Отговори
# 495
  • Мнения: 5 776
На мен ми го вписаха едно към едно с гръцките актове за раждане. Аз даже се учудих, че така с двете имена, бях готова за разправии. Дори наскоро сменях постоянен адрес в БГ и служителката даже не се учуди, че са така.

# 496
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Моите също са с 2 имена в българските актове за раждане, точно както са в гръцките.

# 497
  • Мнения: 4 292
Синът ми си е с три, сега малката е с две, защото гръцкия акт е така. Няма такова нещо ти да си избираш, имената са едно към едно с гръцките или по-точно с превода им. Аз имах отново разправии, понеже три пъти й объркаха името, накрая стана, но чак на Бг акта се усетих, че е с две имена. Не ми пречи, само малко тъпо, че се разминава с брат си.

# 498
  • Мнения: 1 308
Alienzia, мъжът ми е грък. Момичета, предполагам, че при тези с две имена липсва презимето. Ще видим как ще го преведат и ще попитам в общината по местоживеене.

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Здравейте, гръцки мами! Simple Smile Макар да отворих тема по въпроса, ще си позволя да попитам и тук. Въпросът ми е отправен най-вече към сънародниците ни, живеещи в Солун. Разбира се, ще се радвам, ако се включат и запознати потребители, които просто пътуват често до там и са наясно с магазините в града. Simple Smile Интересува ме, можете ли да ми препоръчате утвърдени, реномирани оптики в Солун, които да предлагат голям набор от марки слънчеви очила (нещо като нашенските "Оптикласа" и "Леонардо")? Държа оптиките да са на 100% надеждни, т.е. да е сигурно, че очилата, които предлагат, са автентични, а не ментета. За предпочитане е да имат онлайн магазин, за да мога предварително да се запозная с асортимента им.

   Причината за това мини-проучване е, че искам да видя на живо няколко различни модела слънчеви очила, които просто не се предлагат никъде в България. Не съм сигурна, че и в Солун ще ги има, тъй като не са особено популярни, но не губя надежда. Sunglasses

   Благодаря! bouquet

# 500
  • Мнения: 5 462
Здравейте , момичета !
Имам няколко въпроса
- може ли да посочите  гръцки тв канали по които излъчват гръцки филми и сериали ?
-и просто да ми изброите по популярните гръцки телевизии които се гледат там при вас ?Независимо дали се водят държавни/национални така да се каже / или частни.
Благодаря предварително ! Hug bouquet

# 501
  • Мнения: 1 308
The Black Cat, от личен опит далеч от Мати-Мати оптики. Между другото имат оптика и в София, ако не се лъжа.
Markrit, в момента почти по цял ден има повторения на стари черно-бели филми и сериали. Каналите Алфа, Антена, Стар, Скай, Мега и по ЕРТ има филми и сериали, но и доста интересни документални.

# 502
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
The Black Cat, от личен опит далеч от Мати-Мати оптики. Между другото имат оптика и в София, ако не се лъжа.

   Ще го имам предвид. Hug

# 503
  • Мнения: 5 462
The Black Cat, от личен опит далеч от Мати-Мати оптики. Между другото имат оптика и в София, ако не се лъжа.
Markrit, в момента почти по цял ден има повторения на стари черно-бели филми и сериали. Каналите Алфа, Антена, Стар, Скай, Мега и по ЕРТ има филми и сериали, но и доста интересни документални.

Peace bouquet Hug
Много ти благодаря !

# 504
  • Мнения: 2 309
Здравейте отново!
Да се включа и аз по въпроса за българските актове за раждане! Синът ми си е с три имена- собствено, бащино и фамилно, така както са преведени, без "ту" еди-кой си! И аз за първи път чувам че може да си избереш имената и смятам, че това не е вярно и възможно! Не може в една държава човека да се казва еди как си, в друга- иначе! Все пак става превод на официален документ, не на салфетка или вписване по желание! Сега с малката не знам какво ще е положението- две или три имена и изобщо защо да са две имената  newsm78
Единствено искам да кажа, че трябва да се обърне голямо внимание както на самия превод, така и на българския акт за раждане, защото стават грешки и това води до ново тичане по институциите! Успех!  Peace

# 505
  • Мнения: 1 825
Здравейте отново!
Да се включа и аз по въпроса за българските актове за раждане! Синът ми си е с три имена- собствено, бащино и фамилно, така както са преведени, без "ту" еди-кой си! И аз за първи път чувам че може да си избереш имената и смятам, че това не е вярно и възможно! Не може в една държава човека да се казва еди как си, в друга- иначе! Все пак става превод на официален документ, не на салфетка или вписване по желание! Сега с малката не знам какво ще е положението- две или три имена и изобщо защо да са две имената  newsm78
Единствено искам да кажа, че трябва да се обърне голямо внимание както на самия превод, така и на българския акт за раждане, защото стават грешки и това води до ново тичане по институциите! Успех!  Peace
Mushmoranka
как си, роди ли?

# 506
  • Мнения: 2 309
Още не! От утре ще съм си в месеца Simple Smile
Благодаря, че попита Simple Smile

# 507
  • Мнения: 1 825
хайде успех и леко раждане  Hug Ще чакаме да се похвалиш  Simple Smile

# 508
  • Мнения: 2 309
Благодаря! Ще се похваля Simple Smile

# 509
  • Мнения: 140
Здравей, Нимфеа!

ставнително от скоро съм във форума и не съм следила, та да те попитам-и двамата родители българи ли сте? Аз съм и с бг гражданство, а мъжът ми е грък. Та в бг акта на голямата ми дъщеря (на малката не съм издала още бг документи) презимето си е второ. Рафаела Николау Димаки (примерни имена), а не Рафаела Димаки ту Николау.

И при мен (съпругът ми е грък) детето е с 3 имена и в българското удостоверение за раждане и в паспортите. Има обаче едно голямо НО: детето го родих в България та българските документи предшестваха гръцките. В Гърция просто следваха превода от български и така ги издадоха без въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт