дърпaне нa уши,болно гърло Спешно

  • 3 230
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
здрaвейте приятели,искaм дa питaм къде могa дa нaмеря човек дето дърпи уши зa болни гърло,от срядa съм с гнойнa aнгинa пия AБ но нещо нямa ефект ,явно е голямa инфекциятa a преглъщaнето ужaсно и темперaтурa 38 грaдусa,детето ми е нa 3 годинки и често пaтиме от тaзи гaд,нaдявaм се дa ми помогнете ,Блaгодaря ви

# 1
  • Мнения: 5 790
Не се занимавайте с глупости, а си пийте антибиотика. Не виждам как гнойна ангина ще мине с дърпане на уши... И помолете педиатъра да ви пусне носен и гърлен секрет за наличие на бактерии в гърлото, при положение, че често патите.

# 2
  • Мнения: 298
имaм познaти където вече от 20год.не си пaтaт с тaзи глупост

# 3
  • Мнения: 5 790
Главата на раменете ви и детето са си ваши... нямам какво повече да кажа по темата!

# 4
  • Мнения: 2 755
Явно антибиотика не действа, трябва да бъде сменен. Подходящ антибиотик смъква температурата веднага.

# 5
  • Мнения: 3 136
Екстрасенсът Десислав се занимава с дърпане на уши. Вече два пъти лежи в затвора за измами и блудство. Има "пациенти', с хронични здравословни проблеми заради дърпането му на уши.

# 6
  • Мнения: 10 073
Потърси кинезитерапевт.
В чужбина това го практикуват кинезитерапевтите при чести и  хронифицирани инфекции в ушен канал при малки деца. Може и тук вече да е навлязло в практиката им.
 

# 7
  • София
  • Мнения: 1 433
при ангина задължително с АБ
това е стрептокок, не си играйте-при нелечение с АБ удря сърцето или ставите
на мен така като малка, заради неглижиране и подценяване на състоянието ми, съм недолекувана с АБи резултат-ревматизъм
с години след това ме бодоха с пеницилини и др
при ангина освен АБ, помага и грануфорин-има го в някои аптеки, мажете с тампон гърлото, сливиците, докъдето стигнете

Последна редакция: пн, 20 юли 2015, 12:40 от galia2007

# 8
  • Мнения: 10 073
Ангина с температура, няма как да мине без АБ.
След това вече търсете алтернативни начини за превенция.
Ако имате упорити гнойни налепи и здрав стомах, може да опитате следното:
Два аспирина се счукват и се разтварят с няколко капки вода до получаване на кашичка.
Поглъщате, така, че да остане по сливиците и не пиете известно време вода, за да се задържи по-дълго време по сливиците. (Изпробвано, но при възрастен и със здрав стомах, понеже аспиринът дразни).
Успех!

Последна редакция: нд, 19 юли 2015, 23:42 от delpel

# 9
  • Мнения: 5 790
На деца под 12 години е абсолютно противопоказно и забранено да се дава аспирин! Може да доведе до опасно, животозастрашаващо състояние - Синдром на Рей

# 10
  • Мнения: 10 073
На деца под 12 години е абсолютно противопоказно и забранено да се дава аспирин! Може да доведе до опасно, животозастрашаващо състояние - Синдром на Рей
Аз също не бих дала аспирин на дете, но тук става въпрос за възрастен.
Авторката търси решение на свой проблем.

# 11
  • Мнения: 2 099
Aз разбрах,че госпожата е болна,не детето!
Госпожо,с дърпане на уши,нос и други няма да стане.Пийте си АБ,локално може да опитате със спрей-Биопарокс.Едно време имаше Гранофурин за локално третиране също вършеше работа.Гаргара със сварена Кока-Кола също помага и изкарва и налепите по сливиците.Това е един изпитан поне от мен лек.Кока-Колата задължително се изплюва,не я поглъщайте,влизат налепите в стомаха.

# 12
  • Мнения: 298
Aз разбрах,че госпожата е болна,не детето!
Госпожо,с дърпане на уши,нос и други няма да стане.Пийте си АБ,локално може да опитате със спрей-Биопарокс.Едно време имаше Гранофурин за локално третиране също вършеше работа.Гаргара със сварена Кока-Кола също помага и изкарва и налепите по сливиците.Това е един изпитан поне от мен лек.Кока-Колата задължително се изплюва,не я поглъщайте,влизат налепите в стомаха.
 

прaвих го с Кокa Колa но топлa ми бяхa кaзaли,с лaйкa и содa,с смрaдликa,с содa се мaзaх и лимон,извaрa слaгaх тя ми нaй помaгaше неминaвa и неминaвa поне мaлко,Блaгодaря ви нa всички но aнтибиотикa си го пия зaдължително щото имaм проблем с сърцето,утре ще ходя пaк при личнaтa или уши,нос и гърло
A зa остaнaлите този метод нямa дa го прaктикувaм нa детето едно голямо СПОКОЙНО и от товa нямa дa ми мине знaм ,просто сa ми кaзвaли хорa че сa доволни от товa нещо и с години не ги е боляло гърло (кaкто и нa моя мъж е прaвено).

# 13
  • Мнения: 3 136
Никога не са ми дърпани уши, и от години не съм имала болно гърло. Та връзка няма според мен.

Ефикасно средство, което на мен ми е помагало е гаргара с чаена чашка топла вода, с разтворена чаена  лъжица сол в нея. Содата не ми действа, но това със солта - да.

# 14
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
На мен ми помага гаргара със Сандрин и смучене на Ангин-хил
Правиха ли ви антибиограма? Гърлен секрет взеха ли ви, Денислава Димитрова? Или направо ви предписаха антибиотика? Rolling Eyes
Чувала съм за това дърпане на уши от една позната, пълно селянче беше момичето, без извинение, щеше да води дъщеря си да й правят тази зверска процедура. Мисля, че "дърпачите на уши" освен да повредят ушната мида, друго едва ли ще постигнат, но не е мой проблем. Ако някой ми обясни как точно помага, ще съм му благодарна. На мен не ми звучи много лечебно, ама какво ли разбирам аз.

Общи условия

Активация на акаунт