Можете ли да ни посъветвате при какъв специалист да отидем

  • 4 666
  • 13
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Пиша тук с молба за помощ,защото вече нямаме представа какъв специалист да потърсим.През април майка ми постъпи в отделение по неврология с диагноза Синдром на Гилен-Баре със силни болки във вата,гърба и ушите и с висока температура над 38 градуса,изписаха антибиотик и метилпреднизолон на инджекции,след престоя в отделението беше добре със схемата на метилпреднизолона,но щом свърши отново вдигна температура и получи силни болки,толкова много я боли,че пречи дори на дишането и.Няколко пъти викахме бърза помощ,казваха,че не е от сърцето,мериха кръвното и казваха,че е високо,оттам ходихме при личната,изписа лекарства,но състоянието на майка ми не се подобри.Отидохме в една лаборатория и за наша сметка пуснахме доста изследвания и се установи,че има ускорена утайка,левкоцитоза,вицок С реактивен протеин и много ниски нива на ТСХ,оттам при ендокринолог,който каза,че тя има подостър Тиреоедит и отново изписа схема за лечение с метилпреднизолон,която беше доста дълга и свърши едва преди няколко дни и щом прекратихме лечението отново се почувства зле,днес пак бяхме по изследвания,отново ускорена утайка,левкоцитоза,но на всичко друго нивата са в норма,дори бяхме на преглед при друг ендокринолог,който отхвърли с голямо възмущение диагнозата Тиреоедит,майка ми ходи и при невролог преди няколко седмици и той каза,че вече всичко е спокойно,направихме консултация с пулмолог,защото е асматичка и имаха съмнения,че може да има възпалителни промени на белия дроб,но такива не откриха.Днес дори в отчаянието си я накарах да чакаме в спешна помощ,но никой не ни погледна.Сега картината е следната-температура над 38 градуса,непоносими болки,като всички симптоми отзвучават след дори една доза метилпреднизолон(40мг).Майка ми казва,че не желае лечение без да знае какво и е и постоянно ми повтаря,че ще умре от толкова метилпреднизолон,а аз го пия вече година и половина заради улцерозен колит и съм добре.Искам и друг факт да соделя-и двете освен с автоимунни заболявания сме и силно алергични към нестероидни противовъзпалителни средства и не се раазминаваме с лек обрив,а с анафилактичен шок и когато някой лекар чуе това само махва с ръка,в неврологията ни казаха,че никой не иска такива пациенти,Сега съм в ужас и не знам какво да правя,дори предложих преди малко в понеделник да идем при онколог,имах и друго страдание преди,но мен спасиха и се чудя няма ли да помогнат и на нея,тя вече отслабна и едвам ходи,опитахме се да вървим днес,но и прилоша и пак взехме такси.Моля,помогнте,ако на вас или ваши близки се е случвало,споделете какъв специалист е помогнал Praynig

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Забравих да напиша,че от няколко седмици тя има отоци на лимфните възли отляво в областта на шията,за тях чухме какво ли не,но нямаме облекчение от нищо,в една листовка на Метилпреднизолон прочетох,че се изписва и на хора с рак с цел подобряване качеството им на живот и умирам от ужас

# 2
  • София
  • Мнения: 38 490
Много е заплетен случаят. Направо като за доктор Хаус.
Не каза какво автоимунно заболяване има майка ти.

# 3
  • Мнения: 10 547
С Гилен-Баре е.

Аз бих направила консултация с онколог. За лично успокоение. Да назначи подробни изследвания, скенер и ако нещата са наред, ще се боря за среща с психиатър.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз се шегувам,че е за доктор Хаус,но в реалния живот го няма.Днес с баща ми бяха пак на невролог и са и изписали Милгама и физиотерапия,тя е с големи надежди,че ще и помогне физиотерапията,разбрали сме се ако не стане отиваме на онколог за да назначи изследвания и евентуално в София с надеждата да попаднем на свестен специалист.
Касита,много си права за психиатър,преди година и нещо ходих и ми изписаха лечение и ми казаха,че улцерозния колит е на нервна почва,откакто съм започнала лечението нямам рецидив,но майка ми не иска,трудно ще я накарам

# 5
  • Мнения: 41
Забравих да напиша,че от няколко седмици тя има отоци на лимфните възли отляво в областта на шията,за тях чухме какво ли не,но нямаме облекчение от нищо,в една листовка на Метилпреднизолон прочетох,че се изписва и на хора с рак с цел подобряване качеството им на живот и умирам от ужас
      Мило момиче , здравей ! Аз отворих нова тема за автоимунните заболявания . Аз от 2 години имам вечер температура ,гъбички, бактерии в кръвта и навсякъде във вътрешните органи . Ускорената утайка насочи лекарите към ревматолога. Не бях съгласна , но изследваха състава на течността в коленните и други стави  . Не разбирам от медицина , инженер съм, но започнах да проумявам, че медицината все още не е намерила лечение за този проблем . След престоя в ревматологията спря и дълго продължилото разстройство. Много години с лекарства за засилване на имунната система се спасявах от грип и други подобни . Сега прочетох , че при обостряне на състоянието се налага да се подтиска имунитета ! Вярвам,  надявам се някой да открие лек и за нас !

# 6
  • Мнения: 6 214
За съжаление автоимунните заболявания са епидемията на 21 век и вече срещам съвети да се внимава много с имуностимулаторите. Понеже и те от своя страна изживяват звездния си миг и се пият с шепите. Сетих се за това след прочитането на поста на nzdrp.  Peace

# 7
  • Мнения: 41
И аз се шегувам,че е за доктор Хаус,но в реалния живот го няма.Днес с баща ми бяха пак на невролог и са и изписали Милгама и физиотерапия,тя е с големи надежди,че ще и помогне физиотерапията,разбрали сме се ако не стане отиваме на онколог за да назначи изследвания и евентуално в София с надеждата да попаднем на свестен специалист.
Касита,много си права за психиатър,преди година и нещо ходих и ми изписаха лечение и ми казаха,че улцерозния колит е на нервна почва,откакто съм започнала лечението нямам рецидив,но майка ми не иска,трудно ще я накарам
        Аз съм в Сандански още една седмица и се прибирам у дома.  Ще се радвам да контактуваме . Скайпа ми е nikolina423 .можем да го ползваме и сега от телефона. Може да чуем нещо важно за нас и да споделим опит ! Още една млада жена сподели за същия проблем , но трябва да го намеря и ще се обадя веднага. Мисля ,че е намерила начин да се стабилизира . Потърси и ти при ревматоиден артрит .  Заболяванията имат много общо -вместо да унищожават външния враг в тялото , частици се опитват да унищожат вътрешните органи  . Предупредих ,че ммедицината не ми е хоби и така разбирам проблема от прочетеното в Гугъла.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
ох,момичета,милички Hug благодаря ви за отговорите,майка замина днес за София,намерихме болница,в която са съгласни да я изследват и да и помогнат,ще пиша каква диагноза са и поставили,стискайте ми палци да попадне на правилния лекар Praynig

# 9
  • Мнения: 2 495
Пишеш в тема за малко дете,но в твоята не си написала какво стана с майка ти?Няма ли промяна?В коя болница беше?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами майка ми си продължава да пие Урбазон...Беше в бургаската болница и после в Токуда в София.Посъветвали са я да си оперира щитовидната жлеза,но никой няма идея дали след операцията ще отшумят болките и температурите

# 11
  • Мнения: 2 495
Не й ли поставиха точна диагноза за щитовидната?Иначе за нея се взима доста дълго урбазон.Тя от колко време го взема?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не й ли поставиха точна диагноза за щитовидната?Иначе за нея се взима доста дълго урбазон.Тя от колко време го взема?
Разгледах епикризите, в бугаската пише Гилен-Баре,а в софийската това
http://www.puls.bg/health/news/news_3301.html

Само че преднизолон тя пие толкова дълго време,с месеци,по принцип няколко пъти опитаха да и го спрат и температурите и болките пак започваха,
Ако имаш каквато и да е информация по въпроса,ще бъда много благодарна,ако споделиш,може и на лични

# 13
  • Мнения: 2 495
Ще го напиша тук,за да се ползва и от други хора .Имам близък с напълно блокирана шитовидна жлеза.Симптомите бяха силно сърцебиене ,потене,топли вълни,безсъние.Освен хормоните ,правиха ехо-,и сцинтиграфия/мисля,ще питам допълнително/.За причина беше набедено едно лекарство за високо кръвно.Предписаха корикостероиди ,няколко месеца,към 6.От тях получи отоци по лицето,но дейността на жлезата се възстанови.Не взема лекарства за нея.Лекуваше го д-р Шинков .Той преглежда частно,работи и в  Ендокринологията. Ще дам и по-точни координати,ако някой иска да се преглежда при него.

Общи условия

Активация на акаунт