Аз ли съм виновна???

  • 23 108
  • 248
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30 802
Въобще няма нужда от баба при новороденото. Те всички искат при новороденото, да помагат и да се правят на експерти, докато майката е неориентирана. Ама после почват да се дърпат, като искаш да разпределиш диване на година и половина, което вече тежи, не спи толкова, има си изисквания...

Абе не измряха ли вече тия баби със соленето и повиването, откъде ги намирате...

# 16
  • Мнения: 3 031
Ти се радвай, че се е разсърдила и ще те остави на мира. Може ли за такива глупости да плачеш..

# 17
  • Мнения: 1 765

Абе не измряха ли вече тия баби със соленето и повиването, откъде ги намирате...
Аз си мисля, че това не МОЖЕ да е истина - още да има такива варварски обичаи. В кой век живеят някои хора! #2gunfire

# 18
  • Мнения: 30 802
То това е нищо, ако сега не отреже бабата, после я чакат ред изненади, от рода на:
- захранване с неподходящи храни, дори малко напук.
- свикване на детето да яде захар и джънк, за да не го лишават и защото храната е любов.
- всякакви видове разглезване и криво възпитание.
- изнервяне на детето до краен предел.

И всичките негативи после ще ги обира майката, докато вкара детето в правия път. Сега е лесно, по-нататък може да стане купон с такова лудо бабе.

Иначе с първата ми свекървещица имаше стремежи да се маже с мас. Дори сама я поисках. Дипломатично приех буркан от "проверено, познато прасе", забравих го в хладилника и през зимата си импрегнирах с него обувките. Даже май излъгах, че съм мазала детето.

Ама и не я пуснах у дома де...

# 19
  • Мнения: 1 765
Хъх, моята беше нахранила сина ми с пръжки, като беше малък и той ги повърна.  ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 005
Ко каза ? Ко ?
Ти да не говориш за моята свекърва ? Само не прави грешката да тръгнеш и да й угаждаш сега . Имаш бебе да гледаш , не да угаждаш на капризи на  Close баби !  Аз се чудех детето ли да си гледам , на свекърва ми ли да й угаждам , а тя седнала да ми се цупи още от изписването , щото вече сме 21 век и повечето от вредните й съвети са напълно излишни .  Пълен игнор , иначе ще ти се качи на главата и ще се чудиш после как да си опазиш детето от вредни храни , опасни игри и т.н.
The Siren of Titan  напълно те подкрепям  Peace

# 21
  • Мнения: 2 650
Мамасита, ти  си имала отделен дом поне, ама авторката - май  си живеят заедно със свекървещицата и няма много избор. Добре е да помислят с партньора й за варианти, защото в такова напрежение трудно се гледа бебе, а и кърмата й може да спре. До сега явно не са го мислили така съжителството, но сигурно е време вече да помислят в  различна посока.

# 22
  • Мнения: 30 802
В интерес на истината, бабата може да е в шаш и просто да изпълнява програма, която е виждала едно време и която е почти ритуална. Може да има място за подобрение, особено ако се използва вълшебната думичка "педиатър". С първия ми син точно така бабата влетя с очакване, че аз нищо не мога да подхвана и тя ще свещенодейства около бебето.

Що бе, може и да са я поканили , доста хора си канят баби.

А после ги чака фазата на елеците и тЪрлЪците.

# 23
  • Мнения: 1 005
Ооо , то да са само търлъци и елеци , цена няма да има . Как е на 3 месечно бебе да му буташ боб в устата , щото е от твоята градина , пък тия му родители ще го уморят бебето от глад . Или да пробваш кърмата от шишето (изцедената ) , да коментираш вкусовите й качества и да даваш мъдрите съвети как продавали прЕсно млЕко , домашно (неустановен произход ) и от това по - добра захранка няма . Не , че нещо ,ама кърмих до 1 годинка , как може такива неща ?!

# 24
  • Мнения: 2 650
Е, ако са я поканили - тогава лесно - благодарим за помощта и довиждане...  Аз имах късмета моите свекърви да са с лош опит от техните, пък и достатъчно разумни да не си връщат гадостите на новобранците, та с нищо не ми се месиха. Но пък майка ми  наваксваше достатъчно, та знам колко е трудно да се снишаваш, за да няма обидени и колко е допълнително напрягащо, особено  като се грижиш за новородено и самата ти не знаеш на кой свят си Confused

# 25
  • Мнения: 4 290
 Не се впрягай, извинила си се няма повечер какво да направиш.

Защо бебе може да стигне до болница от осолена вода?

# 26
  • Мнения: 153
Здравейте скъпи мамчета..Ще обясня много на бързо..Преди 10 дни родих сина си и преди 3 дни ни изписаха..Сега сме у дома (заедно със свекървата, която е особен характер...)..Та проблема ми е, че тя ми се разсърди и то за глупости..Значи това ни е първо дете и ММ не дава и прашинка да падне в/у него..Снощи майка му го взе, докато го кърмех и той и каза да ми го върне..Тя се обидила..Обидила се също, че не давам да се маже с мас (хора юли месец е..), че не искам да се соли или да се повива..Казала ми някаква забележка и аз съм и казала "знам"..Та днес ми каза свекървата "Гледайте си го, не ви искам детето..исках само да ви помагам"...Хиляда пъти ѝ се извиних и казах, че много съжалявам ако съм я засегнала без да искам, че се извинявам от името на ММ, но тя не ще и да чуе..Къде сгреших хора? Толкова много исках да се разбираме..Не спирам да плача..Защо ссе разсърди? Защо не ми приема извиненията, като дори не съм искала и не знаех, че съм я засегнала..Какво да правя????

Аз ако бях на тебее ..  fight Шегувам се!  Grinning Може би ..  Twisted Evil Аз имам също дрязги с моята свекърва, но да не ти пука. Детето си е ваше, вие решавате как да го гледате, с какво да го мажете, къпете и т.н. Изслушвай я, изслушвай съветите й, кимай и с глава усмихнато, а след това прави както ти си знаеш за добре!  Wink

# 27
  • Мнения: 73
Мамчета много благодаря за споделените мнения, но хич не искам да се разминаваме по стаите и да ме гледа криво или аз да отида до кухнята, а тя да излиза от там ( само, защото съм влязла)..Незнам дали можете да ме разберете..Адски ми е гадно и напрегнато..Мъжът ми поговори (поне се опита да поговори) , но до никъде не стигна..Наистина ме е страх, че може кърмата да ми спре..Цял ден съм под напрежение иии..само като видя бебенцето избухвам в сълзи (незнам дали са някакви хормони или депресия..незнам..но много се разстройвам, а сега за капак и свекървата..) В момента нямаме възможност да се отделим, но мислм по този въпрос..  Hug Hug Hug Hug Благодаря Ви..Просто няма с кого друг да споделя и за това пиша тук  Hug


П.П Детенцето има ситни пъпчици по бузките (според нея е от това, че много му се радваме с ММ и го целуваме нощем-след залез слънце)..Някакви съвети от какво може да са и как да ги третирам (аз слагам бебешко мляко)

# 28
  • Мнения: 348
Миличка,
бабата ревнува, но не го осъзнава.
Като четох за "след залез слънце" - тя е направо за музея. Отдалечи се от нея, не се обвързвай емоционално! По-добре, че излиза от кухнята, като влезеш ти. Представяш ли си да си вре носа в това, което правиш?
Нищо не си слагай на сърце, гледай си бебчето, пей му, пускай си много музика за релакс, гледай да си спокойна и да имаш кърма ... и мислете за отделяне!!!

# 29
  • Мнения: 2 650
Миличка,
бабата ревнува, но не го осъзнава.
Като четох за "след залез слънце" - тя е направо за музея. Отдалечи се от нея, не се обвързвай емоционално! По-добре, че излиза от кухнята, като влезеш ти. Представяш ли си да си вре носа в това, което правиш?
Нищо не си слагай на сърце, гледай си бебчето, пей му, пускай си много музика за релакс, гледай да си спокойна и да имаш кърма ... и мислете за отделяне!!!
+1
За пъпчиците по бузките, може от горещините да е, но все пак питай педиатър, не форума  Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт