До кога бебето яде през ноща?

  • 9 520
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Кога бебето ще започне да спи повече през ноща? Вече четвъртия месец съм повече от изтощена и предвид това, че са две бебета.в 10 в най - доброя случай заспиват и от 2 се почва хранене ,ако трябва мъжа ми да спи трябва сама да ги храня, което отнема много време предвид това,че са на шише,минават около 40мин.в най-добрия случай.Той храни едното, аз другото ,но не винаги. Докато заспя и пак едното се буди в 5 понякога заспива, но в повечето случай нищо не помага да заспи до 7.,едното свикна, че яденето е 6,като в 5 пи само вода,но при другото нестава и в 5 да го нахраня по рано от 7 не заспива.А и от всичкото ,за да може да се наспим поне малко след 3 заспиват при нас на спалнята, защото по никакъв начин не заспиват в креватчето,което допълнително осложнява спокойствието на родителите. Като ги захраня ще се промени ли нещо,да не се будят през ноща? Да не говорим, че от както спим с тях в една стая не мога да правя нищо с мъжа си, да не се събудят.,до кога трябва да спят при нас?

# 1
  • Мнения: 4 708
При всяко бебе е различно. Моето беше от най-тежките случаи, така че не се отчайвай, може при вас да е по-лесно. Будеше се за ядене до към краят на 9 месец. Значи няма много общо със захранването. След това продължи да се буди заради зъбите си мисля аз, но пък знам ли. Сега е на 1г и 11м пак се буди, снощи примерно 2 пъти, кошмари, зъби или вече и аз не знам. Но просто свикнах, и не ми прави впечатление, все пак са само 2-3 пъти в повечето случаи. В началото и аз като теб едва гледах, но на обяд лягай с тях, зарежи останалото, това ме съхрани. Сега не лягам с нея, защото спи много малко, на 4 месеца спеше 3 пъти по 40мин през деня, откакто махна сутрешният сън, вече 10 месеца спи по 1,5ч през деня. Но имаше период в който ставаше през час, тогава най-лесно ми беше да спи до мен на спалнята, таткото отиде да спи на дивана. Сега съм я върнала в нейното легло, но то е долепено до спалнята, за да не ставам и да се разсънвам. Чувала съм, че повечето неспящи бебета, престават да се будят след 2рата годинка, та чакам последните зъби, и навършването на 2, да видя дали чудото няма да стане.
С мъжа ти ще правите "нещо" в другата стая, когато заспят. Просто още не сте си нагодили режима към техният. Няма какво да се лъжем, че вече всичко се съобразява с бебетата. Важното е да си спокойна, да спиш с тях, да се храниш докато можеш, че има период в който искат да са в теб и да ти ровят в чинията, и това няма да можеш да правиш на спокойствие, даже в тоалетната идва с мен, но пък може твоите да се кротнат по-рано   bouquet

# 2
  • Мнения: 19 302
Моето се будеше също по няколко пъти на нощ. Спях с нея в едно легло и през сън я кърмех, защото не се издържаше да плаче през час-два. По-късно след като спрях да кърмя, ядеше по 1-2 пъти от шише. Будеше се и от зъби, колики. Така откарахме до 2год. Като ги навърши и буденето спря като с магическа пръчка.
Най-добре ако може през деня някой да идва да ги гледа за 2-3 часа, в които ти да спиш.

# 3
  • Мнения: 187
Всяко бебе е различно. Моето момче ядеше през нощта до навършване на 1 година, никога не ми е хрумвало аз да го отказвам, той сам спря. Според мен буденето нощем няма да спре със захранването, поне при нас беше така. Почна да спи повече когато проходи на 12 месеца и се уморяваше. Спи още повече когато изникнаха зъбите и не го тормозят вече. Приеми, че до около 2 годишна възраст ще се будят често през нощта - колики, хранене, после зъби, после кошмари (все още незряла нервна система и така). Моето на 2г. 6 м. вече спи от 21,30 до 7 ч. сутринта само в стаята си с включен видеобебефон. Стискаш зъби и така. Няма ли кой да помага? Според мен бебетата ти са много малки да ги отделяте в стая сами. Може да се събудят уплашени, да се задавят, изчакайте още малко според мен. За "другото" приспивате ги в спалнята, отивате в друга стая и така. Успех!

# 4
  • Мнения: 30 802
Синът ми се будеше до 4 и половина годишна възраст, все за нещо. Вкл. да го водя до тоалетната нощем, защото го е страх.

Дъщеричката до около 11 мес. я кърмих, след това минах на вода през нощта и сега по-често пропуска да се буди в 3.

Иначе съм капитулирала, спи при мен в леглото и ни е спокойно. Но захранването помага, особено като почнат да изяждат по-големи количества.

Взимайте ги на спалнята без притеснение. А през деня ги оставяйте да свикват малко сами, да се самоуспокояват. Може да пробвате да не им обръщате внимание, ако не реват много, като им доскучае, може и да заспят сами. Все още са малки и по-лесно ще свикнат.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Няма да е скоро. Peace

Ние сме на 1 година и още не спим по цяла нощ, защото зъби я мъчат. На 3 месеца се появи първото зъбче и от тогава все е така. Mr. Green

Храненето през нощта го спрях по препоръка на педи още след 2 месец. Това стана в рамките за една седмица. Даваш първо вода и после малко мляко. Така след седмица ще пие само вода през нощта.  Hug

# 6
  • Мнения: 39 317
Дъщеря ми спря нощното хранене на година и пет месеца.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бебето яде нощем докато има нужда.
Синът ми спря на 3мес, въпреки че го кърмих до 7-ия мес, просто нощното кърмене го прескачаше.
Дъщеря ми спря на около 18мес, нея я кърмих 17мес. След това пиеше АМ.
И двете ми деца започнаха да спят по цяла нощ на около 2г и 2-3 мес. Това че не ядяха нощем не значи, че не се будеха. Не искаха да ядят, не искаха вода, просто не можеха да спят непробудно со сутринта. Има разлика дали детето се буди да яде или просто все още не може да спи по цяла нощ.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Вие сте с близнаци и това много ви усложнява нещата.Удачно е да питаш в близнашкия раздел.Тук няма да ти бъдем много полезни със съвети и идеи.
Приятелските ни семейства с близнаци си разделиха децата и всеки спеше с по едно дете в различна стая.Ако има по-неспящо,си ги сменяха.За да е мъката по равно  Wink

Като цяло са малки още за твърд режим и цяла нощ спане.Децата са различни.Голямата ми спря нощното на 20 я ден,малката на 6 я месец.Ако решите може да подпомогнете спирането на нощното като просто не им давате да ядат.Вода,биба,рев.За една седмица трябва да е зорът.Защо се хранят толкова дълго с шише?40 мин много ми се струва.
Храни и двата близнака едновременно в легнало положение.Слагаш на една страна бебето и подпираш с една възглавница шишето,отдолу лигавник,че се поуливат.Ти само наблюдаваш дали са готови и махаш шишето да не гълтат въздух

# 9
  • Мнения: 6 184
Ние сме на година и 3 месеца и  продължава нощем да се буди по 4,5 пъти.В началото вода ,ама към 4 часа вече си иска АМ.А и зъби растата сега.Като гледам няма да е скоро наспиването ни.Дано поне до 2 годинки като изникнат всичките зъби да се кротне.

# 10
  • Мнения: 8 244
Ани Иванова_429091  Hug моя спря нощното хранене на 2 години и 9 месеца.
Спането при нас беше до 2,5 години.

# 11
  • Мнения: 4 708
Храненето през нощта го спрях по препоръка на педи още след 2 месец. Това стана в рамките за една седмица. Даваш първо вода и после малко мляко. Така след седмица ще пие само вода през нощта.  Hug
Това е напълно грешна препоръка за толкова малко бебе. А вие просто сте имали късмет. Моето изобщо не пиеше вода, и много добре разбираше, че е вода, а не мляко, та рев докато не си получи млякото. Ако вие сте гладни дали като пиете вода ще ви мине, или след 1ч ще сте още по-гладни.

# 12
  • Мнения: 2 988
Моето бебе е на 6 месеца. Яде за последно в 12 вечерта и след това след 7 сутринта, но въпреки това не спи непробудно през нощта. Буди се поне по 3-4 пъти на нощ. Недей да разчиташ много на това, че след като махнеш нощното хранене бебетата ще спрат да се будят. И моят мъник понякога седи по два часа буден през нощта. Примирих се вече, че ще има такива нощи и това е. Ако видя, че в кошарата се разсейва и върти го взимам и го слагам бързо в количката в опит да предотвратя пълното разбуждане. Понякога върши работа.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Моят син до 2 годишен го кърмех нощем!Тогава спря да се буди.

# 14
  • Мнения: 13 547
При всяко бебе е различно.
Радвай се, че се хранят, да трудно ти е, но нямаш избор.
Грижи, грижи и пак грижи.
Доколкото си спомням в предишна твоя тема се притесняваше, че момиченцето не се храни добре.
Няма универсален начин как да ги отучим да се хранят през нощта, както и да спят повече.

Общи условия

Активация на акаунт