Проблем с магазини за обувки КК

  • 1 119
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Хора малко помощ: Купихме сандалки от КК на детето, обаче след 3-4 обувания и подметката се беше изтъркала от външната страна на петата. Логично решихме да направим рекламация и да я занесем в магазина. Взеха обувките за поправка но ги върнаха след 2 дни без да бъдат оправени: "сервизът" казал, че не могат да бъдат ремонтирани ?!? и с отказ за подмяна без никаква причина. Проведох разговор с  някаква "мениджърка" от КК като се опитах да и обясня, че ако една стока се повреди по време на гаранционният срок и не може да бъде поправена то тя подлежи на замяна. От нея получих много странен отговор: Фирмата производител на подметки произвеждала с 0% брак и не могло да има производствен дефект, проблема бил в нас и точка, няма да ги поправят или да ги заменят. Също така всички обувки които се продавали били направени от един и същ калчук по една и съща технология. Защо тогава други техни обувки които носиме нямат износване ? Е определено това ще са последните обувки които купуваме от тях. Аз и казах, че и кондомите ги тестват, но ти дават 95%  сигурност и има едни 5% шанс да стане фал  Simple Smile
Някой може ли да каже освен в Комисията по защита на потребителите къде още може да се оплача ? Примерно може да пиша тук Simple Smile.
Между впрочем на дадената госпожа/ица се опитах да и обясня, че ако докато ги носи обувките и падне защото подметката е крива то мога да съдя КК (Е аз определено няма да му ги дам да ги носи). Тя ми отговаря: Но те когато са ви ги продали са били здрави WTF? Ако си купите обувки с токчета и на вторият ден ви се счупи токчето в последствие вие падате и си чупите ръката ще съдите фирмата производител много ясно.

# 1
  • Мнения: 1 359
Обърнете се към защита на потребителя. Simple Smile http://www.kzp.bg/

# 2
  • Мнения: X
КЗП са адекватни, може да подадеш сигнал онлайн.

# 3
  • Мнения: 11 394
Жалко, че губите нерви за това  Peace Надвам се КЗП да помогне.

Ако си купите обувки с токчета и на вторият ден ви се счупи токчето в последствие вие падате и си чупите ръката ще съдите фирмата производител много ясно.

Това не съм убедена, че става извън филмите ...  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: X
А ето малко сбит преразказ на разговора ми с мениджърката:
- Добър вечер, закупихме си от вас 2 чифта обувки, обаче на единият чифт подметката се изтърка и е опасна за ходене. От ваша страна обаче ремонта беше отказан. По закон ако дадена стока се повреди по време на гаранционният срок и продавача не може да поправи стоката до 30 дни, то тази стока подлежи на подмяна. Наскоро ми смениха техника за 800 лв, защото от сервиза немогат да я поправят.
- Ами от "сервиза" е отказана рекламация и не подлежи на поправка.
- Тогава трябва да ми смените обувките.
- Не не може, може да са носени неправилно и да са търкани от някаква гума на колело или нещо друго.
- Обувките са обувани само 3-4 пъти, детето не кара още колело, а и са изтъркани от външната страна на петата, то трябва да ходи като патица за да успее да ги изтърка там.
- На всички наши обувки подметките са направени от един и същ материал и фирмата производител до сега няма повредена подметка.
- Тогава защо на другият чифт обувки подметката не е изтъркана. Вие тествате ли всяка една подметка за дефекти. Кондомите ги тестват и пак не ти дават 100% ефективност, а 95%.
- Ние нищо не можем да направим.
- И между впрочем да ви кажа. Ако детето вземе и падне докато носи тези обувки, защото са с крива подметка и се нарани мога да ви съдя.
- Когато са ви продадени обувките те са били здрави, не може да ни съдите.
- Ако си купите печка и тя е здрава когато я тествате в магазина, обаче ако след няколко месеца някой кабел се развали и ви удари ток, то може да съдите фирмата производител.
- Не може да сравнявате обувки с печка.
- Ами тогава ако си купите обувки с токчета и ви се счупи токчето на  вторият ден, вие падате, чупите си ръката - със сигурност ще съдите фирмата производител нали.
.... Мълчание.
- Съжалявам рекламацията е била отказана.
- Искам само да ви кажа, че мое право е да подам жалба в комисията за защита на потребителите при това положение, а вие бъдете спокойни няма да му дам да носи тези обувки.
- Ние нищо не можем да направим повече, подайте жалба.
- Довиждане.

# 5
  • Мнения: X
За нещо подобно едва ли ще ти обърнат внимание в КЗП, но нищо не пречи да пробваш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт