се окаже помощ хем да се провери до колко разказа отговаря на истината.
Изискайте банкова сметка, по която да преведете дарението. Банковата сметка трябва да е на лицето, за което се иска помощ. В случай, че е на родител/близък аз суми не превеждам. Разпореждането става неконтролируемо.
В случая говорим и за малолетно лице, което означава, че разпореждане със средства в сметката може да стане само със съгласието на двама родители/настойници. В особени случаи се изисква и разрешение от съдия.
Сверете данните с тези в документацията, която представя господинът и сами може да прецените до колко историята, която Ви се предлага е реална.

От прочетеното аз по-скоро оставам с впечатление, че сте изнудвани.

За разпореждане с пари от сметка на дете, задължително се иска разрешение от съда.

# 34
  • Мнения: 7 325
Можеш да си сигурна, че няма да дойде повече.

# 35
  • Мнения: 1 265
titkata89....БРАВО МОМИЧЕ!!!!!! smile3525

# 36
  • Мнения: 4 204
На Витошка и Парчевич от ГОДИНИ стоят едни младежи и спират хората със снимки на деца- дали същото, дали различни- не знам, но ден след ден, седмица след седмица, година след година, на едно и също място явно организирани млади мъже го практикуват. Нахални, нагли, гонят те, подвикват....Дарения, милостиня, какво и как става? Няма ли начин да бъдат проверени и поне малко намалени направо агресивно лепкавите им опити?

# 37
  • Мнения: 838
При мен напоследък влизат по двама-трима такива на ден. Единият иска за хляб, следващия бил най-добрият поет след 9-ти септември (предлага ми книги). После влизат и да искат помощи за болен. Вече ми идват в повече. Човек ако започне да дава на всеки, трябва за тях да работи. Пари на ръка не давам.

# 38
  • Мнения: 2 650
Преди време и аз бях като касичка. Точно  всяка седмица ми звъняха на вратата със снимка на болно дете, придружена с уж документи и все различни хора , представящи се за родители. Когато, обаче, разпознах на една от снимките дете на жена която познавам и  представящата се за  "майка" изобщо не беше познатата ми, а  детето беше  починало преди година...се ядосах много. Не помня какво точно й наговорих, но странно - повече никой не  ми звънна за  "помощ". Не знам до колко трябва да си изпаднал, че да си изкарваш нещо по този начин, но явно са  навързани в схема. Просията с глухонемите е подобна. Имам приятели такива и от тях знам, че средства не  събират по този начин, нищо, че  може и да участват хора с  такъв проблем / и то не винаги/ , но те са наети от някой и си получават процент, печалбата няма нищо общо с организацията на глухонемите. Та и аз като авторката - вече проверявам и само чрез банкова сметка помагам! На ръка, вече  не! Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 114
И аз съм убедена,че повечето ,които събират пари  са измамници.За съжаление нямам доверие и в държавните институции,иначе добра идея е да се съберат от всички работещи по 10лв. годишно и да се образува фонд,където нуждаещите се да се обръщат.

# 40
  • Мнения: X
Но пътувах с автобус до Плевен преди седмица и докато тръгне автобуса /хората се бяха качили вече/ влезе един мъж на видима възраст около 50 години с такива химикалки и листчетата. Обиколи и раздаде, но видът му беше много мърляв и вонеше ужасно на алкохол.

Ха! Случи ми се абсолютно същото нещо, но в автобус, тръгващ от Плевен. На моето листче пишеше "Прекрасните звуци на света не чувам..." и разни такива сърцераздирателни неща. Ами и аз вече не чувам гласа на някои от любимите си хора, но не тръгвам да искам пари от непознати. И защо шофьорите ги пускат да се качват в автобусите  newsm78? Не могат да не ги виждат, още повече, че това е редовно...

# 41
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Laughing Laughing Laughing Залагам, че е същия, а и аз може да не съм се изразила правилно - пътувах до там, но този се качи на тръгване от там, тоест на автогара Плевен. Смърдеше на джибри, стои до седалката и ми го набутва, сочейки с пръст написаното за Бог...направо ми стана гадно.

# 42
  • Мнения: 3 121
Това е друга измама със събиране на помощи за деца:

http://www.vesti.bg/bulgaria/zloupotreba-s-pari-sybirani-za-bolni-deca-6039248

Много мошеници използват състраданието на хората. Жалко за децата, които наистина имат нужда от помощ.

# 43
  • Мнения: 349
И в нашия град има някакви,които спират хората по улицата да им искат пари за болно момиче. В замяна дават някакви "билетчета" както им казвам. Следващия път ако ме спрат и аз ще искам банковата сметка. А ако някои от вас наистина могат и искат да помогнат на момиче в нужда, нека го направят за моя добра приятелка - младо,хубаво и лъчезарно момиче,което след нелепа катастрова е в будна кома. За Ивета Кабакчиева става въпрос и за съжаление е истина.

# 44
  • Мнения: 659
Да ви разкажа и аз. Живея в чужбина. Няколко пъти ми се случва тук, пътувайки между по-малки населени места (шансът такива отсечки да бъдат контролирани е много малък) с влака или с автобус, се натъквам на двама -трима млади мъже, роми. Пътуват заедно и почти изискват (почти само с жестове и възклицания) от пътниците да дадат пари за болни деца, ако не се лъжа. Носят някакви разпечатки с лошо качество със себе си. Не се зачетох сериозно в тях и отказах да дам. Минават по няколко пъти и са нахални направо. Единия път, когато ги засякох, един от пътниците се издразни сериозно и го предупреди с думи и жестове, за да разбере, че ще се обади да ги докладва и те   му се развикаха направо. След като ги предупреди, а те продължиха да обикалят хората, той тръгна да звъни пак, а те набързо слязоха от влака. Не зная дали бяха българи, определено си говореха на цигански, а техните наречия и диалекти не ги разпознавам... И така.
А на авторката, браво!

Общи условия

Активация на акаунт