за кутийките с дозички за АМ?

  • 5 644
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 951
Някой от вас знае ли за тези кутийки в които можеш да си сложиш адаптираното мляко колкототи е дозата и така като излезем на разходка направо в шишето с вода си слагаш  дозата мляко  Thinking
Ако някой е чувал за тях би ли ми казал на коя фирма и от къде да си купя,защото идва времето на дългите разходки и трябва някак да си правя мляко и навън  Mr. Green

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не знам за такива кутийки, а на теб какво ти пречи да си вземеш кутийката с АМ и вода отделно и на место да приготвяш или да си дозираш в шишето сухото в-во и после само доливаш водата вътре пак на место  Wink

# 2
  • Мнения: 27 524
Има на много фирми,но не знам в Бг има ли ги и къде.Но не виждам проблем да си сложиш дозата и в каквато и д е друга кутийка,или малко бурканче или друго шише,става където и да е.И аз мислех да си купувам,но после размислих,че няма смисъл.

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ама направо си сипва дозичката АМ в шишето от което си пие детето, после само се долива водата и се разбърква  Wink

# 4
  • Мнения: 27 524
Ама направо си сипва дозичката АМ в шишето от което си пие детето, после само се долива водата и се разбърква  Wink

Да,де,и аз така,ама тя може би си носи отмерената вода вече в едно шише.Аз я нося в термос,а в шишето - АМ-то.

# 5
  • Мнения: 1 410
Най-лесния вариант е Ам в шишето, от което пие детето (задължително да е сухо шишето) и в термосче водата нужното количество. Сипваш водата в шишето и готово. Hug

# 6
  • Мнения: 1 150
Ама направо си сипва дозичката АМ в шишето от което си пие детето, после само се долива водата и се разбърква  Wink

И аз така правех, много удобно е.
И по малко неща носиш

# 7
  • София
  • Мнения: 4 576
Такава кутийка имам, купих я за 2-3 лв. С три отделения и много удобна. Купих я от магазин Дани( newsm78май) в Младост 1А.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз процедирам по следния начин:
кутията с АМ с мен, вода преварена топла в термос, празно шише;
навън разреждам и давам без проблем;
нямам никаква идея за такива специални кутийки и за 1ви път чувам за такива Peace

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Авент имат такива кутийки за дозиране. Скъпички бяха - може би към 15 лв.
Виждала съм такива и на Нуби (май Confused ). В Штъркел и Вис Виталис (в Пловдив).

# 10
  • Мнения: 1 110
Аз си купих такава кутиика на Авент :
- първата картинка.
Май я взех от Вис Виталис в Пловдив.

# 11
  • Мнения: 2 957
А аз до сега си приготвях млякото от вкъщи  Rolling Eyes Проблем ли е ако си го носиш готово,разтворено във водичката?

# 12
  • Мнения: 1 881
И аз стигнах до идеята, че е най - удобно дозата в "нещо", и тъй като не знаех за съществуването на специални купички, ползам опаковки от Центрум /от Матерна също става/. Удобно и лесно, освен това гърлото на шишенцето изцяло влиза в шишето за хранене и няма риск от разсипване на млякото Sunglasses

# 13
  • Мнения: 88
Лятото ползвах такава. Беше с три отделения. От магазините за 1лв. Скоро гледах такава в магазина до Женския пазар, зад спирката на трамвая. Много е удобно, слагаш вода в термуса и може и цял ден навън без да влачиш цялата кутия с адаптето

# 14
  • Мнения: 7 803
А аз до сега си приготвях млякото от вкъщи  Rolling Eyes Проблем ли е ако си го носиш готово,разтворено във водичката?

смята се че готовото мляко трябва да се иzпие до 1 час може и да бъркам  newsm78 иначе ми се променя качеството

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Още една идея, ако няма от специалните кутийки за АМ. Кутийките за риболовни принадлежности (за баласт и кукички) са точно такива - с отделенийца и мърдащо се капаче отгоре. Биха свършили чудесна работа и вероятно са съвсем евтини, а и ги има във всеки магазин за риболовни такъми.

# 16
  • Мнения: 8 505
Аз слагах млякото в шишето,а водата-в термос,тъкмо така оставаше топла.

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз си ползвах кутийките от Матерната Wink.Не знаех,че има специални кутийки за тази цел newsm78.
А аз до сега си приготвях млякото от вкъщи  Rolling Eyes Проблем ли е ако си го носиш готово,разтворено във водичката?
Доколкото знам,не е хубаво да се приготвя предварително млякото.Приготвяш и даваш.

# 18
  • Мнения: 1 951
Благодаря на всички за идейките   bouquet
Това с кутийката за риболовни принадлежности е страхотно  newsm10

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А аз до сега си приготвях млякото от вкъщи  Rolling Eyes Проблем ли е ако си го носиш готово,разтворено във водичката?

смята се че готовото мляко трябва да се иzпие до 1 час може и да бъркам  newsm78 иначе ми се променя качеството


Не бъркаш  Peace
На всяко АМ си пише при готов разтвор до колко време се дава, май най-много беше 1 час

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм елементарен и неориентиран човек, но какво му е на простото бурканче за съхраняване на АМ  newsm78
Те тия дози задължително ли е да са дозите за конкретното мляко, а така или иначе се ползва мерителната лъжичка при дозиране. Ако взимам повече дози, просто си слагам вътре и една лъжичк
Аз съм от тия, дето не виждат какъв е проблема водзата да е в шишето, а да добавя АМто във водата. Моля, някой да обясни защо е толкова погрешно?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Има такива, виждала съм на Авент имам на Камера. НА Камера са на принципа на термосче- завиват се на винт четири дози една над друга, като най-отгоре има като гърло на бутилка с капаче, което също се завива/ама че го обесних и аз/...
Много са удобни и събират адаптирано/сухо/ мляко до маскималната доза, тоест 7 м.л..
Струват два лева Grinning!

# 22
  • Мнения: 2 768
Определено са много удобни тези кутийки! Събират 3 дози Ам. Освен на разходка  ги ползвах, когато правех мляко посред нощ  Tired. Или пък рано сутринта, както е сега  ooooh!.

# 23
  • Мнения: 4 187
И аз имам такава кутийка, но я ползавах за кашата, когато я приготвях на вън! Изключително удобно и полезно нещо  Peace. Моята е на Камера ,цена 3лв, на същият принцип като Авентската, тези за които гови Катюша не съм ги виждала  Grinning, .

# 24
  • Мнения: 1 489
Най-лесния вариант е Ам в шишето, от което пие детето (задължително да е сухо шишето) и в термосче водата нужното количество. Сипваш водата в шишето и готово. Hug
И аз съм процедирала по този начин.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
И моята е с 3 отделения и е на Камера. Мисля, че това е оптималния вариант - тези на Авент са по-скъпи, а тези в магзаините за 1лв. не знам да не са от някоя токсична пластмаса. Преди да купя кутийката ползвах тези които са в шоколадовите яйца: затварят се хубаво и пише че са от пластмаса за хранителни цели, но побират само 3 лъжички мляко, така че стават за по-малки бебета.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз ползвах пликчета с "ципче"отгоре- вземах си по- големички и ставаха за колкото искаш лъжички-а шишето ми е на Чико и е с широк отвор, но и в по-тесен става да го изсипеш без да разсипеш-дори на бабите приготвях ако оставаше за през ноща- докато свикнат
На вън вземах тервуса с вода и пликчето- слагам в шишето и готово
Сега пие мляко само сутрин и вечер- на вън сме с бурканчета и лъжичка ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 938
И аз ползвах такава, с три отделения и капаче отгоре, което си въртиш върху деленията, много е удобна. Моята е на Бебе Комфорт, може и кашата да си сипваш вътре, изсипваш в шишето и чиста работа. Събира по 7 м.л. Препоръчвам ти я горещо, особено през лятото за дълги разходки в парка, когато се налага да я храниш 2 пъти.

Купих я навремето от Малечко, около 12 лева ми се върти из главата, ама не помня точно  newsm78

# 28
  • Мнения: 7 640
дайте снимка на тия кутийки, моля!

# 29
  • Мнения: 481
И още една идея:
Използвай стерилните чашки за урина, които продават в аптеките - имат си капаче с винт и са достатъчно големи (ако вземеш от по-големия размер)

# 30
  • Мнения: 108
Бихте ли ми обяснили тези кутийки могат ли да се стерилизарат? И изобщо, не е ли по-нехигиенично да се премества АМ от контейнерчето, в което си е?

# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
дайте снимка на тия кутийки, моля!

Предполагам, че Авент-ската е тази от сайта им:
http://www.avent.com/uk/en/bottlefeeding_accessories.php

# 32
  • Мнения: 1 110
И кутииката на Avent и тази на  Nutrilon ги слагам в стерилизатора и са ОК. За по -сигурно прочети на упътването на етикета преди да купиш. Кутииката на Авент е с 2 купички - едната е с 3 деления и тя се слага в друга която си е купичка обикновена, та може и така да се ползва само като купичка с капаче. Ама че го обясних.... дано да се разбра Rolling Eyes

# 33
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Най-лесния вариант е Ам в шишето, от което пие детето (задължително да е сухо шишето) и в термосче водата нужното количество. Сипваш водата в шишето и готово. Hug
До сега не съм се сетила. Преди като бяхме само на АМ носех и термоса и кутията и шишето  Crazy

# 34
  • Мнения: 1 014
Още една идея, ако няма от специалните кутийки за АМ. Кутийките за риболовни принадлежности (за баласт и кукички) са точно такива - с отделенийца и мърдащо се капаче отгоре. Биха свършили чудесна работа и вероятно са съвсем евтини, а и ги има във всеки магазин за риболовни такъми.

Аз не бих препоръчала такава кутийка, все пак пластмасата, от която е изработена не е за хранителни цели и не би трябвало да се използва за такива, особено за бебе. По същия начин стои и въпросът с чашките за стерилна урина. Може да съдържат в състава си вредни за здравето компоненти - затова на пластмасовите кутийки и чашки обикновено е отбелязано, че са за хранителни нужди - един такъв знак виличка и лъжичка или е изписано с думи.

# 35

tezi kutiki sa na AVENT i naistena e mnogo udobna

тези кутийки са на AVENT и наистина е много удобна

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 16:58 от Vivi

# 36
Аз имам такава на Авент-http://www.avent.com/uk/en/bottlefeeding_accessories.php-най-горната картинка.Има 3 деления и там слагаш необходимата доза от млякото.Капачето е с "клапичка" отгоре и просто завърташ и изсипваш.После можеш да използваш кутийката,като махнеш вътрешния разделител.
Общо взето можеш спокойно и да не си купуваш.

# 37
  • Мнения: 2 677
Най-лесно ми е сухото количество АМ в едното шише, водата в друго шише (или термос) и после само "джуркаев".  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 865
И аз ползвах такава, с три отделения и капаче отгоре, което си въртиш върху деленията, много е удобна. Моята е на Бебе Комфорт, може и кашата да си сипваш вътре, изсипваш в шишето и чиста работа. Събира по 7 м.л. Препоръчвам ти я горещо, особено през лятото за дълги разходки в парка, когато се налага да я храниш 2 пъти.

Купих я навремето от Малечко, около 12 лева ми се върти из главата, ама не помня точно  newsm78
и аз ги видях в малечко.струват 10лв и изглеждат много удобни newsm78

# 39
  • Мнения: 128
Имам такава на Chicco с три отделения. Много е удобна.

# 40
  • Мнения: 451
Аз имам от контейнерите на Бертони. Четири броя в комплект, 2-3лв струват. Има ги в Хит. Много е удобно, слагам си нужното количество вода в шишето и съответното млеко в контейнера.Предполагам всеки друг тип съд ще свърши същата работа.

# 41
  • Мнения: 553
Аз също имам такава кутийка  Peace
Моята е на "Бертони" и струва 4 лв. Купена е от "Бебе +" в Дианабад. Мога да кажа, че това е една от най-добрите ми покупки. Синът ми все още пийва млекце през ноща и ми е много удобно да сипвам направо млякото в шишето. Когато беше по-малък носех навън термос, шише и кутийката  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 718
Аз имам такава на Mothercare и една на Чико. Много са удобни.

# 43
  • Мнения: 50

И аз вчера си купих такава кутийка на АВЕНТ и веднага я ползвахме на следобедната ни разходка.

Много е удобно и не съжалявам че дадох 15 лева тък като ползвам и стерилизатор и шишета на АВЕНТ и си я стерилизирам.

# 44
  • Мнения: 2 249
има и на чиполино-струва към 3 лева-много е удобна-има я в пигихауса и в хиполедна със сигурност
ази на авент е малко поголяма и е 12лв иначе върши същата работа

Общи условия

Активация на акаунт