Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 980
Все бях виждала изперкали продавачки и собственички на бутьици, ама чак с такава лудост не бях виждала.

# 1
  • Мнения: X
Защо? Кое и' е изперкалото? Не виждам нещо чак толкова фрапиращо. Simple Smile По закон не е задължена да приема рекламации, без наличието на някакъв доказан дефект по дрехата. Peace

# 2
  • Мнения: 3 784
 smile3507  Беше обсъдена вече, в съседната тема за продавачките.

# 3
  • Мнения: 1 005
Жив късмет , че не наби клиентката .  Joy

# 4
  • Мнения: 8 906
Чак днес гледах клипчето и ми дожаля за жената, собственичката. Даже не се изхилих на бургаския й акцент, а обикновено той винаги ме разсмива. Поведението й беше много грозно, но ми се струва, че има предисто/е/рия.

# 5
  • Мнения: 1 365
И според мен има предистория. Рускинята много хубаво си седи мирно и снима, но преди това какво е ставало само те си знаят.
Руснаците в голямата си част имат отвратително поведение, разбираемо е отвътре да ти кипи, но не трябва да се показва.

# 6
  • Мнения: 980
smile3507  Беше обсъдена вече, в съседната тема за продавачките.

Пропуснала съм го ... аз днес го видях клипчето.

На мен ми е ужасно грозно такова поведение да хвърля на земята чантата със стока, закупена от нейния 'бучик' (и вероятно с логото на бутика) и да посяга на клиентите.
Няма значение колко са нахални, нагли и как са те изкарали извън нерви ... за мен такова поведение от собственик на бутик е недопустимо.  ooooh! 

# 7
  • Мнения: X
А допустимо ли е клиентът ти
- да те псува на майка за нещо, което не зависи от теб
- и той знае, че не зависи
- и е приятел на шефа ти?

Не гледах клипа, ама като прочетох рускиня - няма и да го гледам. Виждала съм как клиент посяга на продавачка или й се слага. И от двете страни съм била, още не мога да преценя повече боклуци сред клиентите ли има, или сред продавач(к)ите. За собствениците е ясно, там читавите са изключение.

# 8
  • Мнения: 2 241
Къде видяхте да хвърля по земята нещо?...
Чудя се,защо не е показано поведението на клиентката, а само виковете на продавачката?...
Поредната глупост - ужасно преекспонирана и раздухана... ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 600
Къде видяхте да хвърля по земята нещо?...


Гледай клипа докрая.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А допустимо ли е клиентът ти
- да те псува на майка за нещо, което не зависи от теб
- и той знае, че не зависи
- и е приятел на шефа ти?
...
Ако и да не е допустимо, има друг цивилизован начин да обясниш на клиент, че няма да му възстановиш сумата и да го помолиш да напусне обекта, заради неприлично държание. Тази собственичка на бутик изглежда се намира в мол и може да извика охрана и дори полиция, ако някой клиент се държи нагло. А тя като първата селянка се е разкрещяла и блъска и хвърля и крещи. Като си с лабилни нерви и не понасяш клиентите си, ходи на лекар и се лекувай.

# 11
  • Мнения: 110
Имам магазин на морето от 5 години . Работи само през летния сезон , и както се досещате клиентите са предимно руснаци . Нагли , безочливи хора ! Купуват , носят по 1-2 седмици дрехи и обувки , и идват после да ги върнат , и разбира се да си искат парите , защото мъжа и не я харесал , защото не било нейния цвят , не било нейния модел . Многократно сме връщали пари , за да избегнем подобни скандали , и сме бракували въпросната стока . Носени обувки , с изтъркани подметки , носила ги , ама разбрала , че не и били удобни и идва да си иска парите . Многократно съм им казвала , че законите в България позволяват рекламация в определен срок от време , че дадения продукт трябва да е върнат в състоянието в което е закупен / не обличан , не обут , с етикет / , но те най-нагло ми заявяват всеки път , че много добре си знаят правата . Така , че аз напълно разбирам продавачката на дадения бутик ...

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето че така сте ги научили и те затова така се държат.
Защо не си сложите огромна табела в магазина на руски - закупена стока не се връща? Може би няма да имате и тези клиенти?

# 13
  • Мнения: 110
Имаме 2 табели , отделно извадени малки бележки , със същия надпис , които слагаме в торбичка при всяка покупка . Прави сте , че така сме ги научили , но когато в магазина има 10 човека , и дойде една и се разкрещи , заради това , че е купила нещо и не искаме да и върнем парите , тези 10 човека просто спират да гледат и излизат , губим други клиенти , заради някакви истерички .

# 14
  • Мнения: 1 485
Ама пък поне всички рзбрахме за "бучика" й, че чак и в новините беше... Както се казва, лоша реклама няма. Според мен посетителите в магазина й са се увеличили, било то и само от любопитстващи.

# 15
  • Мнения: 19 082
Гледах (слушах по-скоро) интервю със собственичката в предаването на Милен Цветков. Доколкото разбрах, точно това е станало - поносила е панталона рускинята и е решила да го върне, защото ѝ бил малък. Собственичката каза, че има запис от охранителните камери в магазина, където се вижда, че първо едната рускиня (дъщерята май) е започнала да снима още в началото, при връщането, а после и другата е започнала да снима. Панталонът е платен с карта, парите още не са били преведени в сметката и не са били налични. Собственичката е предложила замяна на стоката или безсрочен ваучер за сумата, с който може да се вземе по всяко време друга стока от магазина. По закон не е била длъжна да връща пари. Ядосала се е заради снимането ѝ без разрешение и докато едната рускиня е снимала с телефона, другата ѝ е показвала среден пръст, което се виждало и на охранителните камери.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази рускиня ни е направила услуга като е пуснала клипчето сред себеподобните си. Тъкмо да видят колко сме зли и да не си позволяват друг път такива волности.

# 17
  • Мнения: 3 784
Имам магазин на морето от 5 години . Работи само през летния сезон , и както се досещате клиентите са предимно руснаци . Нагли , безочливи хора ! Купуват , носят по 1-2 седмици дрехи и обувки , и идват после да ги върнат , и разбира се да си искат парите , защото мъжа и не я харесал , защото не било нейния цвят , не било нейния модел . Многократно сме връщали пари , за да избегнем подобни скандали , и сме бракували въпросната стока . Носени обувки , с изтъркани подметки , носила ги , ама разбрала , че не и били удобни и идва да си иска парите . Многократно съм им казвала , че законите в България позволяват рекламация в определен срок от време , че дадения продукт трябва да е върнат в състоянието в което е закупен / не обличан , не обут , с етикет / , но те най-нагло ми заявяват всеки път , че много добре си знаят правата . Така , че аз напълно разбирам продавачката на дадения бутик ...

При това сте задължени да приемете, само ако стоката е дефектна. Няма закон в България, който да задължава търговците да приемат обратно стока с мотива "цветът не хареса на мъжа ми".

Последна редакция: нд, 05 юли 2015, 02:20 от Nickkie

# 18
  • Мнения: 110
Трудно е да се разбереш с това племе , повярвайте ми ... Те ни смятат за техни слуги , прислуги и каквото друго се сетите . Те сами са го казвали - "Вие разчитате само на нас ; Добре , че сме ние и т.н " , съгласна съм , че е така , но чак да злоупотребяват с това ...

# 19
  • Мнения: 19 082
Всъщност собственичката би могла да осъди рускинята, защото по закон е забранено заснемането на лица, които не са публични личности, без тяхно разрешение и публикуването на такъв снимков и видео материал. Както и собственичката не би могла да публикува за лични цели заснетото от охранителните камери и не го е направила. Но подобни записи от охранителни камери може да се изискат законно от полицията или съда.

# 20
  • Мнения: 1 365
Ще ми стане приятно да я осъди, признавам си по лични пристрастия. Просто да разбере, че не може човек да им се върти на малкия пръст.

# 21
  • Мнения: X
Нека уточним нещо - продавачи, които имат позиция и нерви, не скачат на невинен клиент и не избухват безпричинно, нито правят циркове. Никога. А другите по правило не се задържат дълго в обслужващия сектор.

Между другото, няма по-гнусни от българските и от руските парвенюта. Само човек, който не е работил с/за такива, не знае какво представлява човек от тези две нации, видял се с 2 стотинки повече.

# 22
  • Мнения: 4 292
Убедена съм, че рускинята яко и е вдигнала кръвното преди показаното. Към рускините като клиенти имам особена антипатия, можеш 100 пъти да си обясняваш, те няма да те чуят, знаят си тяхното и накрая започват да крещят, ужасни са!

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Убедена съм, че рускинята яко и е вдигнала кръвното преди показаното. Към рускините като клиенти имам особена антипатия, можеш 100 пъти да си обясняваш, те няма да те чуят, знаят си тяхното и накрая започват да крещят, ужасни са!
И така да е. Можеше да извика охраната, ако рускинята е прекрачила някои правила, но не и да крещи, да хвърля, да блъска.

# 24
  • Мнения: 4 292
Е, разбира се, че не е редно, но явно до толкова са и издържали нервите. Аз съм била в спор с рускиня от страна на учреждение, отвътре всичко ми е бушувало, едвам съм се сдържала, кръвно сигурно 200, учестен пулс, червена, зелена, но съм знаела, че не мога да крещя, пък и да крещя файда де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт