Кое е това насекомо

  • 1 581
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, от няколко дни ни нападнаха ето тези насекоми, летят малко:

Влизат през мрежата на на прозореца и си намират цепнатини през които се промушват. Сравнително малки са, на дължина са под 1см. Пръсках с някакъв спрей против насекоми, но днес пак са навлизали.
Всякакви предложения са добре дошли.

# 1
# 2
  • Мнения: 6 601
баба ми им казва "жътварки", безобидни са, но много досадни. райд против насекоми, от тези, които се слагат в контакта, сякаш ги държи надалеч. поне скоро не сме ги виждали да правят набези в къщата.

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря sylviana. Вече сложих и напръсках.
Наистина изглеждат голяма напаст...
А са и плъзнали по фасадата на блока и ги видях и на стълбището, съседите също се оплакват.
Не знам какъв би бил най-добрият подход, за да не се допусне да завладеят сградата.
Нямам много опит в борбата с подобни твари, но ще трябва някакъв план за действие.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 26 467
преди малко и аз хванах една да лети в стаята...как е влезнала,навсякъде сме с мрежи...може би е била на прането,което вкарах преди това...

# 5
  • Мнения: 3
Мрежите не ги спират тия гадини... Намират си откъде да влезнат.

# 6
  • Мнения: 19
Къде живееш? В София ли си? Мен последните два дни ме хапят, особено по центъра. Хапе остро и се усеща доста, лесно се убива, но минава сравнително бързо и не прави пъпки. Не знаех какво е, пак добре че видях тази тема. Имам чувството че ще стане някаква епидемия, защото това лято буболечките ми се виждат в повече. На нашия блок и лястовици почнаха да гнездят, което никога преди не е било.

Общи условия

Активация на акаунт