Фирма ТЕРЕЗА 99 брани търговците си от родителите на малки деца

  • 3 012
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 174
Да нагазинът се намира в Банишора.

Въпросът не е какво произвежда фирмата - имаше и дрешки. Просто не смятам, че това е нормална позиция. Съгласна съм, че могат да имат изисквания за минимално количество примерно, но не и могозин с достъп на принцип определен произволно от тях.

Не става дума за това правилата да се променят за мен персонално, а за това, че правилата се определят и от двете страни. Не съм съгласна с позицията -горкичките търговците ще спрат да копурат от тях ако продават и на крайни клиенти. Според мен ако клиентите не копуват тази марка никой търговец няма да я погледне. Все пак клиента има последната дума при определяне на правилата, защото той плаща музиката.

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 21:51 от mama Eli

# 16
  • Мнения: 10 758
Втора опция.

# 17
  • Мнения: 643
Аз пък имам само един въпрос. Разбирам идеята за браненето на търговците, ама тогава защо са отворили магазин, а не склад, или директно от завода или каквото и да е там да продават. Затова не смятам, че е нормално не за друго.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
Тогава не би трябвало да се нарича магазин. Или поне да има табели "не работим с ...".
Къде се намира този магазин.
Купувах навремето на Дияна дрехи, от един магазин, към който имаше и цех. Там ги шиеха. В Банишора е.

# 19
  • Мнения: 1 756
гласув  bouquetах с 1

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Вероятно са искали да кажат, че работят само на едро, но не са успели да го формулират в изречение Wink
Мисля, че се впрягаш излишно.
Пазарувам техни чорапогащници от Вис Виталис, харесват ми като разцветки и десени.
Ъъъ, и няма да спра да ги купувам Simple Smile

# 21
Сигурно става въпрос за представителен магазин на фирмата. Там пазаруват само търговци на едро, т.е. фирми - прекупвачи. Около Женския пазар също има много магазини, които продават само на едро. Тъпо е да видиш цените на едро и после да влезеш в магазин прекупвач и да осъзнаеш, че са ти качили цената на потника примерно със 100 - 150%. Кой ще си купи после от този магазин и съответно магазинът-прекупвач няма да зарежда повече марката, която продава на цени на едро един потник. Просто в БГ трябва да навлезе практиката производителите да отварят фирмени магазини и сами да си продават стоката - така цената ще ти е значително по-ниска. Не ми се вярва, обаче, това скоро да стане в БГ.

# 22
  • Мнения: 1 014
А какъв е проблема фирмата да има собствен магазин, в който да продава на дребно, разбира се с цени на дребно, т. е. по-високи. Така и търговците защитени и крайният потребител също.

# 23
  • Мнения: 328
Аз пък имам само един въпрос. Разбирам идеята за браненето на търговците, ама тогава защо са отворили магазин, а не склад, или директно от завода или каквото и да е там да продават. Затова не смятам, че е нормално не за друго.
Защото патентният данък е в пъти по-висок,затова сигурно го обявяват за магазин,а то всъщност е склад.
Постави се на мястото на фирмата. Търговците, които купуват на едро, поставят такива условия на фирмите-производители. Ако се разчуе, че продават на дребно, търговците спират да купуват от производителя. А производителят не може да разчита на единични продажби. За себе си те са прави, защото си рискуват бизнеса.

# 24
  • Мнения: 590
Не мисля,че нормално да ти откажат и на едро да пазаруваш.За мен това, което са ти казали не е причина.И мен също би ме убидило.
Сигурно става въпрос за представителен магазин на фирмата. Там пазаруват само търговци на едро, т.е. фирми - прекупвачи. Около Женския пазар също има много магазини, които продават само на едро. Тъпо е да видиш цените на едро и после да влезеш в магазин прекупвач и да осъзнаеш, че са ти качили цената на потника примерно със 100 - 150%. Кой ще си купи после от този магазин и съответно магазинът-прекупвач няма да зарежда повече марката, която продава на цени на едро един потник. Просто в БГ трябва да навлезе практиката производителите да отварят фирмени магазини и сами да си продават стоката - така цената ще ти е значително по-ниска. Не ми се вярва, обаче, това скоро да стане в БГ.
Около Женския пазар никои няма да откаже,ще ти кажат колко бр.най-малко трябва да вземеш.И ти ги смятат на цени на едро,защото не взимаш 1 или 2.Като искаш 1, 2 отиваш в магазина, в които цените се определят от много фактори /наеми,данъци,заплати,алчност/.Но парите са си наши и ги даваме там,където ни устроива. Peace

# 25
  • Мнения: 1 059
гласувах с 1

Общи условия

Активация на акаунт