Меню на 4.5 месечно бебе

  • 5 268
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
пробвай само на кърма до 6 месец и няма да сбъркаш PeaceНие 6 месеца бяхме само на кърма.Педиатърката ти е за  #2gunfire.Смени я Wink

# 31
Karmeneto do 6 mesec i zahranvane sled tova ne e garancia che deteto niama da ima alergia...............naposledak vse za karmeni bebeta s alergii cheta. Alergiite sa "bolestta na 21 vek"....

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбира се, че не е гаранция.За съжаление гаранции няма SadНо поне изключителното кърмене и късното захранване помагат и донякъде предпазват.Докато ранното захранване предразполага към хранителни алергии, без естествено да води до такива на 100%.Научни факти цитирам, не мои някакви си фантасмагории.И ги казвам с идеята да помогна, а не да се правя на много умна и учена Embarassed
Хайде стига, ясно е, че всички искаме най-доброто за децата си  friendship

# 33
По отношение на кърменето на поискване, както и кърмеето през нощта, не трябва ли вс пак стомаха на бебето да си почива -поне 6 часа.И ако кърмите и през нощта как давате капките за рахит?

# 34
  • Мнения: 577
И ние сме само на кърма и вечерта се будим по 2-3 пъти и нищо му няма,нали кърмата е по-лесно усвоима от АМ и може на по-честичко(колкото бебчо можелае.А за капките сутрин преди хранене 10 мин Laughing

# 35
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Zoy, след всичко изчетено тук, по разни книги и след като го обсъдих с педито, захранвам по някаква средна схема.
Ето нашето меню:

6:30 кърма
10 кърма
13:30 зеленчуково пюре
17 кърма + плодово пюре
20:30 кърма

Ако си поиска давам кърма по всяко време, през нощта 2-3 пъти. А капкита за рахит ни са Vigantoil и никъде в упътването не прочетох, че се дават на празен стомах, или преди хранене. Така че ги давам преди 10, понякога когато се сетя

# 36
  • Мнения: 6 472
Аз също къря на поискване нощно време и капките Вигантол ги давам сутрин като станем. Няма проблем да се дават по което и да е било време в денонощието. Идеята на даването им сутрин преди първото ядене е да не ги повърне бебето, ако все още има рефлукс и ги дадеш на пълен стомах.
Между другото аз почнах да давам вигантол чак като тръгнах на работа и вече нямах възможност да храня бебето на поискване 24 часа в денонощоието. Проблеми с рахит не съм имала, а фонтанелата ни се затвори на 4,5 месеца Grinning

# 37
  • Мнения: 2 282
И ако кърмите и през нощта как давате капките за рахит?
Попитах педиатърката за даването на гладно. Отговори ми, че казват на гладно, защото:
1. Има по-малко вероятно да бъдат повърнати
2. Действат по-добре, ако стомахчето не е пълно (в момента на даване).
Така че, с благословията на лекарката, ги давам точно преди някое от храненията, близо 2 часа след предното.

# 38
  • Мнения: 100
Когато Любчо беше на 4 месеца и половина папкаше основно кърма - рано сутрин, след това в 9-10ч му давах плодово пюре (постепено за 1месец стигнахме до половин бурканче) + кърма и останалите хранения пак кърма.

Общи условия

Активация на акаунт