Наргиле за дъщеря ми... ЗА или ПРОТИВ

  • 20 915
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Дъщеря ми е на 11 и всички около нея са на възраст 10-13, не съм виждала дете да пуши, нито родител, дори пушач, който да го има за нормално. Затова се учудих, но явно съм изостанала доста...
To и аз не съм виждала. Моята започна да ми разказва, че нейни съученички пушели вкъщи с майките си (!?), защото си имали, като бяха на 12-13.

# 16
  • Мнения: 18
Аз на 14 години пушех цигари и до ден днешен. Не се гордея с това! В момента съм на 22 имам 2 малки деца семейна и доста по-зряла разбира се от връстниците ми които са без отговорности и все още се веселят по дискотеките. Исках обаче да кажа че имам спомени за това какво беше при мен в тези опасни години. Всяко дете е индивидуално, но 99% ще направят това което е забранено. ВРЕДНО Е. И въздуха е вреден. Но от друга страна ако забраниш ще пуши скришом, да не дава Господ и други неща. Когато пушех и се криех ми беше много забавно имаше тръпка, после като казах на майка си като че ли вече не ми беше интересно и пушех и сега така като се сетя с кафе в компания.... Лично аз бих взела едно малко има такива продават се мънички и ще го запаля с детето си и ще дръпна с него да види как е и скоро ще омръзне. Някои майки биха възразили на това което пиша съгласна съм за някои би било абсурдно. Но ако не бъдеш и приятел в тези тийн години на детето си и се държиш строго ще предстоят още трудности. Предразполагайте да споделя по-така неща които би споделяло на приятели и много деликатно заедно заобикаляйте лошите стъпки в живота  Wink

# 17
  • Мнения: 30 802
Виктория, извинявай, ама въобще не си пример за "всички тийнейджъри". Защото аз идвам от среда, в която момичетата на 22 учат, а не са с две малки деца. Съответно и миналото им е една идейка по-малко импулсивно.

Тия, дето се крият и пушат...абе крушката си има и опашка. Не са "всички". Може би са всички, които виждате, но има деца, които въобще не виждате и които въобще не се сещат за такива работи.

# 18
  • Мнения: 18
The Siren of Titan
Съгласна съм, пак казвам, че много биха отрекли това което казах. Детето е на 14 и историята с наргилето не е кой знае какво. Дано да няма такива да се сещат....но са малцинство за съжаление. А това че аз имам деца на 22 не разбирам кое не одобрявате. Аз не одобрявам  жените на 35-40 да се сещат сега да раждат освен ако не са имали здравословни проблеми. Смятам, че възрастта ми е достатъчна за да имам семейство, не съжалявам за това и се гордея дори, че моите съученички се чудя къде да се начешат с извинение и то в компанията на непълнолетни дори. Докато аз си гледам къщата и децата. Всеки сам преценява как да отглежда децата си. Но пак казвам ако не го предразположи един родител към себе си да споделя ще бъде доста трудно

# 19
  • Мнения: 11
Вечерта ще се опитам да обясня на дъщеря си вредите от наргилето, но не мисля, че ще ме разбере. Преди тя пушеше цигари (около един месец и половина), но разбира се аз не знаех. Беше попаднала в лоша компания и за нула време и тя стана същата. Слава Богу сега я върнах в правия път и мисля, че наргилето пак ще я подтикне към цигари, затова твърдо ще заявя позицията си, пък тя ако иска да се трови, нека. Аз не мога да я набия.

# 20
  • Мнения: 46 535
...Някои майки биха възразили на това което пиша съгласна съм за някои би било абсурдно. Но ако не бъдеш и приятел в тези тийн години на детето си и се държиш строго ще предстоят още трудности. Предразполагайте да споделя по-така неща които би споделяло на приятели и много деликатно заедно заобикаляйте лошите стъпки в живота  Wink

А като поиска да пробва трева? Ракия? Да доведе гаджето си, за да правят секс?
Говоря конкретно за 12-14 г.

Имаш много грешни представи за това какво е да си приятел с децата си  Peace като пораснат твоите ще разбереш какво имам предвид.

# 21
  • Мнения: 18
Да, Вие решавате в крайна сметка. Със сигурност е вредно прочетете някъде в интернет вероятно пише. Пък в крайна сметка, тя започва да се изгражда като личност иска да е самостоятелна да взема решения. Ох ... трудно е. Всеки дава мнение, но само вашето е крайно  Wink Надявам се да имате успех, дано Ви послуша  Hug

# 22
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А това че аз имам деца на 22 не разбирам кое не одобрявате. Аз не одобрявам  жените на 35-40 да се сещат сега да раждат освен ако не са имали здравословни проблеми. Смятам, че възрастта ми е достатъчна за да имам семейство, не съжалявам за това и се гордея дори, че моите съученички се чудя къде да се начешат с извинение
Така е. Аз бях с дете на 25, а тези, които си "живееха живота" и учеха (все едно аз не съм учила hahaha) още 10-15 години, сега се чудят как да се оплодят (буквално), а и да се случи - на 40 как се гледат тепърва бебета....да обяснявам ли? Трудна, мътна и кървава е, като ги гледам.

# 23
  • Мнения: 18
...Някои майки биха възразили на това което пиша съгласна съм за някои би било абсурдно. Но ако не бъдеш и приятел в тези тийн години на детето си и се държиш строго ще предстоят още трудности. Предразполагайте да споделя по-така неща които би споделяло на приятели и много деликатно заедно заобикаляйте лошите стъпки в живота  Wink

А като поиска да пробва трева? Ракия? Да доведе гаджето си, за да правят секс?
Говоря конкретно за 12-14 г.

Имаш много грешни представи за това какво е да си приятел с децата си  Peace като пораснат твоите ще разбереш какво имам предвид.

Това вече е съвсем друго нещо, мислиш ли че няма да пробва трева? Ха че народа иска да се легализира...... на 12 според мен е малко за каквото и да е .... на 14 ще се влюбва ще нервничи ще инатства, нали помня какво е било с мен с приятели, така е. Но за приятелството е друго нямам предвид чак толкова преди всичко сме родители!

# 24
  • Мнения: X
Аз пропуших в 6 клас и дълго време се криех от родителите ми. Братовчедка ми пропуши в 5 клас. Не се гордея с това, но искам да кажа, че малки или не децата, понякога се влияят от компанията си и правят простотии.
Спрях цигарите 12-13 години по - късно.

Разрешаването от родителите на наргиле може да доведе до по - голяма свободия..

# 25
  • Мнения: 11
В крайна сметка, не можем да ги вържем.

# 26
  • Мнения: 46 535
Виктория Русева, не е различно. Говорим като цяло за желанията на децата ни и нашите реакции. Винаги ще има случай, в който трябва да откажеш. Въпросът е как.


...сега се чудят как да се оплодят (буквално), а и да се случи - на 40 как се гледат тепърва бебета....да обяснявам ли? Трудна, мътна и кървава е, като ги гледам.

Значи само това са вариантите - на 22 с 2 деца, което значи че е родила на 18-19 г. и после чак на 40.  Друга алтератива - не  Mr. Green
Аз родих на 25, само защото имах 7 годишна връзка, но не са толкова много хората, които рано срещат човек, с когото искат да създадат семейство. Въпрос на случайности.
Сега съм на 37 почти и определено съм доста по-спокойна и психически устойчива за всякакъв детски терор. На 25 ми дойде доста трудничко.

Разрешаването от родителите на наргиле може да доведе до по - голяма свободия..

 Peace

Запълвайте им времето. Нека ходят на нещо, което обичат - плуване или друг спорт, танци, нещо от сорта. Записвайте ги на обиколки по планини и др. лагери, в които ги учат на нещо. Колкото по-малко свободно време имат, за толкова по-малко глупости ще мислят.
Не че пак няма да пробват, но е по-различно.

# 27
  • Мнения: 30 802
Запълвайте им времето. Нека ходят на нещо, което обичат - плуване или друг спорт, танци, нещо от сорта. Записвайте ги на обиколки по планини и др. лагери, в които ги учат на нещо. Колкото по-малко свободно време имат, за толкова по-малко глупости ще мислят.
Не че пак няма да пробват, но е по-различно.

Цитирам те, защото аз като ги кажа тия неща, ми се подиграват, че не ставало така...

"В крайна сметка, не можем да ги вържем."

Не, но може да ги насочим. б

# 28
  • Мнения: 11
Какво значи да ги насочим , дъщеря ми е активно спортуваща и знае всички рискове на това с пушенето, но все още иска, аз не мога да я накарам да спре. ( в момента цигари не пуши, де) Аз съм и казала, че това не е в нейна полза, а оттам нататък изборът си е нейн.

# 29
  • Мнения: 46 535
Тя че ще пробва, ще пробва. Въпросът е ти да не купуваш.
И да се постараеш да няма и минута свободно време.

Общи условия

Активация на акаунт