Порцеланови фасети

  • 175 255
  • 529
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 451
Бих искала да попитам някой от докторите, ако все още четат тук, какво е най-добре да се направи на преден горен (първи) потъмнял поради умъртвяване зъб, който е напълно здрав и хубав, но все пак сивеещият му вид разваля усмивката, - някакво избелване, фасета, "светулка", или нещо друго?
Също така, имате ли информация за ваши колеги в Пловдив, запознати с тези методи за естетична стоматология?
Благодаря, надявам се някой да се включи.

Най-лесното е да се направи вътрешно избелване на зъба. Първо трябва да се види на рентгенова снимка дали корена е добре излекуван (запълнен). Ако е така, да се установи какъв е пълнежът (най-вероятно е паста, която е оцветила зъба). Най- добре е да се смени пълнежа за да не води до ново оцветяване (най-добре е с гутаперча или резилон). След това да се направи вътрешно избелване ( с карбамиден прекис или натриев перборат). Накрая пломба и сте готова. Нямате нужда от "светулки" или фасети.
Има и вероятност да не може добре да се избели зъба, тогава вече може да се помисли за "светулка" или фасета (но това е в краен случай).

# 91
  • Мнения: 98
Добър вечер! Интересен е въпросът за решаване на случая с предния потъмнял зъб. Д-р Венелинов доста подробно обясни реда на процедиране,но аз искам да споделя опита си при аналогични случаи. При около 60% от пациентите с лекувани или прелекувани предни зъби(с методите споменати от колегата),след около 12-16 месеца по-тъмния цвят се връща частично. Въпреки,че има промяна от изходното състояние,резултатът не ме задоволява. Разбира се остават 40% пълен успех.  Дано да има колеги,които да се похвалят с по-добри резултати
Лека вечер!

# 92
  • Варна
  • Мнения: 451
Д-р Тянков, според мен проблемът идва от остатъчните резорцинови пари (съставка от каналопълнежните пасти). За съжаление е необходима тяхната подмяна (дори когато кореновото лечение е проведено принципно правилно) с неоцветяващ материал (гутаперча или резилон) и по-голяма обработка на кореновия канал-8-10-12% коничност. Това води до едно леко отслабване здравината на корена. За съжаление сме принудени да балансираме между желанията на нашите пациенти и принципите за профилактика и функция на зъбите (а те не винаги съвпадат). Както вече съм казал: Важното е да се постигне предсказуем, положителен резултат, който да удволетворява пациентите.
 Grinning  Grinning  Grinning

# 93
  • Мнения: 98
Абсолютно сте прав,но какъв по-добър метод от обработка на коренов канал с Ni-Ti инстр.(ProTater например) и запълване с гутаперка(използвам латерална конденз.) И въпреки всичко-непълен успех с цвета след определен п-д от време. С топла гутаперка не съм пробвал.

# 94
  • Мнения: 352
Здравейте д-р Велинов,

Искам да ви попитам какво е мнението ви за избелващите продукти на POLA (Australia) i po specialno Pola Night 22%. Аз започнах такъв курс на избелване но вчера синът ми унищожи оставащите 2 дози от гелчетата..размаза ги... Поначало не намирам много голям ефект от първите две дози и затова се чудя сега дали да си дозакупя останалите и да продължа. Благодаря предварително!

# 95
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте д-р Велинов,

Искам да ви попитам какво е мнението ви за избелващите продукти на POLA (Australia) i po specialno Pola Night 22%. Аз започнах такъв курс на избелване но вчера синът ми унищожи оставащите 2 дози от гелчетата..размаза ги... Поначало не намирам много голям ефект от първите две дози и затова се чудя сега дали да си дозакупя останалите и да продължа. Благодаря предварително!

В началото и аз ги използвах, но съм по-доволен от ефекта на Opalescence PF-Ultradent и продуктите на ZOOM-Discus Dental.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 451
Ето едно офис избелване, което направих преди 20 мин. Избелването на цвета (по разцветката на  VITA, подредена по избелване на цветовете) е 8 нюанса:

перди:



с разцветката- цвят А3



след избелване:



с разцветката-цвят А1



На снимката разбира се ефектът не е същият както в устата, освен това зъбите до 10-15 дни ще се доизбелят ощше малко заради остатъчния кислород навлязъл в дълбочина.

# 97
  • Мнения: 23 402
Аз съм си избелвала зъбите с Zoom 2 пъти.Ефекта трае около 1,5г,поне при мен.Правя поддръжка/в домашни условия,със шини/ след този период,даже вече ми е време.Доволна съм от резултатите,имаше слаба чувствителност след процедурите,но до 2-3 дни преминава.Лично на мен ми е досадна процедурата с геловете у дома,използвах такива за през нощта.Но като цяло дават добър ефект и препоръчвам на всички да опитат./между другото мой лекар е др.Тянков,чието име видях с изненада тук.Правила съм избелването при друг стоматолог,преди да имам удоволствието да се запозная с Митко Тянков/Ето моя снимка,за да добиете представа от резултатите,като моите зъби бяха потъмняли доста след бременността.На първата снимка съм с метало-керамика на преден десен резец,която смених с керамична корона,правена ми от лабораторията,с която работи М.Тянков/,както се вижда на втората снимка.
Ето ме преди избелването
http://family.webshots.com/photo/1069598099044858392garqGh
И 1,5г след избелването
http://images10.snimka.bg/001136457.jpg

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 13:38 от Деси-мама х2

# 98
  • Мнения: 98
Hi Деси! Драго ми стана да те видя(макар и виртуално)! Не забравяй за профилактичните прегледи Laughing Шегата настрана- както знаеш аз съм казвал винаги,че един стоматолог трябва да има в кабинета си "за всекиго по нещо". Ако ти е досадно да спиш с шини,а не желаеш избелване"in offis"-има дневни едночасови системи. Сравнително кратко,безболезно и неагресивно. Аз харесвам и използвам от 1.5год. Day White.ACP Discus Dental. Лека нощ!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте на всички.
Миналата седмица успях най-сетне да приключа един доста тежък за мен случай. Подготвях го цели 2 месеца, но накрая резултатът си заслужаваше.
Изработени са 4 порцеланови фасетки за корекция на криви зъби

преди лечението:





след лечението




# 100
  • Мнения: 1 149
Страхотен резултат.А може ли да попитам колко струва примерно избелването на Деси

# 101
  • Мнения: 98
Избелването на Деси с дневната система,отпечатъците и изработването на индивидуални шини, упътванията за ползване и контрола струва 250лв. Използването на системи' in offis',т.е. в кабинета са доста по-скъпи(самият продукт е с по-голяма стойност,има повече аксесоари и труда на стоматолога е доста повече)
Лек ден!

# 102
  • Мнения: 98
Ето още един пример и от мен:
преди

след


Долната челюст още е в процес на лечение.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 451
Браво Док, поздравления от мен.

# 104
  • Мнения: 4 447
Да се запиша и аз!

Общи условия

Активация на акаунт