Царевични пръчици

  • 4 744
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Трябваше ни нова тема, защото за 7 години много нови неща са добавили в храната  Laughing Та, вие какво мислите за тези пръчици? Аз лично давам на детето си, то и без това яде пакет веднъж на 2-3 години. Обаче има някакв STARS, онези със ``Ииии със солчица`` и т.н. Те по-добре ли са от другите? Лично според мен пръчиците не са толкова зле. Да, пълни са с боклуци, но то не е като да не ти се случва да си ги опитал или да искаш да ги пробваш. Същата история е и с макдоналдса, ама да не се отклоняваме от темата  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 39 433
Ай, сега за тоя МД ще те изядат с парцалите  hahaha

# 2
  • Мнения: 607
Ай, сега за тоя МД ще те изядат с парцалите  hahaha

Какво е МД?

# 3
# 4
  • Мнения: 46 551
Купувала съм като беше съвсем малка и ревеше, че ги иска, защото другите деца ги държат. Не ги ядеше обаче, бодваше 2 и после само гушеше плика.

Не знам на колко е детето, но гледай да му изграждаш навици, че после като тръгне на училище ще е много трудно. Не е фатално да изяде един пакет от време на време, но разяснявай кое е вредно и кое полезно. До какво води. И то в случай, че самото дете поиска. Ако не се сети няма нужда насила да го даваш.

Аз купувам всичко, което поиска, но от съвсем малка започнах да й обяснявам кое какво е и се контролира сама. При пътуване разните му брускети и разновидности взимаме, другото, което обичаше е чипс, но след като братовчедка й веднъж започна да повръща от купешки повече не е искала  Mr. Green
Сладолед ни е другото изкушение.
В МД заради играчките ходехме 1 път годишно, но май ги позабрави.
Дюнер хапва 1-2 пъти месечно.
Това е май.

# 5
  • Мнения: 24
То детето ми отдавна си е на училище. 11 години, почти 12. Дюнер от няколко години не сме яли...Знам, че е голямо, ама исках и вашите мнения да чуя, че не съм кой знае колко запозната  Grinning Не се сърди човече, тя е повръщала или от алергия, или го е яла тоя чипс през половин час  newsm78

# 6
  • Мнения: X
Давам на детето си от време на време. "Стар" едва ли са по-добри, мисля си, че са на същото ниво, но не съм кой знае какъв разбирач.

Постът на Не се сърди, човече е много хубав и го подкрепям напълно.

На мен като малка ми забраняваха всичко, което не е здравословно и в момента, в който започнаха да ми дават джобни за училище, започнах всеки ден да си купувам всякакви боклуци. И години наред ги ядях всеки ден, едва като станах на 20 се осъзнах (а може би наситих) и си промених навиците. При ММ е било подобно положението. И сега се опитваме да възпитаваме детето си по друг начин - с обяснения. Със забрани няма да стане, даже ще стане и по-лошо, а в днешно време вредните храни са в пъти повече от нашето време, че даже са и по-достъпни. Бабите се опитват да си налагат забраните и все се мусят като видят, че даваме сок/пръчици/сладолед на детето, но бързо ги "строяваме" и все по-рядко се обаждат вече.

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Бабите се опитват да си налагат забраните и все се мусят като видят, че даваме сок/пръчици/сладолед на детето, но бързо ги "строяваме" и все по-рядко се обаждат вече.

Значи само моите баби са на другата крайност - само да обърна гръб и веднага са набутали сладичко/хрупкащо и т.н.
Принципно не съм вманиачено стриктна, но бабите винаги уцелват момента преди/по време на хранене и без да питат.  ooooh!

При нас главните "изкушения" са сладолед, шоколад и солети. Царевичните пръчици признават само руските с кондензирано мляко. По някаква причина те ми вдъхват най-голямо доверие (най-вероятно просто така съм си внушила), но понеже рядко ходим в руския магазин, те не се сещат за него.
В общи линии в момента при нас положението е - ако го няма в къщи, не се сещат за него...

# 8
  • Мнения: X
Не са само твоите баби и моите са същите. Ако е в разумни граници, нямам против, но сутрин, обед и вечер, просто няма как да стане.
На 12 годишно дете как да забраниш да яде каквото и да е. Гледаш вкъщи да се храни пълноценно, другото вече не можеш да го контролираш.

# 9
  • Мнения: X
Ами почти всички баби, които познавам, са точно като вашите. На мен как пък поне една такава не ми се падна. Laughing Макар че то като ти дойде на главата е друго. Тогава сигурно щях да се оплаквам, че ми тъпче детето. Ама така е, няма угодия. Mr. Green
Мен друго ме дразни - че стриктно гледат всичко да им е здравословно, а те самите никак не пращят от здраве. Даже е точно обратното - все някакви проблеми имат и се мъкнат по доктори и пият шепа хапчета. А аз, дето поне 15 години прекарах във всекидневно тъпкане с какви ли не боклуци, в момента съм в отлично здраве. Ама продължават да си натякват колко правилно било тяхното мислене. Ами правилно е, ама за тях (макар да не виждам доказателствата, ама айде). За мен всички крайности са вредни. И така смятам да си възпитам детето - не трябва човек да се вманиачава в нищо. Те хората добре са я казали приказката за златната среда.

# 10
  • Мнения: 46 551
...Не се сърди човече, тя е повръщала или от алергия, или го е яла тоя чипс през половин час  newsm78

Не е яла много, не е имала и проблем с алергии.

Тя голяма вече, какви зрънчовци, направо за цигари трябва да започваме да се тревожим  Mr. Green ако много я влекат, подберете нещо, което не е много солено поне и определете на какъв период да се яде. А ако не се сеща не й напомняй  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 39 806
Моя син от време на време иска разни зрънчовци, но основно заради тъпите играчки в тях. Пакета се отваря, играчката се вади, а съдържанието остава за баща му Simple Smile Рядко се лъже да изяде 1-2.

# 12
  • Мнения: 18 000



Аз купувам всичко, което поиска, но от съвсем малка започнах да й обяснявам кое какво е и се контролира сама. При пътуване разните му брускети и разновидности взимаме, другото, което обичаше е чипс, но след като братовчедка й веднъж започна да повръща от купешки повече не е искала  Mr. Green
Сладолед ни е другото изкушение.
В МД заради играчките ходехме 1 път годишно, но май ги позабрави.
Дюнер хапва 1-2 пъти месечно.
Това е май.

И ние сме така, не забранявам строго, но тя и не залита особено.
Нашата слабост са чипсовете и бисквити TUC, направо ги обожава тия 2 неща, затова тях гледам ограничавам.
Въобще не си пада по сладко, вафли и т .н.

Сладолед давам, по един на ден задължително се яде

# 13
  • Мнения: 2 156
На 12 можеш да започнеш да я учиш да готви - така по-осмислено ще разбира и учи, какво не и какво да, и защо.
На моя младеж не му налагам забрани; на тоя етап само го ограничавам. За късмет, околните възприемат добре желанието ми джънка да се дава в ограничени количества, след като е ял, а не по всяко време. И не постоянно.

Последна редакция: чт, 02 юли 2015, 14:29 от *Мириам*

# 14
  • Мнения: 4 708
Аз от такива пръчици само дето не пукнах един път от киселини, имах чувството, че ще си изповръщам червата. Sick А детето не обича, яло е няколко пъти по 1-2, когато са я черпили навън, но съм купувала в нас някакво натурели, уж че нямало кой знае какво у него, но пък съм си го изхвърляла, в нас не ги иска. На 1г и 11м е, много е злояда, и от вредните храни яде само чипс /еднократно купуван, но учудващо си ядеше с кеф/ сладолед, барни с горски плодове, и май солети, но тях също по 1-2 само ако я черпят.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт