Червени петна по кожата на краката

  • 12 407
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,нов съм във форума но искам да попитам за един проблем който ме притеснява.Преди 2 дена ми се появи червено петно на лявата ръката което сърбеше и на дясната ръка две червени чертички който също сърбяха.
Късно вечерта ми се зачерви кожата на двата крака от глезена до коляното но само отзад и отгоре на стъпалото.Кожата сърби пари няма пъпчици.
На сутринта отидох на лекар каза ми че това е остра алергична реакция от контакт с нещо.Аз имах съмнение че е от омекотителя с който са прани чаршафите но тя ми каза че не е от него.Изписа ми Дексаполкорт и ми би инжекция.След 24 часа нямаше никакъв ефект сърбежа е доста силен и забелязах че целия прасец на десния крак до кокалчето на стъпалото се е подул.
И кожата е опъната и болезнена.Пак отидох на лекар и ми изписа Фулцинар и Алерцит.След на мазването с Фулцинар има облекчение от към сърбеж и от към парене.
А засегнатата кожа на десния крак стана тъмно червена до лилава на левия крак си стои червена а на ръката петното поизбледня.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Притеснява ме отока на десния крак.

# 1
  • Мнения: 10 057
Дерматолог ли те гледа или ЛЛ ?
Ако е ЛЛ, не знам дали е сигурен в диагнозата и лечението.

# 2
  • Мнения: 5
Да Дерматолог ме прегледа.

# 3
  • Мнения: 2 495
Ако не спада отока ,отиди в приемен кабинет на ВМА,ще те приемат в токсикологията.

# 4
  • Мнения: 5
Забравих да спомена че съм от Бургас и ВМА ми е малко далечко.
А тука незнам кои лекари са кадърни дерматолога при който отидох ми го препоръча приятел.
Казва се Д-р Николина Колева.

# 5
  • Мнения: 1 048
Н е знам дали ще съм полезна,но ще споделя. Преди години така ми пламваха и на м ен ръцете,краката глезен -коляно,понякога бедро
Отидах на лекар -дерматолог. Оказа се копривна треска (наистина обривът беше епизодичен и по вид все едно ме е жулнала коприва). Нищо не пих,нито се мазах. Постави ме на диета -повечко пресни плодове и зеленчуци,по възможност с доказан произход ( с и деята да избягвам нитрати и Е-та) и хлебни сухарчета,чай. Бях забелязала също,че ако пиех нещо с мляко напр кафе,капучино.,пак пламвах .
НО като че ли осн причина беше стрес на раб място. Като напусна,вс се оправи от раз ..
това е моят казус в резюме

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 23:19 от monicat

# 6
  • Мнения: 5
Изчетох всичко каквото пише в нета и симтомите отговарят на копривна треска.Но преди около седмица ме заболя палеца на крака направиха ми изследване и се оказа че пикочната ми киселина е висока и това е подагра.Записах час при Ревматолог но чак за 17-ти.
Чудя се дали този кожен проблем не свързан с това.И съм на диета в момента не ям храни който съдържат пурини.
Докато не отида на лекар и не ми предпише диета и лекарства.
Не мога да разбера още от какво се получи от храна ли от нерви ли.
То още няма 24 часа от както се мажа с Фулцинар и пия Алерцит.

# 7
  • Мнения: 10 057
Виж Това
Може да те облекчи до прегледа
Хапчетата са билкови, пила съм ги след дълго пътуване и отоци по ходилата.

# 8
  • Мнения: 5
Виж Това
Може да те облекчи до прегледа
Хапчетата са билкови, пила съм ги след дълго пътуване и отоци по ходилата.

Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт