Боя за коса - Вlond 38 - Клуб на блондинките

  • 93 108
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Чаровни мами, моля ви за съвет.
Боядисвам се с
L'oreal Excellence номер 9. Боята ми действа страхтно на косата. Цветът е траен и доста сполучлив:
http://s15.postimg.org/fiyiybxtn/image.jpg
Но преди седмица направих грешката да се боядисам с Olia 10.1 и косата ми стана буквално бяло-сива. А исках просто по-студен нюанс на косата, но бяло-сивото не ми отива изобщо!!!! bTW garnier olia e хубава боя с изключително наситен цвят...
Днес се боядисах с моята си боя и номер, но сивият отенък не се премахва.
Моля ви, дайте идея с каква боя да си върна старият цвят. Не издържам повече така, все едно не съм аз Sad((

# 31
  • Мнения: 2 352
И аз бавно и славно вървя към русото, имам още един месец изрязване и започвам да мацам  Laughing
А така ли изглежда окислителя на Колестон
Скрит текст:
~Artemis~ Страхотен цвят  Heart Eyes Колко процента окислител ползваш?
Така изглежда, да.
Артемис, светъл ли е корена ти? При мен май девет оксидант не може да изсветли. Много ми харесва как се е получило.
Относно свалянето на отенъка действат маски за коса с масла, витамин ц, повече миене на косата с шампоан, видях че косата ти е леко медна, поне така ми изглежда на снимката, може да си вземеш балсам на Престиж, има един Капучино, прави топъл отенък, мажеш от него на суха коса по дължините и стоиш 10 15 максимум 30 мин. Също действа.

# 32
  • Мнения: 63
  Здравейте момичета! Купих си т.н. прахообразен изсветлител, но ощ е нямам куража да се намажа  Mr. Green
http://www.beauty.store.bg/p131470/elea-professional-colour-care … itel-za-kosa.html
Ползвал ли е някой боята на ELEA и какви са мненията Ви! Веднага русо ли хваща? Аз съм с кестенява коса, да не стана рижава? Помагайте!  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 164
Brumnmm
Да корена ми е светъл и затова лесно се изсветлява и косата ми  Peace

# 34
  • Мнения: 19
http://s21.postimg.org/565amk7wn/image.jpg
Ето такава ми е косата в момента, цветът е интересен, но НЕ моят!!!
 Благодаря, но мисля да избегна балсамите Престиж. Достатъчно дълго си възстановявах косата, за да я окепазя отново. Просто косата ми е тънка, но към днешна дата е с изключително здрав косъм. Simple Smile  
Боите с топли отенъци съдържат номер 3, нали? Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 юли 2015, 14:00 от Denimommy

# 35
  • Мнения: 14
Момичета, да ви се похваля и аз вървя бавно и славно към русото. Бях с черна коса и сложих 2-3 пъти ефасора на Лореал. Сега съм шарена правя почивка да си се заздрави косата и почвам да изсветлявам още  Whistling Whistling Сега съм средно кафяво, ако може препоръчайте нещо щадящо, но да изсветлява добре  Embarassed Моля се накрая да не остана по голо теме  Praynig #2gunfire

# 36
  • Мнения: 310
Здравейте, момичета. Скоро ще се боядисвам с Majirel, но още не съм си избрала нюанс. Искам да се получи нещо като на снимката. Трябва ли да смеся няколко нюанса? Някой смесвал ли е виолетови с бежови или платинени оттенъци от ниво 9? Примерно 9.22 + 9.13/9.1 

# 37
  • Мнения: 9 991
Здравейте, момичета. Скоро ще се боядисвам с Majirel, но още не съм си избрала нюанс. Искам да се получи нещо като на снимката. Трябва ли да смеся няколко нюанса? Някой смесвал ли е виолетови с бежови или платинени оттенъци от ниво 9? Примерно 9.22 + 9.13/9.1  

Това за мен е пепел, като тези отенъци се получават заради основата, окислителя и предишни боядисвания. И моята е така.

# 38
  • Мнения: 310
Здравейте, момичета. Скоро ще се боядисвам с Majirel, но още не съм си избрала нюанс. Искам да се получи нещо като на снимката. Трябва ли да смеся няколко нюанса? Някой смесвал ли е виолетови с бежови или платинени оттенъци от ниво 9? Примерно 9.22 + 9.13/9.1  

Това за мен е пепел, като тези отенъци се получават заради основата, окислителя и предишни боядисвания. И моята е така.

Ти с каква боя се боядисваш?

# 39
  • Мнения: 9 991
Здравейте, момичета. Скоро ще се боядисвам с Majirel, но още не съм си избрала нюанс. Искам да се получи нещо като на снимката. Трябва ли да смеся няколко нюанса? Някой смесвал ли е виолетови с бежови или платинени оттенъци от ниво 9? Примерно 9.22 + 9.13/9.1  

Това за мен е пепел, като тези отенъци се получават заради основата, окислителя и предишни боядисвания. И моята е така.

Ти с каква боя се боядисваш?

Боята не мисля е от огромно значение, а основата. Моята си е шарена в оригинал. Отгоре е светла и изсветлява от слънцето, отдолу по тъмна. Правила съм се с по-светла боя, сега с проф. с 9 окислител, но ми идва силен, последно смесвах, сега ще пробвам с 6. един окислител отгоре ми и изсветлява по един начин, отдолу по друг и седи на нюанси. Иначе боята ми е оистер, 9.11 но не ми става като на каталога, а по-светла, май окислителя ми идва силен който е 9. newsm78

На момичето на снимката така го "чета". Косата и е тъмна, но се е изсветлявала със силна боя. После е мината със сива професионална сива, отдолу където си е нейна си е тъмна и от там този бежово кестеняв   цвят/окислителя е по-слаб/, по-краищата, където е била обезцветена е сива, та от там различните нюанси.  Peace

п.п. може и с бежово русо да е минато, на мен все да ми сивее.  Peace Ако ти е кестенява основата и си черноока, с бежово русо и слаб окислител, най ще прелееш ми се струва.  Peace

# 40
  • Мнения: 310
Здравейте, момичета. Скоро ще се боядисвам с Majirel, но още не съм си избрала нюанс. Искам да се получи нещо като на снимката. Трябва ли да смеся няколко нюанса? Някой смесвал ли е виолетови с бежови или платинени оттенъци от ниво 9? Примерно 9.22 + 9.13/9.1  

Това за мен е пепел, като тези отенъци се получават заради основата, окислителя и предишни боядисвания. И моята е така.

Ти с каква боя се боядисваш?

Боята не мисля е от огромно значение, а основата. Моята си е шарена в оригинал. Отгоре е светла и изсветлява от слънцето, отдолу по тъмна. Правила съм се с по-светла боя, сега с проф. с 9 окислител, но ми идва силен, последно смесвах, сега ще пробвам с 6. един окислител отгоре ми и изсветлява по един начин, отдолу по друг и седи на нюанси. Иначе боята ми е оистер, 9.11 но не ми става като на каталога, а по-светла, май окислителя ми идва силен който е 9. newsm78

На момичето на снимката така го "чета". Косата и е тъмна, но се е изсветлявала със силна боя. После е мината със сива професионална сива, отдолу където си е нейна си е тъмна и от там този бежово кестеняв   цвят/окислителя е по-слаб/, по-краищата, където е била обезцветена е сива, та от там различните нюанси.  Peace

п.п. може и с бежово русо да е минато, на мен все да ми сивее.  Peace Ако ти е кестенява основата и си черноока, с бежово русо и слаб окислител, най ще прелееш ми се струва.  Peace

Моята коса по принцип е кестенява, но в момента съм изсветлена на ниво 9 или може би 10. Окислителят съм решила да е 6%. Но самия нюанс на боята се чудя какъв да е (понеже си взимам по 2 бои) Дали да не взема две 9.13-ки или да смеся два вида за да получа бежово? Доста клоня към 9.22, стига да не стане прекалено виолетово, което евентуално да смеся със пепелив оттенък.

# 41
  • Мнения: 767
Аз се боядисвах с majirel ultra 9,1  ,но ми е интересно какво би се получило в комбинация с 9,22.Ако някой пробва ще се радвам на снимчица (може и на лични)

# 42
  • Мнения: 9 991
[
Моята коса по принцип е кестенява, но в момента съм изсветлена на ниво 9 или може би 10. Окислителят съм решила да е 6%. Но самия нюанс на боята се чудя какъв да е (понеже си взимам по 2 бои) Дали да не взема две 9.13-ки или да смеся два вида за да получа бежово? Доста клоня към 9.22, стига да не стане прекалено виолетово, което евентуално да смеся със пепелив оттенък.

Пепелния отенък зеленее, лилавия-розовее/червенее. Мисля си има точно бежови бои, които са хубави. 6% слаб ми се вижда за кестенява коса и това, което искаш да получиш, специално за корена.. За дължините, може и да е ОК.

# 43
  • Мнения: X
Пепелния отенък зеленее, лилавия-розовее/червенее.
Специално за пепелния не може да се обобщава. Peace Всичко зависи от конкретната фирма(марка). Конкретно при Лореал пепелното е със синкаво и се ползва за неутрализиране на оранжево. Peace

# 44
  • Мнения: 9 991
Пепелния отенък зеленее, лилавия-розовее/червенее.
Специално за пепелния не може да се обобщава. Peace Всичко зависи от конкретната фирма(марка). Конкретно при Лореал пепелното е със синкаво и се ползва за неутрализиране на оранжево. Peace

Ама лилавото не го неутрализира, а го подсилва, освен ако не се ползва със супра. Което е същото.

Общи условия

Активация на акаунт