Коя е любимата ви книга?

  • 20 914
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 228
Прочела съм много книги досега, но определено мога отлича една най-любима сред всички тях. "Портретът на Дориан Грей" от Оскар Уайлд. Пълна с остроумни мисли. На първо четене доста от тях изглеждат чисто хумористични, предизвикват смях. Но като се позамислиш малко, може даже да ти се доплаче.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Две са. "То" на Стивън Кинг и "Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл. На тези книги не мога да се наситя, в момента, в който стигна до края пожелавам пак да започна отначало.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 037
Коя е любимата ви книга? Защо? Колко често я препрочитате?

Абсурден въпрос, бих казала, що се отнася до четящите хора. Ако си прочел десетина книги в живота си,  лесно е да откроиш една. Но всеки наистина четящ човек, би отговорил, струва ми се, че няма как да посочи една или дори пет например.

Лично мнение. Не се заяждам, Естел Бързоход. Hug

Невинаги и невсеки може да отличи една, независимо дали е четяш или не. Но въпросът за мен не е абсурден.

Май съм прекалила, да.  Embarassed

# 33
  • София
  • Мнения: 6 219
Всъщност се замислих как можем да преформулираме темата така, че човек да може да отличи няколко книги (ако не една единствена).

Може би аз бих попитала "коя е книгата, която е в пълен синхрон с вътрешното ви аз?"/ "Коя е книгата, която най-точно ви определя като човек?" Не по-малко трудно за отгоор де Simple Smile

# 34
  • Мнения: 829
Темата е полезна. Всеки споделя книгите, които са му повлияли. Един споделя, друг харесва и прочита. Освен това, точно хората, които са изчели много книги ще отсеят наистина най - добрите (за тях) и ще помогнат на тези, които се оглеждат за нещо стойностно за четене.

# 35
  • Мнения: 2 622
„Мравки и богове„ на Стефан Цанев-преобърна душата ми наопаки, препрочитам я поне веднъж годишно.
Почти всичко на Исабел Алиенде, обожавам тази писателка!
„Тереза Батиста уморена от битки“ на Жоржи Амаду.

# 36
  • Мнения: 21 450
"Ребека, господарката на Мандърлей".

# 37
  • Мнения: 2 854
Не мога да посоча една любима книга, защото имам много любими книги  Grinning

Ако дадена творба ме е докоснала по някакъв начин, ако ми е дала нещо от себе си, ако времето, което съм прекарала с нея е било пълноценно, то тя задължително ще ми бъде любима.

Последната книга, която ме дари с духовно обогатяване беше "Нощем с белите коне"   Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 818
на мен лично любимата ми книга е "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин, защото ме впечатли още от първото изречение и всеки път откривах по нещо от себе си в Елизабет, въпреки че по едно време ужасно много ме дразнеше и ако беше пред мен, направо щях да и избода очите хд освен това книгата е пълна с цитати, които описват живота и те вдъхновяват по всякакъв начин.. и не на последно място естествено е и Дарси  Heart Eyes много го обичам  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 5 278
Честно казано не мога да кажа, че имам любима книга и никога не препрочитам, просто защото ми разваля някак усещането за книгата, което съм имала, но най-много ми въздействаха ккнигите на Ерих Мария Ремарк. Много харесвам книги за концлагерите, за онова тежко време, изумява ме как е възможно човешкия мозък да възприеме такава жестокост за нещо нормално. Става въпрос за тези, които са я прилагали и как са оцелявали другите при такива условия.
Също и Архипелаг Гулаг на Солженицин  Sad
Списъкът на Шиндлер не съм чела обаче, а отдавна съм го запланувала.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 14:33 от Джинa

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 311
Ако трябва да посоча само една най-любима книга, вероятно бих казала "Отнесени от вихъра"Heart Eyes Чела съм я два пъти (в рамките на по-малко от година  Mr. Green), а след това съм препрочитала само отделни глави. Обожавам Скарлет - повърхностна, наивна, но в същото време изключително борбена, силна и предприемчива, невероятен герой.  Heart Eyes

Другите книги, които съм чела повече от веднъж и които някой ден бих прочела пак, са "Под игото" и "Тютюн", "1984" на Оруел и поредицата за Хари ПотърBlush Тях също смело ги слагам в графа "любими".

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"На изток от рая" - Стайнбек.
С мъдростта и дълбочината си ме спечели. При всеки нов прочит откривам нещо важно и ценно за мен.

Иначе любими имам много, няма как да ги изброя всички.

# 42
  • Мнения: 18 555
"Гордост и предразсъдъци"  на Джейн Остин.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Забравих да спомена "Севилското причастие". Невероятна книга с много въздействаща атмосфера, пренася те директно на място...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
"Отново и отново", Клифърд Саймък. Лека за четене, но казваща толкова много и даваща толкова много надежда. Надявам се наистина да е така. Peace

Като бях дете, и на мен любимата ми беше "Братята с лъвски сърца" на Астрид Линдгрен.

Имам и любим разказ - "Ами ако" на Айзък Азимов. Heart Eyes

Поглеждайки трите писания по-горе, сама стигам до извод за себе си, че обичам книги, в които има предопределеност, живот и след смъртта и надежда. Grinning

А иначе - обожавам как пише Стивън Кинг, нямам негова нелюбима книга - грабва те, пренася те в друг свят и не те пуска до последния ред, а после ти се иска и още, и още, и още...

Поне 2/3 от изброените дотук в темата са ми близки до сърцето книги и автори, наистина ми е трудно да се огранича до посочването на една. Rolling Eyes



Общи условия

Активация на акаунт